Mobilā versija
Brīdinājums -2.5°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
10. septembris, 2014
Drukāt

“Dzejkoncerts” palīdzēs jaunās Doma vitrāžas izveidei

Kaspara Filipa Dobrovolska / publicitātes fotoKaspara Filipa Dobrovolska / publicitātes foto

Tuvojas Rīgas Doma jaunās vitrāžas “Ar degsmi par brīvu Latviju” atklāšana, un tās pabeigšanā palīdzējis arī kupli apmeklētais Dzejas dienu atklāšanas “Dzejkoncerts”, portālam LA.lv pastāstīja biedrības “Mans Doms” kultūras projektu vadītājs Gatis Vectirāns.

Biedrības “Ascendum” projekta “Mans Doms” rīkotajā “Dzejkoncertā” 6. septembrī piedalījās mūzikas grupa “Sigma”, latviešu ievērojamākie dzejnieki un kopumā to apmeklēja teju tūkstotis skatītāju, stāsta Vectirāns. “Pasākuma organizatori atvainojas tiem apmeklētājiem, kas tā arī netika iekšā koncertā, jo cilvēku lielās intereses dēļ baznīca bija pārpildīta, bet nepārtrauktā skatītāju rotācija varētu nākt par sliktu īpašajai atmosfērai, ko “Dzejkoncerta” dalībnieki un organizatori vēlējās radīt. Tomēr drīzumā “Mans Doms” mājaslapā būs skatāmi spilgtāko priekšnesumu video ieraksti, bet jau tagad vietnē “failiem.lv” iespējams aplūkot un lejuplādēt koncerta laikā uzņemtās fotogrāfijas,” Vectirāns piebilda.

Iespaidīgajā Dzejas dienu atklāšanas performancē “Dzejkoncerts” piedalījās mūzikas grupa “Sigma”, septiņi ievērojami mūsdienu latviešu dzejnieki – Inese Zandere, Kārlis Vērdiņš, Inga Gaile, Uldis Bērziņš, Anna Auziņa, Arvis Viguls un Artis Ostups –, kā arī Olgas Žitluhinas skolotie jaunie horeogrāfi – Anna Novikova, Agate Bankava, Eva Kronberga, Jānis Putniņš, Ivars Broničs, Rūdolfs Gediņš un Anatolijs Soldatenko.

Pasākuma režisore bija Inga Surgunte, kustību režisore – Olga Žitluhina, savukārt par vizuālo noformējumu gādāja viens no Latvijas izcilākajiem telpas iekārtojuma mākslas meistariem – Andris Freibergs, kurš speciāli “Dzejkoncertam” Rīgas Domā bija radījis vēl nepieredzētu skatuves instalāciju un gaismas scenogrāfiju.

Ieeja pasākumā bija par ziedojumiem, kuri novirzīti Rīgas Doma jaunajai vitrāžai “Ar degsmi par brīvu Latviju”, kas šobrīd atrodas izstrādes noslēguma fāzē un drīzumā rotās baznīcas Marijas kapelu. Teju visi vitrāžas uzstādīšanai nepieciešami līdzekļi jau savākti, portālam apstiprināja Gatis Vectirāns.

Pievienot komentāru

Aktiera acis pasaka vairāk nekā vārdi. Baibai Indriksonei – 85Lai gan populārajai teātra un kino aktrisei Baibai Indriksonei 22. februārī jau paliks 85 gadi, viņa joprojām trijos teātros spēlē izrādēs un jūtas labi.
Draugiem Facebook Twitter Google+