Dabā
Laika ziņas

Dzeltenās krāsas brīdinājums par karstumu valsts ziemeļos0

Otrdienas nakts un saullēkts Latvijā bija siltākais kopš pagājušā gada vasaras, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Lai gan dažviet Vidzemē un Rīgas jūras līča piekrastē gaisa temperatūra pazeminājās līdz +8 grādiem, valsts lielākajā daļā nekļuva vēsāks par +11..+16 grādiem. Piecos rītā augstākā gaisa temperatūra valstī bija +18,3 grādi galvaspilsētas centrā.

Latvijas dienvidu daļā debesis ir mākoņainas, Baltkrievijas un Lietuvas pierobežā vietām nedaudz līst. Vismazāk mākoņu ir valsts ziemeļos. Pūš lēns vējš un ir bezvējš.

Maksimālā gaisa temperatūra pirmdien Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā bija no +19,9 grādiem Ventspils ostā līdz nepilniem +28 grādiem Rūjienā, kur tika pārspēts 14.maija karstuma rekords.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 14.maijā bija +29 grādi Igaunijā, Somijā, Zviedrijā un Vācijā, +30 grādu Grieķijā un +32 grādi Krievijā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz otrdienu -10 grādu Alpu virsotnēs.

Otrdien galvenokārt Latgalē un Sēlijā gaidāms lietus, siltākais laiks saglabāsies valsts ziemeļos

Otrdien Latgalē un Sēlijā līs, neliels lietus iespējams arī Lietuvas pierobežā Zemgalē un Kurzemē, dienas otrajā pusē uzlīs arī vietām citos reģionos, prognozē sinoptiķi.

Gaisa temperatūra zem lietus mākoņiem valsts dienvidaustrumu daļā būs +13..+16 grādu. Saulainākais un siltākais laiks saglabāsies valsts ziemeļos, ziemeļrietumos, kur gaiss sakarsīs līdz +24..+28 grādiem, bet vēsāk būs piekrastē.

Vējš viegli līdz mēreni pūtīs no dažādiem virzieniem.

Rīgā starp mākoņiem uzspīdēs saule, nav gaidāmi būtiski nokrišņi. Gaiss iesils līdz +24 grādiem, bet dienas otrajā pusē ar mērenu dienvidvēju ieplūdīs vēsāks gaiss.

Laikapstākļus nosaka zema spiediena ieplaka. Atmosfēras spiediens 764-765 dzīvsudraba staba milimetri jūras līmenī.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izplatījis dzeltenās krāsas brīdinājumu par otrdien gaidāmu karstumu valsts ziemeļos, kā arī par augstu ugunsbīstamību mežos otrdien un trešdien daudzviet Latvijā.

Dzeltenais brīdinājums nozīmē, ka laika apstākļi ir pasliktināti. Prognozētā laika apstākļu parādība nav bīstama, taču, ja plānojat aktivitātes, kuras var ietekmēt meteoroloģiskie apstākļi, jābūt uzmanīgiem.

LA.lv