×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
17. janvāris, 2017
Drukāt

Dzelzceļa elektrifikāciju sāks Rīgas virzienā no Daugavpils un Rēzeknes (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Valdība otrdien atbalstīja Satiksmes ministrijas un Latvijas dzelzceļa sagatavotā dzelzceļa tīkla elektrifikācijas projekta tālāko virzību, kas paredz dzelzceļa tīkla elektrifikācijas pirmo posmu īstenot Rīgas virzienā no Daugavpils un Rēzeknes caur Krustpili.

Satiksmes ministrs Uldis Augulis uzsver, ka pārvadātāji varēs nodrošināt ātrākus kravu pārvadāšanas laikus un sasniegt būtiskus finanšu ietaupījumus, kas nozari ilgtermiņā pozitīvi ietekmēs.

Izvērtējot auditorkompānijas “Ernst&Young Baltic” pagājušajā gadā veikto analīzi par divām elektrifikācijas projekta pirmā posma alternatīvām, par izdevīgāko no ekonomiskās atdeves viedokļa atzīta Rīgas virziena elektrifikācija.

LDz tuvākajā laikā sagatavos precīzu projekta biznesa plānu, izvērtējot risinājumus valsts līdzdalībai projektā, lai tā īstenošana neietekmētu valsts budžetu.

Pieejamais Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzekļu apmērs ir 347 miljoni eiro, bet kopējās Rīgas virziena elektrifikācijas izmaksas ir 519 miljoni eiro.

Apsverot projekta pirmā posma alternatīvas, izvērtēti arī ar projekta īstenošanu saistītie tehniskie riski, apzinoties iespējamību vienlaikus īstenot dzelzceļa tīkla elektrifikācijas projektu un “Rail Baltica” projektu Rīgas mezglā. Abu projektu vienlaicīga realizēšana radītu papildu izaicinājumus sarežģītajā satiksmes organizācijā šajā periodā, taču tam tiks rasti optimāli risinājumi, norāda SM.

Latvijas dzelzceļa tīkla elektrifikācija kā nozīmīgs transporta nozares attīstības projekts ir iekļauta Nacionālajā attīstības plānā 2014.-2020.gadam un Transporta attīstības pamatnostādnēs šim pašam periodam.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Kātējā PRETĪGĀ valsts iznīcinātāju un zagļu AFĒRA!

 2. kremļa pasūtījums Atbildēt

  Kā tikt vaļā no ienīstā “Rail Baltica”… 🙂
  Ja nevar momentā atteikties – pārejam uz novilcināšanu.
  Pret novilcināšanu grūti cīnīties: it kā strādājam, bet patiesībā
  neko nedaram.
  Un ej pierādi, ka sabotē !

Draugiem Facebook Twitter Google+