×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
30. jūnijs, 2016
Drukāt

Džeimss Morisons un Latvijas Radio bigbends ieskaņojuši latviešu tautasdziesmu albumu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Džeimss Morisons

2. jūlijā Rīgas Kongresu namā festivāla “Rīgas ritmi” kulminācijā uzstāsies izcilais austrāliešu multiinstrumentālists Džeimss Morisons un Latvijas Radio bigbends, prezentējot kopīgo sadarbības projektu – jaunu albumu “Mare Balticum”. Šī “Rītas ritmu” sesija noritēs tradicionālajā dubultkoncerta formā, šajā reizē klausītājus priecēs arī izcilā džeza pianista un komponista Džastina Kauflina koncerts. Džeimsa Morisona un Latvijas Radio bigbenda jaunā albuma programma izskanēs arī 3. jūlijā Liepājā koncertzālē “Lielais Dzintars”.

Džeimss Morisons ir austrāliešu multiinstrumentālists, kurš iepriekš viesojies Rīgā, raisot publikas sajūsmu viņa nepiespiestā muzicēšanas stila un neatvairāmās skatuves harismas dēļ. Morisons ir viens no izcilākajiem Austrālijas džeza mūziķiem, sadarbojies ar Diziju Gilespiju, Reju Čārlzu, Vintonu Marsali, Frenku Sinatru. Lai gan visbiežāk atpazīts kā trompetists, mūziķis spēlē arī saksofonus, klarneti, trombonu, tubu, eifoniju, basa trompeti, flīgelhornu, kā arī kontrabasu, ģitāru un klavieres.

Unikālā sadarbībā ar Latvijas Radio bigbendu izcilais mūziķis radījis oriģinālus latviešu tautasdziesmu aranžējumus, sniedzot lielisku iespēju dzirdēt austrālieša interpretāciju par latviešu folkloru. Jaunais albums “Mare Balticum” ir jauna programma, kurā iekļauti oriģināli latviešu tautasdziesmu aranžējumi, ko radījis Morisons. Uz īpašas, folklorai nepierasti džezīgas nots izskanēs vairāk nekā desmit pazīstamu latviešu tautasdziesmu, to starpā ir gan “Kas dārzā”, gan “Tumša nakte, zaļa zāle”, gan “Pūt, vējiņi!” un citas.

“Latviešu tautasdziesmās esmu atradis “funky” ritmus, svinga elementus, valsi un vēl daudzus citus mūzikas stilus. Tas ir apbrīnojami, kā katrs tajās var saklausīt kaut ko savu,” teic pats Morisons.

Programma “Mare Balticum” pirmo reizi Latvijas auditorijai tika prezentēta jau 2014. gada nogalē, saņemot neviltotas emocijas un skatītāju ovācijas. Šajā vasarā izcilie mūziķi atkal apvienosies, lai vēlreiz iepriecinātu auditoriju, kā pārsteigumu pieaicinot īpašus viesus – pianistu Džastinu Kaflinu un basģitāristu Mišaelu Pipokinju.

Koncerta apmeklētājiem pirmajiem būs iespēja iegūt īpašumā jauno albumu. Īpašs pienesums katra melomāna kolekcijai. Albums jau iegādājams arī veikalos “Randoms” un “Upe”.

Vakara programmu Rīgā lieliski papildinās vēl viens “Rīgas ritmu” viesis – džeza pianists, komponists un producents Džastins Kauflins. Sācis muzicēt ļoti agrā vecumā, viņš ieguvis augstus novērtējumus vairākos ASV džeza festivālos un kopš 15 gadu vecuma profesionāli pievērsies džeza mūzikai. “VEER Magazine” aptaujās nodēvēts par “Gada džeza izpildītāju”, šobrīd darbojas leģendārā Kvinsija Džonsa paspārnē. Kauflina draudzība ar nu jau aizsaulē aizgājušo džeza trompetistu Klārku Teriju iemūžināta dokumentālajā filmā “Keep On Keepin’ On” (“Turpini uz priekšu”).

 

Varbūt noder!

2. VII 19.00 Rīgas Kongresu namā (EUR 15 – 40)

3. VII 19.00 Liepājā koncertzālē “Lielais Dzintars” (EUR 7 – 20)

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+