Ekonomika
Bizness

Dzelzceļa nozares izaicinājums – infrastruktūras attīstība un konkurētspēja 0

Foto: F64

Transporta nozarei 21.gadsimtā ir ne mazums izaicinājumu un viens no būtiskākajiem ir atbilstošas infrastruktūras attīstība.

To pagājušajā nedēļā, piedaloties VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) un Starptautiskās dzelzceļu savienības (UIC) rīkotajā konferencē “Jauno talantu piesaiste augošas konkurences un atvērta darba tirgus apstākļos”, uzsvēra UIC ģenerāldirektors Žans Pjērs Lubinū.

“Nav iespējams nodrošināt laikmetam atbilstošu mobilitāti bez attiecīgas infrastruktūras. Eiropā prasības pēc mobilitātes aug proporcionāli infrastruktūras kalpošanas laikam un tās nolietojumam. Tikmēr, ja runājam globāli, tad liels izaicinājums ir kapacitātes palielināšana lielajos transporta koridoros,” norāda Ž. P.Lubinū.

Kā skaidro UIC ģenerāldirektors, tad Latvijas gadījumā dzelzceļa elektrifikācijas projekts ir būtisks priekšnosacījums nozares tālākai attīstībai. “20.gadsimtā elektrifikācija daudzviet tika veikta divu iemeslu dēļ – lai risinātu kapacitātes problēmu un kā atbilde augošajām degvielas cenām. Mūsdienās tās nozīme ir vēl vairāk pieaugusi, jo tā ir arī atbilde vides izaicinājumiem. Elektrifikācija viennozīmīgi ir solis pareizajā virzienā,” uzsver Ž. P.Lubinū.

Tikmēr runājot par bieži apspriesto tematu – Latvijas loģistikas sektora kravu avotu meklējumiem Ķīnā, Vidusāzijā un Indijā, Ž. P.Lubinū atzīmēja, ka tirdzniecības ceļi starp austrumiem un rietumiem ir milzīga industrija – tie ir mērāmi triljonos dolāru. Pagaidām dzelzceļa daļa šajā tirdzniecības ķēdē ir tikai 1%, taču šim sektoram ir liels potenciāls.

“Te ir ļoti plašas attīstības iespējas, sevišķi ja ņem vērā milzīgo pievienoto vērtību, ko sniedz dzelzceļš – ātrumu, drošību un kvalitāti. Kravu plūsmas mainās un LDz, rīkojoties proaktīvi un nonākot šo pārmaiņu avangardā, var tikai iegūt,” papildina UIC ģenerāldirektors.

LA.lv
LA
LA.lv
Ekonomika
Regulators maina kārtību, lai stingrāk uzraudzītu numerācijas lietošanu
10 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Kādi “Liepkalnu” īpašniekam plāni attīstīt restorāna kompleksu “Sēnīte”
11 stundas
LA
LA.lv
Ekonomika
Daugavpils tūrisma objektos vasara bijusi “karsta”. Kas visvairāk interesējis tūristus?
12 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Tiešām ir tik slikti? LA pārbauda jauno televīziju piedāvājumu
3 stundas
LE
LETA
Sports
KHL atsākas aizraujoši: Daugaviņam 1+2, divi “hat trick”, SKA ieiet vēsturē
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns nosauc jaunās valdības prioritātes
6 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Vai Dziesmu un deju svētku biļetes būtu jāsadala izlozē?
1 stunda
SK
Skaties.lv
Latvijā
Ceļā pēc dzimšanas dienas kūkas traģiski iet bojā pāris. Meita nespēj noticēt policistu sacītajam
2 stundas