×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
30. jūnijs, 2014
Drukāt

“Dzejnieka mīla” – romantiska vasaras mūzika

Foto: LETAFoto: LETA

Jolanta Strikaite

Uz vasarīgi romantisku koncertu 3. jūlijā plkst. 18.00 Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Kolonnu zālē aicina jaunie Latvijas Nacionālās operas solisti Jolanta Strikaite, Rihards Millers un koncertmeistare Ērika Apeine, vēsta koncerta rīkotāji.

“Dzejnieka mīla” ir viens no slavenākajiem romantisma laikmeta vokālajiem cikliem, kurš Latvijā diemžēl ir reti skanošs. Tāpēc jo sevišķi liela ir intriga, kā lieliskajiem jaunajiem mūziķiem Rihardam Milleram un Ērikai Apeinei būs izdevies izveidot attiecības ar šo opusu. Cikla pirmajā dziesmā – maija etīdē – atrodama atslēga visa cikla sadzirdēšanai – tur ir maigums un daile, bet arī viegli rezignētas skumjas un tā bezgalīguma sajūta, kas 19. gadsimta dzejniekam liek nepārtraukt jautāt – kurp?

Jautājums “kurp” ir atslēgas vārds koncertpogrammai, kur ap Šūmaņa ciklu “Dzejnieka mīla” vīsies Šūberta, Mendelszona un Štrausa solodziesmas. Vairums dziesmu liek lirisko varoni ceļa jūtīs – kāds pats aiz brīva prāta maldās pasaules labirintos, kādu citu vējš nes kā pūciņu sazin kur, vēl kāds skatās acīs rītdienai, un visiem acīs ir jautājums – kurp?

Rihards Millers ir JVLMA un Swedbank gada balvas ieguvējs, viņš studē balss mākslu JVLMA pie Krišjāņa Norveļa, mācās arī pie Anitas Garančas, piedalās kamermūzikas koncertos, LNO dzied Pantaloni (“Mīla uz trim apelsīniem”) un Almavivu (“Figaro kāzas”). Jolanta Strikaite pēc vērā ņemamas karjeras popmūzikā jau vairākus gadus pievērsusies klasiskajai dziedāšanai, patlaban turpina vokālās mākslas studijas JVLMA maģistrantūrā pie Kristīnes Gailītes, sper pirmos soļus oratoriālu lieldarbu atskaņojumos un LNO dzied Barbarīnu (“Figaro kāzas”). Kopā ar abiem dziedātājiem muzicēs Latvijas Nacionālās operas solistu koncertmeistare Ērika Apeine, par kuru profesionāļu vidē dzirdamas stipri atzinīgas atsauksmes.

Biļetes nopērkamas “Biļešu Paradīzes” biļešu kasēs; to cena 10 eiro (līdz koncerta dienai skolēniem, studentiem un pensionāriem biļetes cena 5 eiro).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+