×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
25. jūlijs, 2013
Drukāt

Džekmena nedienas ar nemirstību


Vilknadzis_72

Hjū Džekmens Logana jeb supervaroņa Vilknadža lomu “X cilvēku” sērijas filmās atveido jau sesto reizi, sagatavošanā atrodas septītā filma, kam paredzēts iznākt nākamgad. Supervaroņu žanrs ir intriģējoša izvēle action, trilleru un piedzīvojumu filmu cienītājiem; tajā tiek samazināts stāsta reālisms, taču pavērta plašāka vieta iztēlei, noziegumiem un iekšējam psiholoģiskam dramatismam.


 

“Vilknadzis Hjū Džekmena atveidojumā ir šim žanram ļoti skrupulozs ceļojums galvenā varoņa traģiskajā dvēselē, kurai uzlikta šausmīgā nemirstības nasta – piespiedu mūžīgā dzīve, noskatoties, kā visi, ko tu mīli, pamazām iet bojā. Filma veiksmīgi izvairās no mūžīgās pasaules glābšanas tēmas, ar ko nodarbojas visi vasaras lielākie kino grāvēji; tā vietā Logans cīnās pats par savu izdzīvošanu.

Režisors Džeimss Mangolds savulaik uzņēmis dēku filmu “Vilciens uz Jūmu” ar Raselu Krovu un romantisko drāmu par Džoniju Kešu “Sirds robeža” ar Rīsu Viterspūnu un Joakimu Fēniksu. Saprotami, ka arī supervaroņa stāstā viņu vairāk interesē galvenā varoņa cilvēciskā drāma; līdz ar to pirmā “Vilknadža” stunda vairāk atgādina drūmu, tumšu gangstergabalu, pārējā filmas daļā kauju ainas ar mutantiem samazinātas līdz minimālai robežai, nezaudējot uzticību oriģinālajam “Marvel” astoņdesmito gadu komiksam. Filma intonācijas ziņā dažbrīd pat atgādina dēku filmu klasiku – Džeimsa Bonda filmas, par to liecina arī filmas “Briljanti ir mūžīgi” citāts. Pie filmas trūkumiem var minēt autoru nespēju līdz galam izmantot eksotisko Austrumu vidi, kur norisinās stāsta darbība, kauju ainas notiek visai vizuāli blāvās lokācijās. Arī vairāki ļaundaru tēli nespēj atbrīvoties no komiksu tēliem raksturīgās viendimensionalitātes, sevišķi krievu aktrises Svetlanas Hodčenkovas atveidotā Odze. Tomēr “Vilknadzis” ir ļoti vērtīgs papildinājums plašajam “X cilvēku” sērijas universam, kur patlaban tapušas jau astoņas filmas; tā spēs aizraut gan zvērinātus komiksu kino un “X cilvēku” fanus, gan vienkārši saturīga izklaides kino meklētājus. Ne velti – pirms projektam pieslēdzās Mangolds, ar to bija sākuši strādā augsta līmeņa režisori –”Oskaram” nominētie Giljermo del Toro un Darens Aronovskis.

UZZIŅA:

“Vilknadzis”/”The Wolverine”

ASV, 2013.

Režisors: Džeimss Mangolds

Lomās: Hjū Džekmens, Hirojuki Sanada, Vils Jans Lī, Braiens Tī, Famke Džansena u.c.

No 26. jūlija kino “Citadele”, “Cinamon”, “Multikino” un citur Latvijā

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+