×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
5. septembris, 2014
Drukāt

Dzejas dienas, festivāls “Restart” un Rotko dienas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Septembrī Daugavpilī notiks vairāki kultūras pasākumi, no kuriem trīs būs īpaši nozīmīgi, informē Daugavpils kultūras pārvalde.

Pasākumu sarakstu atklās Latvijas Dzejas dienas 2014. Pilsētā un novadā tradicionāli tās notiks Raiņa zīmē. Šeit viņš dzīvoja bērnībā, šeit, luterāņu kapos, ir viņa tēva atdusas vieta.

No 9. līdz 13. septembrim bibliotēkās, skolās, muzejā un kultūras centros notiks literatūras stundas, tikšanās ar rakstniekiem un dzejniekiem, interaktīvās izstādes. Raiņa mājā Berķenelē notiks arī tradicionālais deklamēšanas konkurss “Zvirbulis”.

Jau 14. septembrī plkst. 12 festivāla “Daugavpils Restart 2014” notiks senās mūzikas koncerts Daugavpils Mārtiņa Lutera katedrālē. Festivāla programma turpināsies līdz pat oktobra vidum.

Bet septembra beigās visi interesenti aicināti uz Marka Rotko 111. dzimšanas dienu svinību pasākumiem Rīgā un Daugavpilī. Rīgā no 15. septembra līdz mēneša beigām notiks izstādes un kinolektoriji, bet 23. un 25. septembrī Rīgā un Daugavpilī notiks starptautiska konference “Abstraktais ekspresionisms: emociju valoda”, kurā piedalīsies pasaulē pazīstami mākslinieki no Parīzes, Ņujorkas, Londonas, Madrides, Sanpaulu un Maskavas, kā arī Marka Rotko bērni Kristofers un Keita.

24. septembrī no Rīgas uz Daugavpili dosies Rotko vilciens “Klusuma laboratorija” ar pasākumu dalībniekiem. Tās pašas dienas vakarā Daugavpilī notiks priekšnesums “Rotko iedvesmo” ar laikmetīgās mākslas, mūzikas un multimediju simbiozi, kas kulminēs pusnaktī.

Rotko mākslas centrā tiks atklātas jaunās rudens sezonas izstādes, kā arī Starptautiskās rezidences “Marks Rotko 2014” darbu skate.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+