×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
22. augusts, 2013
Drukāt

“Dzejas dienas”

Foto - LETAFoto - LETA

No 5. līdz 15. septembrim 49. reizi norisināsies starptautiskais festivāls “Dzejas dienas”. Tajā dzejas mīļotāji tiek aicināti atkal tikties ar sev iemīļotiem autoriem, iepazīt jaunos dzejdarus, kā arī uzklausīt ārvalstu viesus.

6.septembrī dienasgaismu ieraudzīs kārtējais dzejas disks, kam šoreiz dots nosaukums “Robežstūmējs”. Diskā pašu autoru izpildījumā iekļauti Ronalda Brieža, Arvja Vigula, Henrika Eliasa Zēgnera, Ingas Gailes, Sergerja Timofejeva un Valta Ernštreita dzejoļi.
10.septembrī kultūras vasarnīcā ”Esplanāde 2014” notiks ārvalstu viesu lasījumi ”Kaimiņi trokšņo”.
Jaunas vēsmas Latvijas dzejas laukā šogad ienesīs astoņi ārvalstu viesi. Būs iespēja klātienē satikt vācu dzejnieku Bjornu Kūligu (Bjoern Kuhlig), kuram Latvijā šogad izdots dzejas krājums. Dzejas dienās atkārtoti atgriežas japāņu dzejniece Mari Konno, šoreiz kopā ar saviem domubiedriem, piedāvājot dzejas un mūzikas performanci “Durvis zvaigžņveida”.
Sadarbībā ar Amerikas vēstniecību Latvijā festivālā viesosies dzejnieks un Simona Gugenheima Fonda prezidents Edvards Hiršs (Edward Hirsch). Viņš Latvijā plāno uzstāties ar lasījumiem, kā arī piedāvās dzejas meistardarbnīcu Jāņa Akuratera muzejā. Savukārt kultūras profesionāļi ir aicināti uz Hirša publisko lekciju par filantropijas attīstību un atbalstu kultūrai Amerikas Savienotajās Valstīs.
Lasījumos “Ziemeļi-Dienvidi” satiksies katalāņu dzejnieks Čema Martiness (Txema Martinez) un Zvjads Ratiani (Zviad Ratiani) no Gruzijas. Vēl Dzejas dienās būs iespēja ieklausīties Balkānu dzejdaru veikumā – festivālā piedalīsies Serbijas pārstāvis Milans Dobričičs (Milan Dobričić) un dzejniece Dragana Tripkoveca (Dragana Tripkovec) no Melnkalnes. Ar vairākiem lasījumiem uzstāsies dzejnieks Amirs Ors (Amir Or) no Izraēlas.
Raiņa dzimšanas dienā, 11.septembrī, kultūras vasarnīcā ”Esplanāde 2014” notiks Latviešu dzejas maratons, kurā uzstāsies dažādu paaudžu dzejnieki.
“Dzejas dienas” ietvaros norisināsies arī tradicionālie, daudzu iemīļotie pasākumi – klasisks dzejas vakars, ceļojums ar dzejniekiem, kura maršrutā šogad ir Maskavas forštate, jauno latviešu dzejnieku lasījumui, Literārās Akadēmijas dzejas meistardarbnīcu dalībnieku lasījumui un daudzui citi pasākumi.
Pie festivāla jaunumiem tiek minētas dzejnieku un repotāju sacīkstes Rakstniecības un mūzikas muzejā, vairāku apvienības ”Orbīta” veidotās Rīgas dzejas kartes mākslas darbu atklāšana, dzejas performance ”Mūsu dienu skaņu celiņš”.
Ar detalizētāku festivāla “Dzejas dienas 2013” programmu iespējams iepazīties mājaslapā “www.dzejasdienas.lv”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+