×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
5. septembris, 2012
Drukāt

Dzejā meklē saprotamo


Foto - Andris GrīnbergsFoto - Andris Grīnbergs

Šoreiz par bibliotēkas darbu lūdzām izteikties Krustpils novada Krustpils pagasta bibliotēkas vadītāju SARMU LAZDIŅU, vienu no piecpadsmit Zemgales reģiona lauku bibliotekārēm.
 Viņu lasītāji šopavasar bija izvirzījuši Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības balvai “Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs”.


 

“Interesi par grāmatām – un latviešu oriģinālliteratūru jo īpaši – bibliotēkā cenšamies veicināt ļoti dažādos veidos, uzsvaru vienmēr liekot uz savējiem, vienalga, vai tā būtu grāmatu izstāde, tikšanās ar autoriem vai arī ekskursijas uz rakstnieku dzīves vietām. Savējie – tie visi ir mums tuvi cilvēki, gan rakstnieki un dzejnieki, gan mākslinieki, gan skolēni, kuriem patīk ne vien lasīt grāmatas, bet arī dziedāt, dejot, teātri spēlēt. Šobrīd bibliotēkas telpās ir izvietota bērnu zīmējumu izstāde, novadnieka Jāņa Jaunsudrabiņa grāmatu izstāde, Jēkabpils mākslas skolas direktora Ziedoņa Bārbala gleznu izstāde. Gatavojoties šā gada Raiņa dienām, esam iekārtojuši izstādi “Dzejas diena”.

Salīdzinājumā ar daudzām citām lauku bibliotēkām mums ir liela priekšrocība – netālu no mums dzīvo un strādā vairāki pazīstami literāti. Viņu vidū ir rakstniece Lūcija Ķuzāne, tikko klajā laista viņas jaunā grāmata “Mēs – neretieši”, bet pērn viņa lasītājiem sagādāja prieku ar grāmatu “Sens, tik sen bij’ tas laiks”. Bieži mūs ar savām jaunākajām grāmatām iepriecina arī rakstniece Anna Skaidrīte Gailīte, kuras darbus mūsu lasītāji ļoti iecienījuši. Mūsējie ir arī dzejnieces Ruta Štelmahere un Ligita Ābolniece, tāpat lauku saimnieks un dzejnieks Gundars Kalve. Viņi visi izauguši, darbojoties Jēkabpils jauno autoru apvienībā “Literāts”. Mūsu pagastā dzīvojusi dzejniece Ārija Elksne, Dunavas pagastā ir Raiņa muzejs, mūsu novadnieki ir arī tādas slavenības kā Jānis Jaunsudrabiņš un Jānis Akuraters. Turklāt mums garām iet Rīgas–Jēkabpils–Daugavpils šoseja, tā ka nav problēmu uzaicināt pie sevis arī tālāk dzīvojošus vārda meistarus.

 

Krustpils novada pašvaldība šogad jauno grāmatu iegādei mums atvēlējusi 1000 latu un ap 700 latu periodikas iegādei. Īpaši vienmēr gaidīta ir “Latvijas Avīze”.

 

No latviešu oriģinālliteratūras mūsu lasītāji ļoti iecienījuši arī Māras Svīres, Imanta Ziedoņa, Ojāra Vācieša, Jāzepa Osmaņa, Māras Zālītes, Jāņa Baltvilka un daudzu citu autoru darbus. Cilvēkiem vairāk patīk saprotama un sirdij tuva dzeja, tāpēc ļoti bieži pieprasītas ir Kornēlijas Apškrūmas grāmatas. Taču grūtāk ir ieinteresēt lasīt autorus, kuru dzejoļi ir sarežģīti un ar pūlēm uztverami.

Īpaši esam gandarīti, ka mūsu bibliotēkas lasītājiem pieejami visi “Lata romāna” sērijā iznākušie darbi, šobrīd pieprasītas ir tādas grāmatas kā Ingunas Baueres “Ādama gredzens” un Maijas Krekles “Brisele. Tu. Brisele. Es”. Pati esmu liela grāmatu lasītāja, tāpēc ļoti priecājos, ka mūsu visaktīvāko lasītāju vidū ir arī skolēni.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+