×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
19. februāris, 2015
Drukāt

Dzeja un mūzika kopā ar Rēziju Kalniņu brīdi pēc vakariņām

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jaunu koncertprogrammu radījusi latviešu aktrise Rēzija Kalniņa un domubiedri – izcilais ģitārists Kaspars Zemītis, mūziķis Kārlis Lācis un koklētāja Laima Jansone. Dzejas un mūzikas cikls “Brīdis pēc vakariņām” ir stāsts, kas notiek starp divām intimitātes formām – dzeju un mūziku. Koncertizrāžu ciklu mākslinieki atklās 25. februārī Liepājā un turpinās līdz aprīļa beigām, to noslēdzot Ādažos.

Rēziju Kalniņu aktrises ampluā pēdējos divos gados redzam nevis Dailes teātrī, jo viņa mīt Novosibirskā Krievijā, bet skatītāji viņas aktrises sniegumu var izbaudīt tikai kinoekrānos (filma “Modris”, par ko aktrise rudenī saņēma “Lielo Kristapu”). Laiku pa laikam māksliniece uzrunā savus talanta cienītājus no dažādām skatuvēm, lielākoties – mūzikas, dziesmas un dzejas valodā. Izpārdota bija Rēzijas Kalniņas un Ulda Marhilēviča koncertprogramma, bet šajā pavasarī Rēzija pārsteigs ar ļoti intīmu dzejas un mūzikas programmu, kurā pieaicinājusi vairākus Latvijā pazīstamus mūziķus.

“Brīdis pēc vakariņām” – tas iesākās pie manis mājās, kad pēc vakariņām mēs ar draugiem paņēmām no grāmatplaukta dzejas grāmatas un lasījām viens otram, daloties savā dzīves izjūtā, kas atspoguļojas dzejā,” par gaidāmo dzejas un mūzikas ciklu stāsta aktrise Rēzija Kalniņa. Viņa aicina apmeklētājus klausīties dzeju un ļaut sirdij piedalīties cilvēku intīmākajā sirds sarunā – dzejā, kas ir viskoncentrētākā dzīves esence vārdu formā. “Dialogā starp divām intimitātes formām – mūzika un dzeja,” tā R. Kalniņa.

Aktrise norāda, ka katram, kurš lasa dzeju, ir bijuši brīži, kad šķiet – dzejnieks ielūkojies mūsu sirds stūrīšos un norakstījis tās slēptākās ilgas un jūtas. “Mēs gribam dalīties ar tiem dzejoļiem, kas uzrunājuši mūsu sirdis.”

“Brīdis pēc vakariņām” ir stāsts par attiecībām – gan monologs, gan dialogs. “Skaņa un dzirde. Klausīties un sadzirdēt. Vārds un skaņa – vārdu var mēģināt saprast un sajust, sadzirdēt. Skaņa vai intonācija sarunā bieži vien spēlē izšķirošu lomu un tā nekad nemelo… dialogs starp skaņu un nozīmi. Mēs spēlējamies ar burtu alfabētu un skaņu gammām, starp vīrieti un sievieti, starp attiecībām,” vēsta koncertu cikla pieteikums. “Dzejnieks caur dzejoļiem dalās savas dvēseles un sirds tuvībā, mīlestībā, sāpēs un pārdomās, jūtās un emocijās, savā īpašajā un unikālajā pasaules redzējumā, kas ir atklāta un intīma vibrācija, tāpat kā mūzika, kā dvēsele, kas uz plaukstas tiek pasniegta tiem, kuri ir izsalkuši pēc patiesuma un atklātības.”

Katru mēnesi Rēzija Kalniņa dzejas un mūzikas ciklā “Brīdis pēc vakariņām” būs kopā ar kādu izcilu mūziķi. Pirmajos četros koncertos februārī tas būs izcilais latviešu ģitārists Kaspars Zemītis. Martā R. Kalniņa uzstāsies kopā ar komponistu un pianistu Kārli Lāci, bet aprīlī vairākos koncertos dziesmu un dzejas ciklā aktrisei pievienosies pazīstamā koklētāja Laima Jansone.

Varbūt noder

Kopā ar Kasparu Zemīti:

25. II 19.00 Liepājas OC Rožu zālē

26. II 19.00 Latgales vēstniecībā “Gors”, Mazajā zālē

27. II 19.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”

28. II 19.00 Jelgavas kultūras namā

Kopā ar Kārli Lāci:

24. III 19.00 Ventspils kultūras centrā

25. III. 19.00 Madonas kultūras namā

26. III 19.00 Lielvārdes kultūras namā

27. III 19.00 Rīgā, Spīķeru koncertzālē

Kopā ar Laimu Jansoni:

26. IV 18.00 Valkas kultūras namā

27. IV 19.00 Mūzikas namā “Daile”

28. IV 19.00 Daugavpils teātrī

29. IV 19.00 Ādažu kultūras centrā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 7 – 15

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+