×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
31. jūlijs, 2013
Drukāt

Dzelzceļnieku sporta svētkos lido bumbas un kabas


LDZ_JV_052

Dzelzceļnieku biedrības sporta svētkos Usmā uzvarēja azartisks 
sacensību prieks un “Abrenes akadēmijas absolventi”.


 

Latvijas Dzelzceļnieku biedrības valdes priekšsēdētājs Jānis Pētersons ir gandarīts, ka viņa organizācija ir valsts daudzskaitlīgāko un rosīgāko nevalstisko organizāciju vidū un rūpējas gan par biedru profesionālo izaugsmi, gan par saturīgu brīvā laika pavadīšanu. Tā sestdien un svētdien Usmā biedrības rīkotajās sestajās sporta spēlēs spēkiem mērojās dzelzceļnieki, kuri ikdienā strādā Liepājā, Jelgavā, Rīgā, Ventspilī, Skrundā un citās Latvijas LDZ_JV_02vietās, un ezera malā bija pulka sacensību prieka un azartisku līdzjutēju. Visiem zināms, kā norit mērošanās spēkiem tradicionālajos sporta veidos – volejbolā, futbolā, tautas bumbā, svarcelšanā, makšķerēšanā u.tml., bet tikai dzelzceļnieku sporta spēlēs ir tāda disciplīna kā sliežu kabas mešana. “Bānīša” komandas dalībniece Annija Celmiņa, kura šajās sacensībās ieguva 48 punktus no 50 iespējamiem, tika sumināta kā čempione pavisam jaunā sporta veidā, jo kabas mešana šogad notika pirmo reizi.

Te jāpaskaidro, ka sliežu kaba ir apmēram 300 gramu smaga nagla, ar kuru dzelzceļa sliedes stiprina pie gulšņiem. Sacensību dalībniekam bija jāiemet kaba astoņus metrus tālāk esošajā automašīnas riepā. Viens no biedrības valdes locekļiem, tiesnesis Pēteris Svilāns, nu jau pensionēts dīzeļlokomotīves vadītājs un pieredzējis zemessargs, stāsta, ka šī disciplīna atvasināta no armijas sporta spēlēs sastopamā sporta veida – granātas mešanas. Par precīzu iemetienu riepā pienācās desmit punkti; ja kaba tikai pieskārās riepai, tad – deviņi. Annijas trāpījumi – no piecām reizēm trīs desmitnieki un divi devītnieki – bija citiem nesasniedzams panākums. Par to gandarījums gan pašai, gan visai “Bānīša” komandai. Kopvērtējumā desmit komandu konkurencē “Bānītis” ieguva otro vietu, taču, ja būtu atsevišķi vērtētas tādas kvalitātes kā kopības gars un līdzjutēju uzmundrinošie saucieni visas dienas garumā, “Bānītis” būtu absolūts līderis. Un tas ir pašsaprotami, jo “Bānītī” danco visstaltākie dzelzceļnieku puiši un vīri un smuidrākās meitenes un sievas, un nupat taču nodejoti Dziesmu un deju svētku koncerti.

LDZ_JV_07Bet cits “Bānīša” dalībnieks – “Pasažieru vilciena” vadošais inženieris Genādijs Glušins – izpelnījās daudzu apbrīnu kā neoficiālais makšķerēšanas sacensību laureāts. Jo Usmas ezers viņam vēlīgi jau pirmajā iemetienā ar spiningu uzdāvināja varenu līdaku. Ar aci vērtējot, zaļsvārce bija apmēram sešus kilogramus smaga. Taču arī makšķerēšanā, tāpat kā citos sporta veidos, iesildoties sasniegtie rezultāti netiek ņemti vērā. Genādijs līdaku izvilka sestdien, bet tiesneši ieskaitīja tikai tās zivis, kas tika noķertas svētdienas rītā, un tad lielākais bija Vijas Kursietes kilogramīgais breksēns.

Galvenā balva – ceļojošais kauss – īpašnieku nemainīja, jo atkal, tāpat kā pērn, uzvarētāju godā “Abrenes akadēmijas absolventi”. Komandas nosaukums radies no tā, ka agrāk dzelzceļnieku tehnikuma adrese bija Abrenes ielā 2. Tagad topošie dzelzceļnieki mācās Rīgas Valsts tehnikuma Dzelzceļnieku centrā, un adrese ir cita, taču tas izcilības gars tiek pārmantots.

Trešajā vietā kopvērtējumā palika “Pasažieru vilciena” komanda “Kreisais manevrs”. Taču arī visi pārējie, balvas neieguvušie, šos svētkus izbaudīja no sirds. Un, ja vēl tiktu dota balva par īpaši sirsnīgu komandas iedvesmošanu, tiesneši teica, ka to piešķirtu biedrības Skrundas nodaļas vadītājai Emeritai Knūtiņai, bijušajai Skrundas stacijas priekšniecei, kura pērn sumināta kā goda nosaukuma “Dzelzceļa lepnums” ieguvēja.

LDZ_JV_06

Publikācija tapusi sadarbībā ar VAS “Latvijas dzelzceļš”

{gallery id=”1962″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+