×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
19. augusts, 2015
Drukāt

Dzejas slams notiks arī “Ritumā” (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Aizvadot “Dzejas dienas 2015”, 8.s eptembrī plkst.19 kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” notiks pasākums “Brīva vieta Tavai dzejai”, kas būs jauno dzejnieku sacensība jeb dzejas slams, aģentūru LETA informēja centra “Ritums” kultūras menedžere Iluta Beķere.

Slams ir sacensība, kurā dzejnieki izpildīs savus oriģināldarbus. Dzejas slamu priekšnesumi no ierastajiem dzejas priekšlasījumiem atšķiras ar to, ka vērtēts tiek ne tikai dzejolis, bet arī tā izpildījums, līdz ar to dzejnieki tiek izaicināti dramatizēt savas dzejas izpildījumu. Tas ir izaicinājums pārvērst dzeju īstenā piedzīvojumā acīm un ausīm.

Dzejas slamā piedalīsies desmit jaunie dzejnieki, un trīs kārtās viņi sacentīsies par galveno balvu – publikāciju interneta žurnālā “Satori.lv”. Viņus vērtēs žūrija – māksliniece Sindija Mačtama, dziesminieks Mikus Frišfelds un “hip hop” kultūras pārstāvis Jānis Krūmiņš jeb “Mazais Zaļais”. Gaidāmi arī dažādi muzikāli pārsteigumi, kā arī katram apmeklētājam būs iespēja būt dzejniekam un piedalīties dzejas radošajā darbnīcā.

Pasākuma “Brīva vieta Tavai dzejai” mērķis ir ar atraktīvāku, netradicionālāku veidu popularizēt un vairot auditorijas interesi par mūsdienu dzeju, dot iespēju jaunajiem dzejniekiem sevi pierādīt un iepazīstināt auditoriju ar savu jaunradi, popularizēt dzejas slamu kustību Latvijā, kā arī papildināt Dzejas dienu programmu ar jauno autoru daiļradi. Pasākumā tiks pierādīts, ka dzeja var būt dzīva, dzeja var būt arī sacensība. Šāda veida pasākums kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” notiks pirmo reizi.

Interesenti aicināti pieteikties, rakstot uz e-pastu “ritums@ritums.lv”.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Pasākumu atbalsta Rīgas domes Izglītības kultūras un sporta departaments, “Satori.lv” un “Veto Magazine”.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. kas par slamu? No kurienes ir ievazāts, aizņēmušies šo vārdu? Nevajag Latviešiem šādu vārdu! Navajag pieķēzīt Latviešu valodu!

  2. Kas tas tāds – slams? Latviski neviens vairs neprot neko uzrakstīt.

  3. Jānis J. Dimants, Jr., M.D. Atbildēt

    Slams !!!! Kāpēc mēs ākstamies un pasauli smīdinām …

Draugiem Facebook Twitter Google+