Mobilā versija
Brīdinājums +11.7°C
Verners, Muntis
Otrdiena, 19. septembris, 2017
2. septembris, 2015
Drukāt

Māris Antonevičs: Krievijā apspriež dīvainu Putina un Medvedeva video un tā politisko vēstījumu (11)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijā un arī ārpus tās robežām ievērību izpelnījies kāds dīvains video, kurā redzami prezidents Vladimirs Putins un premjers Dmitrijs Medvedevs. Darbība notiek Krievijas dienvidu pilsētā Sočos. Tam gan nav tik būtiskas nozīmes, jo abi politiķi, tērpušies sporta tērpos, ieradušies kādā lepnā namā un izmēģina tajā iebūvēto sporta zāli. Klusējot nedaudz pacilājuši dzelžus, abi pārvietojas pie modernas un dārgas gaļas cepšanas iekārtas. Beigu epizode – Putins un Medvedevs sēž pie pusdienu galda un, platu smaidu pozēdami fotogrāfiem, saskandina tējas tasītes. Viss. Bez komentāriem.

Internetā parādījušies dažādi joki, piemēram, montētas bildītes, kur kopā ar abiem politiķiem tēju dzer arī grāmatas “Alise Brīnumzemē” varoņi. Bet politologi un žurnālisti min versijas, ko tas vispār nozīmē. Labi zināms, ka Putinam ļoti patīk zīmēties – braukt ar motociklu, ienirt jūras dzīlēs, ar motodeltaplānu pavadīt lidojumā dzērves un tā tālāk. Tā dēvētais mačo tēls. Medvedevs toties iemīļojis zīmēties ar jaunajām tehnoloģijām, piemēram, “Iphone” tālruņiem, ar kuriem viņš taisa pašportretus un ievieto tos interneta sociālajos tīklos.

Jaunajā video, kurā abi vīrieši apliecina savas tuvās attiecības, it kā ir detaļas no abiem šiem tēliem, taču kopumā tas vairāk izskatās pēc to parodijas. Eksperti gan izsaka versiju, ka ziņa patiesībā ir diezgan politiska – Putins dod mājienu, ka viņš joprojām uzticas Medvedevam un vērtē viņu kā savu potenciālo mantinieku. Tas nozīmē, ka arī nākotnē varētu atkārtoties jau zināmā rotācija, kad, beidzoties savas prezidentūras termiņam, Putins četrus gadus ļauj Kremlī pasēdēt Medvedevam, kurš pēc tam paklausīgi atbrīvo vietu īstajam saimniekam. Nav jau daudz informācijas, kas īsti Putina “galmā” notiek. Lūk, Krievijas dzelzceļa šefs Vladimirs Jakuņins, kas vienmēr ticis uzskatīts par Putinam ļoti tuvu personu, negaidīti pārcelts uz Krievijas parlamenta augšpalātu. Tas noteikti nav paaugstinājums, ticamāk, nosūtīšana pensijā. Vai tas iezīmē kādas lielākas pārmaiņas varas elitē?

Starp citu, būtu interesanti, ja līdzīga stila politiskos video vēstījumus izmantotu Latvijas politiķi. Piemēram, “Vienotība”, kuras iekšējās nesaskaņas nav nekāds noslēpums un dažbrīd pat pāriet baumās par partijas šķelšanos. Lai šīs runas mazinātu, Solvita Āboltiņa un Sandra Kalniete varētu sarīkot kopīgu aerobikas treniņu, bet pēc tam kopā cept kotletes vai gatavot siera kūku.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. ................... Atbildēt

  skaļi laulāties nevar, bet tas jau neliedz… psrs par gejiem=pedofiliem drīkstēja būt tikai čekisti…ježovs, staļins……..uz uz leju

 2. Vai sporta apavi Putina un “Lāča” kājās ir Krievija ražojums?!!

 3. Visiem parādīja, ka ir moderna viendzimuma ģimene. Un nav nevienma tiesības pārmest, ka Krievijā valda homofobija.

 4. Šis bija jautrs video, smieklīgie punduri mazās botiņās ar slēpto papēdi komiski rosās. Bet Meģikam izskatās šoreiz augstāki slēptie papēži kā Vovanam.

 5. Abi izskatās ļoti mīļi. Buča !

 6. Молодцы, красавцы. И никакие санкции на Россиию не действуют. А Марису просто завидно, **

 7. 4 gadus pasēdēt (Kremlī) Medveds diez vai varēs, jo termiņš tagad ir 6 gadi. Bez tam Putinam šis ir formāli pirmais sroks, tāpēc nākamos sešus viņš vēl var sēdēt. Tātad rotācija varētu kļūt aktuāla 2024.gadā. Nez vai viņi to klipu uzņēmuši, domājot par to, Māri Antonevič. Varbūt iespringsti nedaudz vairāk, sacerot kārtējo komentāru.

 8. Vai tad Vējonis nepiedalās Putina rīkotajās atrakcijās? Būtu laiks savas aktivitātes sporta un kultūras jomā darīt pazīstamas arī kaimiņiem.

 9. cik smukas “botas”tagad ražo Krievijā,nav vis kaut kādi fašistu mēsli!Tādus jau cara tētiņš un viņa “holops”kājās nevilktu.

 10. ēst Kalnietes kūku …

Ainārs Dimants: Latvieši – kā apiņi ap citu būvētiem balstiem (18)Ko Maskavas propagandas apkarošanā sola Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīvas grozījumi
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Nē “divu pārtiku” Eiropai!

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers pagājšnedēļ savā ikgadējā uzrunā Eiropas Parlamentam teica, ka viena zīmola produktiem jābūt vienādai kvalitātei visās Eiropas Savienības valstīs.

Centrālās un Austrumeiropas valstīs pārdotajiem produktiem dažkārt ir zemākas kvalitātes sastāvdaļas nekā šiem pašiem produktiem Rietum­eiropas valstīs. “Savienībā, kurā valda vienlīdzība, nevar būt otrās kategorijas patērētāji. Es nepieļaušu, ka dažviet Eiropā patērētājiem tiek pārdota zemākas kvalitātes pārtika nekā citās valstīs. Slovāki savos zivju pirkstiņos nav pelnījuši saņemt mazāk zivju. Ungāri savās maltītēs – mazāk gaļas. Čehi – mazāk kakao šokolādē,” teica Junkers.

Vai Latvijai jāpievienojas aicinājumam liegt Krievijas sportistiem dalību 2018. gada Ziemas olimpiādē?
Agris Liepiņš: Nepilsoņu lamatas (30)Pilsonības jautājumi ir līdzvērtīgi valsts teritoriālās neaizskaramības jautājumiem!
Draugiem Facebook Twitter Google+