×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
30. aprīlis, 2015
Drukāt

Džekija Čana skolnieki dejos kunfu Rīgā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Es neizmantoju specefektus, es pats esmu specefekts!” reiz teicis pasaulslavenais aktieris Džekijs Čans, kura skolnieki 5. maijā Ķīpsalas hallē izrādē “Durvis” pirmoreiz Latvijā demonstrēs kunfu meistaram raksturīgo unikālo akrobātiskās cīņas tehniku apvienojumā ar laikmetīgās dejas skaistumu.

Tieši pirms deviņiem gadiem Džekijs Čans Ķīnā izveidoja  deju apvienību “The Contemporary Dragon KungFu Company”, kļūstot par iedvesmas avotu un skolotāju jaunajiem censoņiem. Šobrīd šie 19 līdz 22 gadus vecie jaunieši jau iekarojuši pasaules skatuves un savā Eiropas koncertturnejā viesosies arī Latvijā. Tomēr ceļš līdz slavas virsotnēm ir smags – zēni no mazotnes skarbos apstākļos apgūst kaujas mākslas prasmes. Turklāt šajā apvienībā ir atlasīti paši labākie!

Ķīnā ar Austrumu cīņu mākslām bērni sāk nodarboties pat no trīs gadu vecuma. Vingrošanas treniņos katru dienu tiek pavadītas četras līdz sešas stundas, turklāt bieži vien to papildina skarbā ikdienas realitāte, piemēram, ūdens un elektrība tikai konkrētos laikos vai, citiem vārdiem sakot, ļoti askētiski sadzīves apstākļi.

“19 līdz 22 gadus vecie jaunieši dzīvo un trenējas skarbos apstākļos Pekinas nomalē. Mēģinājumi notiek vecā peldbaseinā, ko trupas dalībnieki pielāgojuši savām treniņu vajadzībām. Mūsu Maskavas forštate salīdzinājumā ar to ir gluži vai labiekārtots pilsētas centrs,” stāsta horeogrāfe Olga Žitluhina, kura dejas izrādi redzējusi Pekinā. “Ikvienam profesionālim ir skaidrs, ka tas, ko spēj izdarīt šie puiši, nav izdarāms gada laikā – tas ir smags, nežēlīgs darbs daudzu gadu garumā,” teic horeogrāfe.

Jaunie kunfu meistari un dejotāji izrādē “Durvis” interpretēs kultūras tradīcijas laikmetīgās mākslas valodā. Izrāde ir stāsts par dzīvi – cilvēks instinktīvi izvēlas durvis, kuras atvērt, lai nostātos uz fiziskās un garīgās pilnveidošanās ceļa. Lai sasniegtu briedumu un kļūtu par pieaugušiem vīriem, jaunie puiši atvērs un izies caur Cilvēka, Dieva un Gara vārtiem, kas simbolizē dažādus personības attīstības posmus.

Deju apvienības “The Contemporary Dragon KungFu Company” stils ietver tradicionālo Ķīnas kaujas mākslu un laikmetīgo deju, tajā jaušama Džekija Čana unikālās akrobātiskās cīņas tehnikas ietekme. Deju apvienību 2006. gadā nodibināja pasaulslavenais aktieris Džekijs Čans. Savas prasmes mākslinieki slīpējuši slavenākajās Ķīnas kunfu skolās, tostarp Šaoliņas klosterī, un pie Pekinas deju akadēmijas pasniedzējiem. Deju apvienība ir piedalījusies filmās “Pūķa asmens”, “Karatē puika”, “Taiči 2″ un citās, kā arī dažādās izrādēs un televīzijas uzvedumos.

“Žilbinoša, fascinējoša cīņas tehnika, līdz pilnībai izkopta precizitāte apvienojumā ar dejas skaistumu – tas ir kaut kas Baltijā vēl neredzēts!” par gaidāmo uzvedumu saka O. Žitluhina.

Varbūt noder

Izrāde 5. V 19.30 Ķīpsalas hallē

Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 8,50 – 12

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+