Horoskopi un mistika
Horoskopi

Džeina Eira vai Bovarī kundze? Kurai mīlas romāna varonei tu līdzinies pēc zodiaka zīmes 16

Foto: Fotolia

Auns – Anna Kareņina

Ja sieviete Auns ir nolēmusi, ka viņai noteikti kaut kas jāizdara, viņa to noteikti paveiks, neraugoties uz šķēršļiem. Drīzāk – viņa vispār nesaskatīs nekādus šķēršļus, tā viņa nu reiz ir iekārtota. Tāpēc – ja sievietei Aunam kaut kas ir vajadzīgs, labāk to viņai iedot. Citādi viņa paņems pati, un nav izslēgts, ka šajā procesā kāds cietīs.

Un pats galvenais – nekad nevajag šīs zodiaka zīmes sievieti atrunāt no pārdrošas rīcības, un dieva dēļ, nedrīkst iedzīt viņu stūrī. Viņa no turienes tiks ārā vienalga pa kādu ceļu – galējā variantā metīsies tieši zem vilciena tāpat kā nelaimīgā Anna Kareņina. Taču pirms tam samīs visus, kas vainīgi viņas stāvoklī. Tāpēc, ka arī Annai bija vajadzīgs tikai viens – lai visi viņu atstātu mierā un dotu mierīgi saprast savas vēlmes. Tā vietā viņai vajadzēja aizsargāties no visiem uzreiz, un tam spēka nepietika. Taču, pirms mesties zem vilciena Kareņina tomēr “salauza mugurkaulu” katram, kurš viņu pamudināja uz šādu soli.

Vērsis – Emma Bovarī

Nezin kāpēc daudzi uzskata, ka sievietes Vērši ir dzīvs mietpilsonības iemiesojums. Un patiešām – Vērsis nenomierināsies, kamēr neieviesīs savā dzīvē labi pelnošu vīru, omulīgu mājokli, rožu dārzu un kaķi. Problēma ir tāda, ka Vērsis nenomierināsies arī pēc tam. Vērši vispār nekad nenomierinās – viņiem vajag, lai ap viņu omulīgo mājokli kūsātu aktīva dzīve un varētu citiem dot vērtīgus padomus.

Kaut kas tāds bija vajadzīgs arī Emmai, taču viņa nez kāpēc apprecējās ar garlaicīgo Bovarī kungu, bet tālāk sākās visnotaļ paredzams stāsts – ja Vērsi iedzen dieva aizmirstā provincē un iesloga omulīgā mājiņā, viņš atradīs, kur likt enerģiju, lai arī slepus. Bet tad, ja tas pēc tam beigsies slikti visiem iesaistītajiem, nu, atvainojiet. Vajadzēja dot Vērsim ļaut vaļu ar kaut ko nodarboties. Omulīgas mājiņas uzturēšana un pēcnācēju audzināšana – tā nav īstā nodarbe. Tas ir šausmīgi garlaicīgi, tik garlaicīgi, ka jautrāk ir iedzert arsēnu.

Dvīņi – Larisa Ogudalova, “Līgava bez pūra”

Visiem zināms, ka Dvīņiem ir divējāda daba, taču tikai nedaudzi saprot, cik lielā mērā. Problēma ir tāda, ka Dvīņi aizspēlējas pārāk tālu un vairs nevar atgriezties sākumpunktā bez zaudējumiem. Tas ir kā vīriešu nemitīgā lodāšana ap Ogudalovu, līgavu bez pūra, ko nācās apturēt ar šāvienu, tāpēc, ka citu variantu nebija. No otras puses, ja sievieti Dvīni ieliktu šajā pašā bēdīgi slavenajā situācijā, viņā to atkārtotu mats matā. Tiesa, viss beigtos nevis ar traģēdiju, bet ar farsu. Ja Larisai būtu finansiālā neatkarība, viņa tik un tā uzsāktu šo ļauno spēli, bet galu galā pamestu visus un dotos dzīrot kopā ar čigānu taboru. Jo Dvīņi nekad nespēlē vienu un to pašu lomu ilgi. Tas ir garlaicīgi.

Vēzis – Melānija Vilksa

Melānija Vilksa, tēls romānā “Vējiem līdzi”, šķiet, ir vienīgā pozitīvā varone pasaules literatūrā, kas neizskatās neīsta. Melānija ir absolūti dzīva, neraugoties uz to, ka viņai vispār nav trūkumu. Tāpēc, ka pēc horoskopa viņa noteikti ir Vēzis.

Tieši sievietes Vēži saskata tikai labo tajos cilvēkos, ko patiesi mīl. Tieši viņas ir gatavas izdarīt jebkuru noziegumu līdz pat slepkavībai, lai glābtu savu ģimeni. Bet sievietes Vēža ģimene – tas ir viss, ko viņa mīl. Diemžēl daži pārāk vēlu saprot, ka pasaule, kurā tik ērti dzīvot, turas uz Vēža trauslajiem pleciem. Starp citu, pašus Vēžus tas nemaz neuztrauc – piemēram, Melānija nevarēja neredzēt Skārletas naidīgumu, jo bija labsirdīga, taču ne dumja. Taču – ja sievietes Vēži kādu patiesi mīl, tad piedos viņam visu.

Lauva – Anželika

Annas un Serža romānu sērija par Anželikas piedzīvojumiem ir vairāku paaudžu iemīļota lasāmviela. Jāvaicā, kāpēc Anželika, lai kur arī nenonāk, kļūst par karalieni? Izprecināja drūmam tipam, bet viņš izrādījās ideāls vīrs. Atņēma gan vīru, gan bagātību un pat bērnus – un še tev, vakardienas aristokrāte kļūst par laupītāju bandas vadoni. Iepazīstināja ar karali, un viņš uzreiz vēlējās iecelt Anželiku par savu favorīti. Aizsūtīja pat uz harēmu.

Nē, kaut ko tādu ir pilnīgi neiespējami iedomāties – ar vienu nosacījumu, ja dāma, ar kuru tas viss notiek, pēc zodiaka ir Lauva. Ja sieviete ir šīs zīmes pārstāve, tad kroni kabatā nenoslēpsi. Tik un tā atradīsies tādi, kas vēlēsies iecelt Lauveni tronī un pielūgt līdz mūža galam. Nav zināms, kā sievietēm Lauvām tas izdodas – ir aizdomas, ka pat viņas pašas to nezina. Bet tad, ja arī zina, tad tik un tā nestāstīs, jo karalienes tā nerīkojas.

Jaunava – Megija, “Dziedoņi ērkšķu krūmā”

Vissvarīgākais, ko jums jāzina par Jaunavām – tās mīl vienu cilvēku visu mūžu, tas ir viens. Jaunavas ir šausmīgi loģiskas, tas ir divi. Romāns “Dziedoņi ērkšķu krūmā” sarakstīts par Jaunavu, tas ir trīs. Nelaimīgo Megiju no agras bērnības ienīda visas sievietes, kas bija apkārt, tostarp miesīgā māte. Viņai bija lemts izaugt nelaimīgai, taču nekas tāds nenotika. “Jebkurā nesaprotamā situācijā ej un strādā” – tā ir devīze Jaunavām un Megijai, kura allaž atrada mierinājumu kādā grūtā darbā.

Bet kas attiecas uz mīlestību, tur variantu, protams, nebija. Iespējams, Megija arī varēja pārstāt mīlēt tēvu de Brikasāru, ja ne viens bet: celibāts – tas taču ir neloģiski! Kāda velna pēc baznīcai vajadzīgi priesteru ķermeņi, ja viņi jau ir atdevuši dvēseles? Tas ir nepareizi! Un Jaunava, kā zināms, nenomierināsies, kamēr ap viņu neiestāsies ideāla kārtība. Un to, kas uzdrīkstēsies to izjaukt, Jaunava samīs ar īpašu nežēlību pat tad, ja tas ir tas pats cilvēks, kuru viņa mīl visu dzīvi.

Svari – Elizabete Beneta, “Lepnums un aizspriedumi”
Zināt, kāpēc visi tā mīl Elizabeti Benetu? Jo viņa ir neticami dzīva. Tik dzīva, ka nav svarīgi, kuru reizi mēs lasām romānu – tik un tā gribas dabūt ārā šo meiču no grāmatas lappusēm, sapurināt aiz apkakles un iekliegt ausī: “Atver acis, sieviete! Lūk, viņš, ideālais princis, ķer viņu ciet!” Un viss tāpēc, ka cilvēks vadās no aizspriedumiem, kas turklāt balstīti uz baumām un nepavisam nav šķērslis patiesām jūtām. Tā domā visi, izņemot sievieti Svarus. Svariem vajag vispirms visu izsvērt, ieturēt pauzi un kā nākas padomāt. Un, iespējams, pat pieņemt kādu lēmumu. Lūk, Elizabete to pieņēma un atteica misteram Dārsijam. Bet pēc tam pārdomāja. Ko tas nozīmē? Ja situācija mainās, tad, protams, vajag visu apsvērt vēlreiz.

Skorpions – Nastasja Fiļipovna, “Idiots”

Nastasja Fiļipovna ir neticami skaista, gudra, lepna sieviete un vienlaikus galīgi jukusi. Viņai taču bija iespēja apprecēties ar kņazu un līdz ar to uz visiem laikiem aizvērt durvis uz pagātni, kas, teiksim tieši, šai sievietei nebija tā iepriecinošākā. Taču Nastasja Fiļipovna rīkojās kā īsts Skorpions.

Atcerieties – nekad nedrīkst mēģināt salauzt Skorpionu. Sievietes Skorpioni no tā nelūst, bet uzsprāgst, pie viena nogalinot visu dzīvo simts kilometru rādiusā. Aizvainota Skorpiona apkārtnē visi sāk mirt, jukt prātā un zaudēt pašu dārgāko – kopumā lokāla apokalipse garantēta. Un nevar teikt, ka sieviete Skorpions to vēlas – vienkārši kodolreakciju var izraisīt, bet apturēt neizdosies.

Strēlnieks – Navarras Margarita, “Karaliene Margo”

Strēlnieka būtība izpaužas topošajā Navarras karalienē no pirmajām romāna lappusēm – jauniņo Margaritu piespiež noslēgt laulību politisku iemeslu dēļ. Viņa nepavisam nav iemīlējusies karalī Anrī un pilnīgi mierīgi uztver ziņu par to, ka viņš nelolo pret viņu maigas jūtas. Ko šādā situācijā darītu jebkuras citas zīmes pārstāvis? Pareizi – pat domāt aizmirstu par šādām precībām, jo saistības var izpildīt, bet vai ir jēga tērēt resursus fiktīvam vīram?

Margarita savukārt nekavējoties noslēdz savienību ar Anrī. Jo viņš ir nonācis briesmās, laulība ir ceļš uz iznīcību, bet Margarita to nevar pieļaut, jo tas ir negodīgi. Šajā ziņā izpaužas visa sievietes Strēlnieka būtība – viņa necieš krāpšanos, netaisnību un intrigas. Savukārt pati vērpj intrigas ļoti veiksmīgi un neapstājas nekā priekšā – lai Anrī saglabātu savu kroni, viņa upurē sava iemīļotā dzīvību, nedomājot ne minūti. Mīlestība – tas ir skaisti, protams, taču galvenais – lai visi labie cilvēki uzvarētu visus sliktos.

Mežāzis – Džeina Eira

Kā atceramies, Džeinai Eirai nācās piedzīvot tik daudz dzīves pārbaudījumu, ka var rasties aizdomas, ka viņa ir sieviete kiborgs ar mākslīgu nervu sistēmu. Jebkura cita sieviete jau laikā, kad dzīvoja bērnu patversmē, nolaistu rokas. Bet pēc epizodes ar mistera Ročestera jukušās sievas parādīšanos iegrūstu viņas naktscepuri šā paša mistera Ročestera rīklē. Bet Džeina ne tikai vienkārši ar to tika galā, bet galu galā pavērsa sev par labu. Jo viņa ir tāda kā Mežāži – pienākums stāv augstāk par visu, tas ir viens. Bet otrs – visi gājieni viņiem ir zināmi, gan savi, gan citu. Sieviete Mežāzis agrāk vai vēlāk, tā vai citādi, bet panāks, lai visi staigā pa diedziņu un dara, kas viņiem jādara.

Ūdensvīrs – Leončija Solano, “Triju sirdis”

Džeka Londona daiļdarbos ne tuvu nevar sameklēt nevienu vāju sievieti, bet Leončija Solano ir kaut kas īpašs. Īsta sieviete Ūdensvīrs, kas ne tikai nevar vienkārši nosēdēt uz vietas, bet noteikti vēlas nonākt kaut kādu īpašu, spriedzes pilnu notikumu centrā. Kā atceramies, Leončijā izmisīgi bija iemīlējušies divi vīrieši, viens par otru skaistāks. Šķiet – lūk, kur ir intriga, lūk, vētrains dzīves pavērsiens!

Nekā tamlīdzīga – Ūdensvīrs šādā situācijā sāk žāvāties aiz garlaicības. Savukārt pakaļdzīšanās, apšaudes, dārgumu meklēšana un kontakts ar noslēpumainām mežonīgām ciltīm – tas Ūdensvīram ir interesanti. Bet situācija ar abiem vīriešiem – gan jau ar laiku atrisināsies. Un kas ir interesantākais – atrisinājās arī. Jo Ūdensvīru piedzīvojumi vienmēr beidzas labi, tā viņi ir iekārtoti.

Zivis – Margarita “Meistars un Margarita”

Zivīm nekad netrūkst vīriešu uzmanības, taču viņas to pilnīgi nenovērtē. Bulgakova Margarita, kā atceramies, ļoti veiksmīgi apprecējās, lai gan vīru nepavisam nemīlēja. Arī Zivju kavalieriem ir vienalga, vai Zivis ir viņos iemīlējušās – viņi ir gatavi dāvināt tām greznus savrupnamus un apbērt ar naudu, lai tikai Zivis ļautu atrasties savā tuvumā. Bet pašām Zivīm dodiet liktenīgu kaisli, turklāt noteikti pret tādu, lūk, Meistaru – nabags ģēnijs Zivīm ir ideāls variants. Tieši tāpēc, ka šīs mīlestības dēļ nāksies kļūt par raganu un beidzot parādīsies iespēja atklāt savu patieso būtību.

Avots: “cluber.com.ua”

LA.lv