×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
11. janvāris, 2012
Drukāt

Dzelzceļa avārijas sekas Naujenē pilnībā nevarēs likvidēt

Foto - LETAFoto - LETA

Dzelzceļa avārijas vietā Daugavpils novada Naujenes pagastā izlijušais tehniskais šķīdinātājs visbīstamākais veselībai bija tieši avārijas brīdī un tādējādi, ja kāds varēja saindēties, tad tie bija Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki, kas darbojās negadījuma vietā, trešdien Latvijas Televīzijas raidījumā “Labrīt, Latvija” sacīja Valsts vides dienesta direktors Vilis Avotiņš.

Viņš arī atzina, ka pilnībā avārijas sekas nevarēs likvidēt un vēl vasarā negadījuma vietā varētu būt jūtama smaka.

“Ņemot vērā to, ka šis daudzums, kas ir izlijis ir ļoti ievērojams, tomēr šis kaitējums ir būtisks. Sliktākais tas, ka vēl pašlaik nevaram teikt, ka viņš paliks tieši tai vietā, kur viņš pašlaik ir lokalizēts, jo viņš pa gruntūdeņiem var pārvietoties,” sacīja Avotiņš.

Avārijā izlijusī minerālsmērviela Vides dienestam parāk lielas bažas par tās kaitējumu nerada, jo pašreizējā āra temperatūrā tā kļūst viskoza un ir viegli ierobežojuma un savācama.

Savukārt negadījuma vietā izlijušās 120 tonnas tehniskā šķīdinātāja, kas tiek izmantots dažādu eļļu mazgāšanā, ir bīstams. Avotiņš norādīja, ka lielā daudzumā izlijuša šķīdinātāja tvaiki palielinās un cilvēki var saindēties, tos ieelpojot.

“Vislielākās briesmas bija tiem cilvēkiem, kas strādāja tajā brīdī, kad avārija notika. [..] Viņi ir tie, kuri varēja saindēties,” sacīja Avotiņš.

Viņš norādīja, ka Vids dienests arī turpinās ņemt analīzes no gruntsūdeņiem, lai sekotu līdzi, vai un kā šķīdinātājs, kas iesūcies zemē, pārvietojas tālāk.

Avotiņš arī norādīja, ka tehniskā šķīdinātāja sadalīšanās process ir ļoti lēns – aptuveni 6 līdz 8% 28 dienās. Viņaprāt, pilnībā grunti attīrīt nav iespējas un piesārņojums būs sajūtams vēl vasarā.

Jau vēstīts, ka Daugavpils novada Naujenes pagastā viena kilometra attālumā no dzelzceļa stacijas   Krauja svētdien naktī noskrējušas no sliedēm 17 kravas vilciena cisternas, kas pamatā vedušas eļļu, un no piecām cisternām ir noplūdusi eļļa un šķīdinātājs, aģentūru BNS informēja “Latvijas dzelzceļa” (LDz) pārstāvis Māris Ozols.

Viņš norādīja, ka kopumā no sliedēm noskrējuši 17 vagoni, bet 16 ir apgāzušies. No pieciem vagoniem noplūdusi minerālsmērviela un tehniskais šķīdinātājs.  

LTV otrdien vēstīja, ka trīs cilvēki, kuri dzīvo netālu no avārijas vietas, vērsušies Daugavpils reģionālajā slimnīcā ar sūdzībām par sliktu pašsajūtu – galvas reiboni, sliktu dūšu un sāpēm acīs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+