×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. septembris, 2014
Drukāt

Dzejas dienās Pumpuros atklāta skulptūra “Raiņa priedes”

Ojāra Martinsona /publicitātesfotoOjāra Martinsona /publicitātesfoto

Piektdien, 12. septembrī, Jūrmalā Dzejas dienu ietvaros atklāts tēlnieka Kristapa Gulbja veidotais skulpturālais objekts “Raiņa priedes”, portālam LA.lv pastāstīja pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Elita Cepurīte.

Cepurīte stāsta, ka skulptūra simboliski iemūžina atmiņas un liecību par laiku, vietu un notikumiem, kas te kādreiz risinājušies. Skulptūra uzstādīta kāpu zonā Pumpuros, Amatas ielas galā, kur atrodas pēdējā no trim leģendārajām Raiņa priedēm.

“Tas ir stāsts par sapņiem, par idejām, cīņu par taisnīgāku sabiedrību, par raksturu, par tiekšanos uz pilnību un sevis ziedošanu. Tērauda konstrukcija vienlaikus gan sargā, gan aptver sašķeltu priedi – kā ideju un domu virzošu simbolu, kā priedi kāpās, kas kādreiz iedvesmojusi Raini. Šī sašķeltā priede simbolizē gan sarežģītu, pretrunu plosītu personību, gan ko glabājamu un nākamām paaudzēm nododamu,” atklājot skulptūru, sacīja tās autors jūrmalnieks Kristaps Gulbis.

Dzejas dienu pasākumā un skulptūras atklāšanā piedalījās arī Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis. “Jūrmala ir cieši saistīta ar Raiņa un Aspazijas dzīvi un piemiņu. Mūsu pilsētā ir divi šiem dzejniekiem veltīti muzeji: Raiņa un Aspazijas vasarnīca un Aspazijas māja, kas pēc rekonstrukcijas un restaurācijas jau tuvākajā laikā vērs durvis apmeklētājiem,” sacīja G. Truksnis. “Pagājušā gadā Akas ielai Jūrmalā tika dots Aspazijas vārds. Šodien atklājam Rainim veltītu skulptūru “Raiņa priedes” vietā, kur gadu desmitiem jūrmalnieki pulcējušies uz Dzejas dienām. Gatavojoties Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas svinībām, nākamgad Jūrmala kļūs par vēl vienu dižo dzejnieku piemiņas vietu bagātāka,” piebilda domes priekšsēdētājs.

Uz skulptūras tērauda daļas ierakstīti Raiņa dienasgrāmatu fragmenti, tāpēc Dzejas dienu pasākumam bija izvēlēts nosaukums no dienasgrāmatu pierakstiem “..dzīvot un rakstīt, iet uz nākotni”.

Dzejas cienītājus sarīkojumā uzrunāja akadēmiķis Jānis Stradiņš, apmeklētāji klausījās Jāņa Rokpeļņa, Pētera Dragūna, Ērikas Bērziņas dzejas lasījumus, kā arī Pumpuru vidusskolas skolēnu daiļdarbus.

Dzejas dienu pasākumi Jūrmalā turpināsies līdz septembra beigām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+