Mobilā versija
Brīdinājums +0.2°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
16. jūnijs, 2014
Drukāt

Dzelzceļa stacijas “Šķirotava” signalizācijas sistēmu centralizēs par 42 miljoniem eiro

vilciena_sliedes12

Latvijas dzelzceļa uzņēmums “Latvijas Dzelzceļš” pirmdien noslēdzis līgumu ar pilnsabiedrību “Bombardier-Belam” par dzelzceļa stacijas “Šķirotava” signalizācijas sistēmas centralizāciju 41,99 miljonu eiro vērtībā, pavēstīja kompānijas mediju attiecību vadītājs Māris Ozols.

Viņš norādīja, ka stacija “Šķirotava” ir viens no būtiskākajiem dzelzceļa mezgliem Latvijā, kurā kravas vagonu apgrozījums pārsniedz sešus tūkstošus vienību diennaktī. Esošās elektriskās centralizācijas sistēmas stacijā ir novecojušas, jo ir ekspluatācijā kopš 1963.gada.

Attiecīgajā projektā ir paredzēta stacijas A, B, J un C parku aprīkošana ar mikroprocesoru (datorizētu) centralizācijas sistēmu (elektroniski vadāmām pārmijām, luksoforiem, pārbrauktuvju signalizācijas ierīcēm) un integrēto autobloķēšanas sistēmu. Būvniecības darbus paredzēts sākt tuvākajā laikā, lai tos pabeigtu līdz 2015.gada 31.decembrim.

Attiecīgajā konkursā piedalījās četri pretendenti – “Thales Transportation System”, “Bombardier-Belam”, LDFC un “Mipro”.

Tāpat kompānijas mediju attiecību vadītājs pastāstīja, ka “Latvijas Dzelzceļš” ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu pašlaik modernizē šķirošanas uzkalnu šajā stacijā, kas ļaus par 30-40% palielināt uzkalna jaudu.

“Ņemot vērā kravu pārvadājumu attīstības dinamiku un īstenotos projektus, 2030.gadā stacijā paredzēts apstrādāt līdz desmit tūkstošiem vagonu diennaktī,” teica Ozols.

“Latvijas Dzelzceļš” pieder valstij. Tā koncerns nodarbojas ar kravu pārvadājumiem pa dzelzceļu un uztur infrastruktūru.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+