×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. marts, 2014
Drukāt

Māris Antonevičs: Oficiālajiem paziņojumiem vajadzētu būt bez divdomībām (27)

Foto: Valsts prezidenta kanceleja. Valsts prezidents Andris Bērziņš un Krievijas prezidents Vladimirs PutinsFoto: Valsts prezidenta kanceleja. Valsts prezidents Andris Bērziņš un Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Valsts prezidents An­dris Bērziņš intervijā LNT rīta raidījumam bija izteicies, ka joprojām ir spēkā ielūgums Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam apmeklēt Latviju. “Dzīve rādīs, viss tas ir process,” sacījis A. Bērziņš. Varētu rasties iespaids, ka valsts galva pēdējos mēnešus pavadījis ilgstošā atvaļinājumā kaut kur Alpos, kur nav pieejamas ne avīzes, ne televīzija un pat ne internets, vienīgi franču valodā runājošs radio. Jo pašreizējos apstākļos izteikums, ka Putins joprojām ir laipni gaidīts Latvijā, skan, teiksim atklāti, diezgan biedējoši, un prasītos vismaz piebilde: “Taču tankus un “zaļos cilvēciņus” gan līdzi neņemiet, Vladimir Vladimirovič…”

Protams, televīzijas tiešraidēs ne vienmēr ir iespējams izvairīties no žurnālistu viltīgi izliktām lamatām. Tur vajadzīgs talants un dažreiz pat īpaši treniņi. Taču amatpersonu oficiālajiem paziņojumiem gan vajadzētu būt bez divdomībām un frāzēm, kas rada daudzus jautājumus. Valsts prezidenta Andra Bērziņa, Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas un Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas šonedēļ izplatītais paziņojums (to var lasīt “Latvijas Avīzes” 27. marta numurā) diemžēl tāds nav. Tas ir pilns ar vispārīgiem dzejiskiem apgalvojumiem, piemēram, “Latvija nedrīkst izplēnēt pasaules vējos” ­­
u. tml. Šķiet, ka kāds pat īpaši centies, lai teikumos paliktu pēc iespējas mazāk konkrētības, lai vienmēr būtu iespēja atteikt: “Nē, nē, jūs nepareizi sapratāt, mēs bijām domājuši citādi.” (Atkarībā no jautātāja šo “nesaprašanu” var pagriezt tobrīd vēlamajā virzienā.)

Piemēram, paziņojumā teikts, ka augstākās amatpersonas nosoda “jebkādus politiski provokatīvu motīvu vadītus mēģinājumus radīt spriedzi un mākslīgi veicināt nesaskaņas arī Latvijas sabiedrībā”, taču nepaskaidro, kas tie par mēģinājumiem. Zināms, ka valdošās varas izpratnē tāds ir 16. marta leģionāru piemiņas gājiens. Bet kā ar 9. maija pasākumiem? Tie vēl priekšā… “Saskaņas centrs” noteikti steigs piemetināt, ka “spriedzi” un “nesaskaņas” raisa pati valdošā koalīcija, kamēr tā nav atteikusies, piemēram, no Satversmes preambulas un 2018. gadā iecerētās mazākumtautību skolu pārejas uz mācībām valsts valodā. Tā kā te paveras plašs lauks spekulācijām, un var tikai minēt, kāda īpaša vajadzība spiedusi Latvijas varas trijotni tādu radīt.

Tomēr vienu frāzi no paziņojuma gan gribētos apstrīdēt nekavējoties. Tā skan: “Latvijai ir nozīmīgs katrs tās iedzīvotājs.” Latvijai nav nozīmīgi tādi iedzīvotāji, kas ar Krievijas karogiem pastaigājas pa Rīgas centru, paužot atbalstu Krimas okupācijai. Nav nozīmīga Ždanoka un viņai līdzīgie, kas atklāti nodarbojas ar kaitniecību valstij un lolo idejas par Padomju Savienības atjaunošanu. Nav nozīmīgs Lindermans, kurš mēģina pataisīt krievu valodu par valsts valodu. Protams, nevar valsts amatpersonām liegt apkampties arī ar šo publiku, tāpat kā nevar aizliegt peldēties vienā baseinā ar krokodiliem, tikai jārēķinās, ka šāda plunčāšanās var beigties ne īpaši patīkami.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. tas priecē…

 2. Vai kāds īsti zina par ko Berziņs un Putins apspriedās Socos? Vai Putins apmeklejot Latviju noliks ziedus pie BrIvIbas pieminekļa un atvainosies latviesu tautai par padomju laika nodarītiem noziegumiem, JEB abi ar Bērziņu roku roka dosies pie tā okupācijas staba, un kopā ar līdzdomīgiem atzīmēs Latvijas okupāciju?

 3. Antonēvičam taisnība. Laba analīze. Principā Bērziņu jāmēģina nomainīt. Varētu šo amatu uzticēt Kalnietei, Levitam, Pabrikam.

 4. Kamēr Eiropa & Co domā, kā aizstāvēt Baltiju un Ukrainu, tikmēr Bērziņš atgādina Putinam par savu ielūgumu. Tagad Amerika un Eiropa stāda sarakstus tām personām, kuras ir nevēlamas, aizliedzot tām šķērsot šo zemju robežas. Manuprāt ar šo paziņojumu Bērziņš riskē nokļūt šo grēkāžu sarakstā?!

 5. Atvainojos, jo “preambulas” vietā kom.VVV bija jābūt šinī rakstā aprunātais aicinājums.

 6. Priekš apdauzītiem, neaptēstiem un/vai apmātiem tā preambula nebija domāta. Tur visa sakarībā bija diezgan skaidri pausts MUMS VISIEM būtu laiks “ievilkt elpu”, neviss piebiedroties kara psihozes kurināšanai no mūsu īsto partneru puses un tml.. …Un patiesi vai vajag plātīties ar bravurīgu, t.sk patiesi vienpusēju retoriku, “uzbrēcieniem” vispār pret krieviem un tml, ja pats esi ne tikai maziņš, ne tikai sadalīts (pēc īpaši pēdējo laiku valdību veiksmīgi izmantotās “krievu kārts”…), bet pats knapi “turie kopā”.
  Tas ir, autora kungs!, pirms nākošo reizi mēģini izcelties, pakalpoties… APDOMĀJIES, IEVELC ELPU… un izlasi vēl reizi to patiesi ne visai veiksmīgo uzsakukumu, paziņojumu. Manuprāt tas, lai cik slikts nebūtu, ir tomēŗ maksimāli labākais kāds iespējams mūsu situācijā.

 7. Ak kungs , cik tas mūsu prezis tomēr ir stulbs opis …. nu galīgi smadzenes sviestā ….!!!!

 8. Baisi kļūst iedomājoties, ka Putins tiek gaidīts Latvijā. Nav tikai pateikts – ar vai bez tankiem. Prezidents saka, ka vis vēl esot procesā…

 9. Kāpēc šiem naida kūrējiem neatņem pilsonību? Kas liedz pieņemt šādu likumu?

 10. Zivs pūst no galvas un ar visiem “iekšējiem orgāniem”.

 11. AK TAD MĀRĪTIS ARĪ BEIDZOT ATZĪST, KA DEKOLONIZĀCIJA VAJADZĪGA???

  • Dekolonizācija un lustrācija ir absolūti nepieciešamas. Cerēsim, ka sakarā ar Ukrainas notikumiem, to beidzot sapratīs arī Eiropas gudrinieki-demokrāti. Dekolonizācija absolūt nenozīmē, ka kādu obligāti jāizsūta vai jāapspiež kā cilvēku, – stingri jātiek galā ar iespējām paust Latvijas valstij naidīgus uzskatus sākot no bērnu dārza. Tā, kā to dara Putins Krievijā. Jāpanāk lai mūsu valsts aparātā tādu personu nebūtu. Jāpanāk arī to, lai galvas pilsētā valdītu tā pate kaolīcijā kas valstī – ar ko varētu sadarboties. Tam ir jābūt speciālam likumam. Un tas viss ir tik vienkārši, ka pat man saprotams. Te vairāk jāstrādā starptautiski un tam ļoti labi derēja VVF. Kopš viņa prom, tā lieta lēnām virzās otrā virzienā. Bērziņa problēma ir tā, ka viņš vienlaicīgi cenšās soļot divos pretējos virzienos. Tas ir ļoti grūti, pat ja vienu virzienu tikai tēlo un pat ja tik gudrs esi kā bērziņš.

 12. njam njam esmu izsalcis

 13. Neatdosim Krievijai nevienu Latvijas krievu! Re kā neatdevām Lidermani un ko mēs bez viņa tagad darītu?
  Un kā ar Birabidžanas ēbrejiem? Tos arī slēpsim zem NATO vairoga? Kāpēc par tiem varneši klusē?

 14. Antoneviča k-ga viedoklis sakrīt arī ar manu… Tauta klausās ko saka prezidents!

 15. Es sapratu, jābūt gatavam vismaz 10 reizes mēģināt pievienot. Es labāk pāriešu uz citu portālu!!!

 16. Interesanti, cik lēni jāraksta komentārs, lai nospiežot uzrakstu ” nosūtīt” ,neparādītos muļķīgs uzraksts angliski, ” You are posting comments too quickly. Slow down.” . Vismaz latviski būtu iztulkojuši. Vai tā ir sava veida cenzūra, nevarat paspēt izlasīt???

 17. Krimā bija okupācija? Cik zinu, tur bija referendums ar milzīgu apmeklētību, ar kādu Latvijā nav noticis neviens referendums un nevienas vēlēšanas! Arī par Krimas un Sevostopoles pievienošanos Krievijai balsojums bija gandrīz 100 %, un starptautiskie novērotāji visi kā viens apgalvo, ka referendms ir noticis bez pārkāpumiem!
  Atgādināšu, ka par Latvijas pievienošanos ES piedalījās vien 71,49% vēlētāju, no kuriem PAR nobalsoja tikai 66,97%, kopā 676 700 vēlētāju. Mulsina gan apaļais cipars, bet nu laikam tā kādam vajag…
  Un par žurnālista izteikumiem par katra Latvijas iedzīvotāja svarīgumu.Es jau vismaz reizes divas esmu sajutusi šo savu nesvarīgumu attiecībā pret Latvijas valsti. Pirmo reizi tad, kad pirms gandrīz 11 gadiem aizbraucu no tās, un līdz ar mani teju 1/2 milj darbaspējīgo Latvijas pilsoņu, un šobrīd, kad Krimas referendumu neuzskatu par okupāciju… Vai mums nesvarīgo nav pārāk daudz? Ka nesanāk tā, ka dažs labs žurnālists paliek par vienīgo svarīgo, jo šobrīd Latvjā ir vajadzīgi tādi, kam nav pašam savu domu un kas klārē tikai to viedokli, kas ir vajadzīgs ES un NATO, kā arī tie, kas šim viedoklim akli klausa.

  • Uz kurieni Tu pirms vienpadsmit gadiem aizbrauci? Uz Mātušku es ceru, ne jau pie pūstošajiem kapitālistiem UK!!

 18. Tas, ko paziņo kaut kāds bijušais komunists Bērziņs, principā nav jāņem par pilnu. Nekāds čekists Putins uz Latviju nebrauks, jo to radījumu šajā valstī neviens normāls cilvēks nemaz redzēt nevēlas.

 19. /Tas ir pilns ar vispārīgiem dzejiskiem apgalvojumiem, piemēram, “Latvija nedrīkst izplēnēt pasaules vējos” 
u. tml”/
  Šādas frāzes izruna parasti cilvēki, kas ir sekli savā intlektuālajā un garīgajā attīstība. Viņi nav spējīgi konkrēto domu formulēt īsi un sakarīgi. Tas notiek Saeimā pieņemot svarīgus likumus. Viņi cenšas izplūst daudzvārdībā, kas nav pat diplomātiskā valoda, bet gan pļāpašana tirgus laukumā. Viņi ar cenšas radīt iespaidu uz apkārtējiem, ka ir ļoti zinoši un kompetenti. Parasti šādas kategorijas cilvēki savā būtība ir varas kāri, neiecietīgi un bīstami apkārtējiem.Tas ir labi redzams skatoties un klausoties mūsu Saeimas sēdes norisi. Kā etalons ir SC deputāti juristi, kas ir spējigi runāt par visām tēmām, par dzemdībās, abortiem, makslīgo apsēklošanu un impotenci. Kāpēc viņi tiek augstos amatos? Tos bīda izglītoti, radoši apdāvināti cilvēki, jo tieši caur to, viņi ir spējīgi piekļūt iedomīgiem, augsprātīgiem vīriem un sievām amatos, un tos izmantot savos nolūkos. Pasaules un Latvijas valstī mēs to esam jau pieredzējuši. Kaut kas līdzīgs notiek arī šodien Latvijā.

  • es esmu pilnīgi normāla latviete,bet man gan interesē Putina vizīte Latvijā,man aug divi mazi dēli,man ir svarīga viņu nākotne.Es neatbalstu tos ,kas vēl nav beiguši karot,kaut karš sen jau beidzies un neatbalstu arī tos kas kā gaiļi nedomā ar galvu,tik kādam bļauj līdzi.

 20. Izcils raksts , sevišķi pēdējais teikums !

  • Var piekrist. Sen jau ir apriebušies no augšas nākošie teksti ”visi Latvijai ir vajadzīgi”, ”mūsu krievu cilvēki” un tamlīdzīgi.

 21. Paldies par rakstu! Māris Antonevičs ir žurnālists ,kurš vienmēr lietas nosauc īstajos vārdos.Vēlreiz paldies1

 22. Avotiņas Jekateriņičevas kundze nelieto vārdu krievvalodīgais un pareizi: tā tomēr ir Puškina, Tolstoa, Čehova un daudz krievu dižgaru kā arī inteliģentu godīigu krievu valoda, tikai tādēļ biedrus Straujumu un Bērziņu nevar dēvēt par krievvalodīgajiem. “Antifašisti”, sovjeti, impērijas ierēdņi.

 23. Ar satrunējušiem striķiem nav aršana – būtu jāmaina prezidents, jo esošais putrojas … Jau ikdienā nekā , kur nu vēl krīzes laikā ( kur siltās čibas un ne ppar kādām barikādēm nav runas ).

Draugiem Facebook Twitter Google+