Pasaulē
Eiropa

“Dzelteno vestu” kustībai trīs mēneši, Francijā notiek miermīlīgi protesti0


16.februārī, kad “dzelteno vestu” kustībai apritēja trīs mēneši, demonstrācijas bija mierīgas
16.februārī, kad “dzelteno vestu” kustībai apritēja trīs mēneši, demonstrācijas bija mierīgas
Foto: AFP/Scanpix/LETA

“Dzelteno vestu” protestos Francijā sestdien, kad aprit tieši trīs mēneši, kopš sākās kustība pret prezidenta Emanuela Makrona valdības politiku, atkal piedalījās tūkstošiem cilvēku.

Protesti galvaspilsētā Parīzē pamatā bija mierīgi, kaut arī atsevišķos incidentos policija bija spiesta likt lietā asaru gāzi, paziņoja likumsargi.

“Dzelteno vestu” demonstrācijas notikušas vairākās citās Francijas pilsētās, arī Marseļā, Bordo un Strasbūrā.

Kā vēsta mediji, arī šīs demonstrācijas pamatā bijušas mierīga rakstura.

Vairāki tūkstoši protestētāju Tulūzā bija nobloķējuši tīmekļa tirdzniecības uzņēmuma “Amazon” objektu, vēsta raidorganizācija BFMTV .

“Dzelteno vestu” kustība radās novembra vidū kā reakcija uz plānotu degvielas nodokļa paaugstināšanu, bet ātri pārauga plašākā kustībā pret Makrona politiku. Protestētāji valkā atstarojošās dzeltenās vestes, no kā arī aizgūts šīs protestu kustības nosaukums.

Saistītie raksti

Piekāpjoties protestētājiem, valdība sākotnēji paziņoja par atteikšanos no iecerētās degvielas nodokļa paaugstināšanas, bet decembra vidū Makrons paziņoja par minimālās algas paaugstināšanu un piekāpšanos arī attiecībā uz izteikti nepopulāro nodokļu palielināšanu pensionāriem.

Aizvadīto mēnešu laikā vairākkārt izraisījušās vardarbīgas protestētāju sadursmes ar policiju.

Atbilstoši oficiālajiem avotiem dalībnieku skaits protesta akcijās krītas, turklāt, kā liecina socioloģiskās aptaujas, arī iedzīvotāju atbalsts kustībai sarūk.

LA.lv