×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
4. marts, 2012
Drukāt

Dzelzceļa katastrofā Polijā 16 bojāgājušie

vilcieni

Polijas dienviddaļā 3.marta vakarā, saskrienoties diviem vilcieniem, dzīvību zaudējuši vismaz 16 cilvēki, bet 56 guvuši ievainojumus, pavēstīja ārkārtas dienestu amatpersona.

“Šajā katastrofā cietuši cilvēki no visām Polijas daļām un citu valstu pilsoņi,” pēc ierašanās negadījuma vietā sacīja Polijas prezidents Broņislavs Komorovskis, norādot, ka izsludinās valsts sēru dienu, “tiklīdz būs pabeigta glābšanas operācija”.

Katastrofa notikusi uz dzelzceļa līnijas Varšava-Krakova Ščekocinu pilsētā. Sadūrušies divi vilcieni ekspreši, no kuriem viens braucis pa nepareizajām sliedēm, apliecināja dzelzceļa amatpersona.

“Es varu apstiprināt, ka dzīvību zaudējuši 16 cilvēki. Mēs tikko no sadauzītā vilciena esam izcēluši vēl vienu līķi, tomēr līdz sadragāto vilcienu korpusi nebūs pārmeklēti, es nevaru izslēgt iespēju, ka nebūs arī citi upuri,” sacīja ārkārtas dienesta preses pārstāvis Pāvels Fratčaks. “Es varu apliecināt, ka ievainoto evakuācijas operācija ir beigusies.”

“Mēs izsūtījām dienesta suņus, kas ir īpaši apmācīti, lai uzietu izdzīvojušos un līķus. Viņi neko neatklāja,” sacīja Fratčaks.

Ievainoto vidū ir Ukrainas pilsoņi, bet vilcienos braukuši arī Francijas un Spānijas pilsoņi, kas negadījumā nav cietuši.

Slimnīcās svētdien nogādāti 56 cilvēki, arī viens cilvēks, kurš guvis smagas traumas, apliecināja amatpersonas.

Premjerministrs Donalds Tusks sacīja, ka šī ir “traģiskākā dzelzceļa katastrofa (..) daudzu gadu garumā”. Tusks kopā ar trim ministriem ieradās negadījuma vietā svētdien no rīta.

Abos vilcienu sastāvos kopumā bija desmit vagoni, un tajos atradās 350 pasažieri. Varšavas un Vroclavas ātrās palīdzības helikopteri ievainotos nogādāja slimnīcās.

Izmeklētāji līdz šim nav snieguši nekādu informāciju, kā dzelzceļa posmā, kas nesen ticis modernizēts, varēja atgadīties šis negadījums.

Polijā šī ir dzelzceļa katastrofa ar lielāko upuru skaitu kopš 1990.gada, kad, saskrienoties diviem vilcieniem Varšavā Ursusas priekšpilsētā, dzīvību zaudēja 16 cilvēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+