×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. augusts, 2015
Drukāt

Dzejas dienu moto šogad: “Dzeja nemelo!”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Dzejas dienas Rīgā šogad noritēs no 3. līdz 15. septembrim, citos Latvijas reģionos uz Dzejas dienām veltītiem pasākumiem interesenti tiek gaidīti visu mēnesi, vēsta rīkotāji.

Par festivāla moto šogad izvēlēts “Dzeja nemelo!”, un programmā iekļauti 36 pasākumi ar pašmāju un ārzemju autoru piedalīšanos. “Dzeja ir laikmeta vēstnesis, tā vienmēr iet laikam pa priekšu un savā ziņā pareģo laiku. Nereti šķiet, ka dzejniekiem ir kāda sestā maņa, kas ļauj sajust lietas asāk un tālāk, nosaukt tās vārdā. Taču vienlaikus viņos ir liela atbildība pret pateikto vārdu,” tā šāda saukļa izvēli skaidro Dzejas dienu 2015 koordinatore Inga Bodnarjuka.

Uzticīgākajiem festivāla sekotājiem daudzu pasākumu formāts jau zināms. Tradicionāli notiks Literārās akadēmijas Dzejas meistardarbnīcas studentu lasījumi, “Ceļojums ar dzejniekiem” (šoreiz pa Miera ielu), šajā gadā izdoto grāmatu autoru lasījums “Atvērt nevar aizvērt”, Klasisks dzejas vakars, metafiziskās dzejas lasījumi Vijoļšķūnī, poētiskā orientēšanās spēle, dzejas lasījumi “Runā dzejnieks”, lasījumi pie Raiņa pieminekļa Esplanādē 11. septembrī u.c.

Dzejas sasaiste ar citām mākslas formām šoreiz būs vērojama dažādos koncertos, uzvedumos un multimediālās performancēs – Sv. Pētera baznīcā skatītājus pulcēs muzikāli poētisks uzvedums “Dagdas piecas skiču burtnīcas”, gaidāms arī koncerts ar Filipa Glāsa mūziku un amerikāņu autoru dzeju, dzejas izrāde “Dīvainie svētki” un interneta vietnes dzejasdisks.lv atklāšanas pasākums.

Jau no 1.septembra Rīgā, galerijā “Centrs” būs skatāma vairākās vietās ārzremēs pabijusī izstāde “Aspazija/Rainis: dumpiniece/humānists”, un turpat 11.septembrī atkal darbosies Dzejas pasts.

Gaidāms arī diezgan plašs ārvalstu viesu piedāvājums – 26 autori no Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Horvātijas, Vācijas, Somijas, Baltkrievijas un Kazahstānas. Daudzus no tiem spilgti raksturo tieši viņu performatīvā uzstāšanās forma.

Laikā no 7. līdz 12. septembrim Rīgā notiks arī starptautiska atdzejas darbnīca, kuras literāros augļus klausītājiem būs iespējams baudīt tās noslēgumā 12. septembrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+