×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. janvāris, 2012
Drukāt

Dzelzceļa negadījumā Naujenes pusē izlijušas 123 tonnas tehniskā šķīdinātāja

Foto - LETAFoto - LETA

Dzelzceļa negadījumā, kas svētdienas vakarā notika Daugavpils novada Naujenes pagastā, izlijušas 123 tonnas tehniskā šķīdinātāja, bet precīzs noplūdušās naftas minerālsmērvielas apmērs pagaidām nav zināms.

Daugavpils novada pašvaldības izpilddirektores vietnieks Aleksandrs Aizbalts aģentūrai BNS pastāstīja, ka negadījuma vietā no vienas cisternas izplūdis viss tās saturs – 123 tonnas tehniskā šķīdinātāja, bet pagaidām nav zināms, cik daudz smērvielas iztecējis, jo tā ir samērā bieza.

“Smērviela ir bieza, tāpēc precīzs tās daudzums nav zināms. Iespējams, ka liela daļa palikusi cisternās,” teica Aizbalts.

Viņš norādīja, ka pašlaik tiek turpināti darbi pie sliežu sakārtošanas, kā arī vietējie iedzīvotāji brīdināti par iespējamu ūdens piesārņojumu. Taču tuvējos iedzīvotājus negadījums skarot minimāli, jo tuvējām mājām ir centrālā ūdens apgāde un tikai vienai no tām ir aka.

Jau vēstīts, ka Daugavpils novada Naujenes pagastā viena kilometra attālumā no dzelzceļa stacijas Krauja svētdien naktī noskrēja no sliedēm 17 kravas vilciena cisternas, kas pamatā veda eļļu, un no piecām cisternām ir noplūdusi eļļa un šķīdinātājs, aģentūru BNS informēja “Latvijas dzelzceļa” (LDz) pārstāvis Māris Ozols.

Viņš norādīja, ka kopumā no sliedēm noskrējuši 17 vagoni, bet 16 ir apgāzušies. No pieciem vagoniem noplūdusi minerālsmērviela un tehniskais šķīdinātājs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+