×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
19. augusts, 2016
Drukāt

Dzejas dienu laikā aicina uz dzejas slamu (4)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 8. līdz 18. septembrim risināsies ikgadējās Dzejas dienas, kuru laikā gaidāmi gan tradicionāli, gan jauni sarīkojumi.

Tā 10. septembrī, Baltās nakts un Dzejas dienu ietvaros, Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” plkst. 21 notiks dzejas sacensības jeb slams jaunajiem dzejniekiem “Brīva vieta Tavai dzejai”.

Slams ir sacensība, kurā dzejnieki izpildīs savus oriģināldarbus. Dzejas slamu priekšnesumi no ierastajiem dzejas priekšlasījumiem atšķiras ar to, ka vērtēts tiek ne tikai dzejolis, bet arī tā izpildījums, līdz ar to dzejnieki tiek izaicināti dramatizēt savas dzejas izpildījumu. Tas ir izaicinājums pārvērst dzeju īstenā piedzīvojumā acīm un ausīm.

Dzejas sacensībās “Brīva vieta Tavai dzejai” ir aicināti piedalīties desmit jaunie dzejnieki, lai trīs kārtās sacenstos par galveno balvu – brīvo vietu viņu dzejai. Viņus vērtēs žūrija – “Brīva vieta Tavai dzejai 2015” uzvarētājs Edgars Sondors, mūziķi Čipsis un Dullais. Pasākuma laikā gaidāmi arī dažādi muzikāli pārsteigumi, kā arī katram apmeklētājam būs iespēja izpausties dzejas radošajā darbnīcā “Jebkurš var būt dzejnieks”

Šāda veida pasākums Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” notiks otro reizi un tā mērķis ir ar atraktīvāku, netradicionālāku veidu popularizēt un vairot auditorijas interesi par mūsdienu dzeju, dot iespēju jaunajiem dzejniekiem sevi pierādīt un iepazīstināt auditoriju ar savu jaunradi, popularizēt dzejas slamu kustību Latvijā, kā arī papildināt Baltās nakts un Dzejas dienu programmu ar jauno autoru daiļradi. Dzejas slams “Brīva vieta Tavai dzejai” būs stāsts par to, ka dzeja var būt dzīva, dzeja var būt arī sacensība.

Interesenti aicināti pieteikties, rakstot uz e-pastu: ritums@riga.lv.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Starp socvārdiem slam ir zināms vārds. Ja esi tik gudrs, tad patulko latviski un izsaki savu versiju, kā būtu jādēvē dzejas sacensība īsāk? Starptautiski vārdi nav gluži lamu vārdi, par kuru lietošanu daži liberāļi tā cīnījās sausām mutēm… Hlam nav slam, to vien vēlējos pasacīt. Man ne īpaši patīk šī vārda slams lietojums, bet vēl vairāk nepatīk lamāties krieviski. Skaidrā latviešu valoda ir atrodama literārajos darbos pirms gadsimta, un arī ne vienmēr. Tik sagānīta latviešu valoda ar žargonvārdiem kā šobrīd, nav bijusi nekad. Tāpēc slam ir tikai specifisks vārds, ko neviens kā žargonvārdu nelieto. “Uzlabo” vien savu kristāltīro valodu, vislabākais būtu lietot arī lielo sākuma burtu komentāru rakstot, un sakārtot teikumu no abiem galiem, ne tikai no pēcpuses ar jautājuma zīmi teikuma beigās.

  2. Ar savu nezināšanu nav jālielās…

  3. vai nav pārrakstīšanās ? . Atbildēt

    Nebiju dzirdējis par tādu slamu.
    Zinu hlamu(no krievu valodas)

Draugiem Facebook Twitter Google+