Foto – Leta/AFP

Džeimsam 46 punkti “Cavaliers” uzvarā, priekšā sērijas izšķirošā spēle 0

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Klīvlendas “Cavaliers” spožākā zvaigzne Lebrons Džeimss piektdien Austrumu konferences finālsērijas sestajā mačā guva 46 punktus un palīdzēja uzveikt Bostonas “Celtics”, panākdams sērijas izšķirošo, septīto, spēli.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

“Cavaliers” savā laukumā uzvarēja ar rezultātu 109:99 (20:25, 34:18, 29:30, 26:26), sērijā līdz četrām uzvarām panākot izlīdzinājumu 3-3.

Sērijas septītā spēle notiks svētdien Bostonā.

Ar 46 punktiem, 11 atlēkušajām bumbām un deviņām rezultatīvām piespēlēm “Cavaliers” rindās ražīgākais bija Džeimss. Vēl ar 24 punktiem izcēlās Džordžs Hils, bet 14 punktus pievienoja Džefs Grīns.

Bostoniešiem 28 punktus guva Terijs Rozjērs, 27 punktus iemeta Džeilens Brauns, kamēr 15 punkti bija Džeisona Teitama rēķinā.

Spēles pirmajā ceturtdaļā viens no “Cavaliers” vadošajiem spēlētājiem Kevins Lavs sasitās ar galvām ar Teitamu, tādējādi maču neturpinot. Lavs jau martā izlaida vienu spēli ar aizdomām par smadzeņu satricinājumu.

Pirmajā ceturtdaļā un otrās sākumā neliels pārsvars bija Bostonas komandai, bet pēc tam “Cavaliers” ar 11 punktu izrāvienu pārņēma vadību un pirmo puslaiku uzvarēja ar 54:43. Ceturtajā ceturksnī “Cetlics” vairākas reizes pietuvojās līdz septiņu punktu deficītam, tomēr “Cavaliers” noturēja vadību un svinēja uzvaru.

“Ir patīkama sajūta, ka būs jāaizvada vēl viena spēle sērijā. Septītā spēle ir saldākie vārdi jebkurā sporta veidā un mums jāizmanto sava iespēja,” pēc mača teica Džeimss, kurš šīs sezonas izslēgšanas turnīrā septiņās spēlēs guvis 40 un vairāk punktus, atkārtodams Maikla Džordana 1989.gadā iespēto un par vienu šādu dueli atpaliekot no Džerija Vesta 1965.gada rekorda.

Džeimss izslēgšanas turnīra spēlēs izcīnījis 2063 atlēkušās bumbas, kas ir par vienu vairāk nekā leģendārajam Kārlam Melounam. Šajā statistikas rādītājā, kur līderis ar 4104 bumbām ir Bils Rasels, Džeimss pakāpies uz sesto vietu.

Tikmēr Rietumu konferences finālā regulārā čempionāta spēcīgākā komanda Hjūstonas “Rockets” ir vadībā 3-2 pret Goldensteitas “Warriors”. Sērijas sestā spēle notiks sestdien Oklendā.

Pērn par čempioni tika kronēta “Warriors”, kas finālsērijā ar 4-1 pārspēja “Cavaliers”.