Mobilā versija
-2.2°C
Baiba, Barbara, Barba
Sestdiena, 3. decembris, 2016
13. augusts, 2015
Drukāt

Džebs Bušs pārmet Obamam haosu Tuvajos Austrumos

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Džebs Bušs, kurš pretendē uz Republikāņu partijas izvirzīšanu nākamgad gaidāmajās ASV prezidenta vēlēšanās, pārmetis pašreizējā Baltā nama saimniekam Barakam Obamam haosa pieļaušanu Tuvajos Austrumos un solījis ievēlēšanas gadījumā ieņemt stingrāku nostāju.

“Realitāte ir tāda, ka radikālais islāms izplatās kā pandēmija – Tuvajos Austrumos, cauri Āfrikai un uz Āzijas daļām, pat Rietumu valstīs,” paziņoja Bušs. Viņš sacīja, ka pirms septiņiem gadiem islāma kalifāts eksistējis tikai teroristu iztēlē, bet ASV kaujas spēku izvešana no Irākas radījusi vakuumu, kas ļāvis teroristu organizācijai “Islāma valsts” attīstīties. Sešdesmit divus gadus vecais politiķis, kura tēvs un vecākais brālis jau pabijuši prezidenta amatā, solīja stingrāku ASV nostāju Irākā un Sīrijā. Viņš arī solīja atkāpties no nesen panāktās vienošanās starp pasaules lielvarām un Irānu par Teherānas kodolprogrammas ierobežošanu, uzsverot, ka Irānai nedrīkst uzticēties. ASV Kongress, domājams, jau septembrī balsos, lai apstiprinātu šo vienošanos, un Bušs aicināja likumdevējus to noraidīt.

Pievienot komentāru

EK rosina veidot Eiropas aizsardzības fonduPlāno ietaupīt līdz 100 miljardiem eiro gadā bruņojuma iegādē
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+