×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
21. marts, 2013
Drukāt

Džeksona eposu ēnā


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Tas, kā nabaga puikam izdodas no briesmām izglābt princesi, iegūt viņas mīlestību un visu karaļvalsti piedevām, atklāts daudzos literatūras darbos, kas vēlāk kļuvuši par ierosinājumu dažnedažādām ekranizācijām. Piedzīvojumu filma “Džeks milžu bende” ir nokavējusi savu laiku, jo, lai cik pārliecinoša būtu 3D grafika, tā vienmēr paliks Pītera Džeksona “Hobitu” sāgas ēnā.


 

90. gadu vidū Braiens Singers sevi pieteica kā vienu no jaunās paaudzes cerīgākajiem provocētājiem, un “Parastie aizdomās turamie” gan sagādāja “Oskaru” Kevinam Speisijam, gan iekļuva kulta darbu topā, kaut arī riebumu pret to arī neslēpa daudzi. Gadiem ejot, viņš gan veidojis “X cilvēku” sāgas filmas – jaunākā daļa uz ekrāniem nonāks jau vasarā –, gan kinokomiksu “Supermens atgriežas”, gan Toma Klūza izloloto projektu “Valkīra”, un nu viņš pievērsies žanram, kas pasaules slavu atnesa jaunzēlandietim Pīteram Džeksonam, kura “Gredzenu pavēlnieks” un “Hobitu” filmas radījušas pamatīgas izmaiņas zinātniskās fantastikas žanrā. Līdzība ar oskarotā Džeksona fantasmagorisko pasauli ir “Džeka milžu bendes” lielākais posts, tāpat kā klišejas, kas ievītas gan notikumu attīstībā, gan varoņu portretēšanā. Piemēram, Džeka un Izabellas mīlestība no pirmā acu skatiena, varaskārs karaļa padomnieks un milži – šīs filmas sliktie varoņi, kuru stāvus “izdaiļo” neglīti zobi un nolauzti nagi, raupja ādas krāsa un nepieklājīgas manieres, no kurām uz atraugāšanos vēl varētu pievērt ausis.

Šī eskeipiskā kino piedzīvojuma galvenās lomas izdzīvojuši gan aktieri ar vārdu (Jūens Makgregors, Stenlijs Tuči un Bils Naijs, kurš gan nav redzams, bet ieskaņojis giganta Felona balsi), gan jaunie Nikolass Holts un Eleanora Tomlinsone, taču šā stāsta nosacītībā nevienam no viņiem nav izdevies radīt prātā paliekošus un no stereotipiem brīvus tēlus.

Tie, tāpat kā scenārijs un Holivudas megabudžetiem piemērotā režija, datorgrafikas radītā vide un pārlaimīgās beigas ar ironisko piebildi, ka pār pasauli kāds konkrēts karaļnams valda, nav pārliecinājuši arī pasaules skatītāju, jo, lai atpelnītu 195 miljonus lielo budžetu, būs vēl kādam laikam jāpaiet, un nav izslēgts, ka producentu cerības attaisnos vien videoiznomas rādītāji.

 

UZZIŅA:

“Džeks milžu bende”/”Jack the Giant Slayer”

ASV, 2013.

Režisors: Braiens Singers

Lomās: Nikolass Holts, Eleanora, Tomlinsone, Stenlijs Tuči, Iens Makšeins, Jūens Makgregors, Edijs Mersans, Bils Naijs.

No 22. marta “Kino Citadele”, “Cinamon” un “Multikino”

 

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+