×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
27. jūlijs, 2015
Drukāt

Dzejkoncerts šoruden viesosies novados

Foto: Kaspars Filips DobrovoļskisFoto: Kaspars Filips Dobrovoļskis

Šoruden gaidāmi četri Dzejkoncerta uzvedumi Latvijas reģionos: 4. septembrī uzvedums viesosies Liepājas Olimpiskajā centrā, 5. septembrī koncerts notiks Ventspils teātra namā Jūras vārti, 9. septembrī tas ieskanēsies Latgales vēstniecībā “Gors” Rēzeknē, savukārt noslēdzošais pasākums notiks 20. septembrī Vidzemes koncertzālē Cēsīs, vēsta rīkotāji.

Dzejkoncerta uzvedumos piedalīsies latviešu mūzikas grupa “Sigma” un septiņi latviešu dzejnieki — Inese Zandere, Kārlis Vērdiņš, Inga Gaile, Anna Auziņa, Arvis Viguls, Artis Ostups un Jānis Rokpelnis.

Dzejkoncerta režisores Ingas Surguntes veidotajā programmā arī reģionos ir gaidāmi gan pašu autoru izpildīti dzejas lasījumi, gan grupas “Sigma” skaņdarbi, kas radīti, izmantojot jau minēto latviešu dzejnieku tekstus. Arī reģionu tūrē piedalīsies Olgas Žitluhinas vadītās laikmetīgās dejas horeogrāfu apvienības “ĀRĀ” dalībnieki — Anna Novikova, Agate Bankava, Eva Kronberga, Jānis Putniņš, Ivars Broničs, Rūdolfs Gediņš, kā arī Anatolijs Soldatenko no breakdance grupas “Camelot”.

Dzejkoncerts ir mūziķu, dzejnieku un laikmetīgās dejas horeogrāfu kopprojekts, kurš radās un tika pirmatskaņots pagājušā gada Dzejas dienās Rīgas Domā.

Pasākumos būs iegādājama arī Dzejkoncerta audiogrāmata, kurā iekļauts pagājušā gada 6. septembrī Rīgas Domā notikušā Dzejkoncerta dzīvais ieraksts ar dziesmām un dzejas lasījumiem, kā arī pievienots drukāts dzejoļu krājums. Audiogrāmatas izdevējs ir biedrība “Ascendum”.

Dzejkoncerta pasākumus organizē biedrība HI, projekta norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Kurzemes plānošanas reģions, Ventspils pilsētas dome un Liepājas dome.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+