×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
2. septembris, 2015
Drukāt

Māris Antonevičs: Krievijā apspriež dīvainu Putina un Medvedeva video un tā politisko vēstījumu (11)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijā un arī ārpus tās robežām ievērību izpelnījies kāds dīvains video, kurā redzami prezidents Vladimirs Putins un premjers Dmitrijs Medvedevs. Darbība notiek Krievijas dienvidu pilsētā Sočos. Tam gan nav tik būtiskas nozīmes, jo abi politiķi, tērpušies sporta tērpos, ieradušies kādā lepnā namā un izmēģina tajā iebūvēto sporta zāli. Klusējot nedaudz pacilājuši dzelžus, abi pārvietojas pie modernas un dārgas gaļas cepšanas iekārtas. Beigu epizode – Putins un Medvedevs sēž pie pusdienu galda un, platu smaidu pozēdami fotogrāfiem, saskandina tējas tasītes. Viss. Bez komentāriem.

Internetā parādījušies dažādi joki, piemēram, montētas bildītes, kur kopā ar abiem politiķiem tēju dzer arī grāmatas “Alise Brīnumzemē” varoņi. Bet politologi un žurnālisti min versijas, ko tas vispār nozīmē. Labi zināms, ka Putinam ļoti patīk zīmēties – braukt ar motociklu, ienirt jūras dzīlēs, ar motodeltaplānu pavadīt lidojumā dzērves un tā tālāk. Tā dēvētais mačo tēls. Medvedevs toties iemīļojis zīmēties ar jaunajām tehnoloģijām, piemēram, “Iphone” tālruņiem, ar kuriem viņš taisa pašportretus un ievieto tos interneta sociālajos tīklos.

Jaunajā video, kurā abi vīrieši apliecina savas tuvās attiecības, it kā ir detaļas no abiem šiem tēliem, taču kopumā tas vairāk izskatās pēc to parodijas. Eksperti gan izsaka versiju, ka ziņa patiesībā ir diezgan politiska – Putins dod mājienu, ka viņš joprojām uzticas Medvedevam un vērtē viņu kā savu potenciālo mantinieku. Tas nozīmē, ka arī nākotnē varētu atkārtoties jau zināmā rotācija, kad, beidzoties savas prezidentūras termiņam, Putins četrus gadus ļauj Kremlī pasēdēt Medvedevam, kurš pēc tam paklausīgi atbrīvo vietu īstajam saimniekam. Nav jau daudz informācijas, kas īsti Putina “galmā” notiek. Lūk, Krievijas dzelzceļa šefs Vladimirs Jakuņins, kas vienmēr ticis uzskatīts par Putinam ļoti tuvu personu, negaidīti pārcelts uz Krievijas parlamenta augšpalātu. Tas noteikti nav paaugstinājums, ticamāk, nosūtīšana pensijā. Vai tas iezīmē kādas lielākas pārmaiņas varas elitē?

Starp citu, būtu interesanti, ja līdzīga stila politiskos video vēstījumus izmantotu Latvijas politiķi. Piemēram, “Vienotība”, kuras iekšējās nesaskaņas nav nekāds noslēpums un dažbrīd pat pāriet baumās par partijas šķelšanos. Lai šīs runas mazinātu, Solvita Āboltiņa un Sandra Kalniete varētu sarīkot kopīgu aerobikas treniņu, bet pēc tam kopā cept kotletes vai gatavot siera kūku.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. ................... Atbildēt

  skaļi laulāties nevar, bet tas jau neliedz… psrs par gejiem=pedofiliem drīkstēja būt tikai čekisti…ježovs, staļins……..uz uz leju

 2. Vai sporta apavi Putina un “Lāča” kājās ir Krievija ražojums?!!

 3. Visiem parādīja, ka ir moderna viendzimuma ģimene. Un nav nevienma tiesības pārmest, ka Krievijā valda homofobija.

 4. Šis bija jautrs video, smieklīgie punduri mazās botiņās ar slēpto papēdi komiski rosās. Bet Meģikam izskatās šoreiz augstāki slēptie papēži kā Vovanam.

 5. Abi izskatās ļoti mīļi. Buča !

 6. Молодцы, красавцы. И никакие санкции на Россиию не действуют. А Марису просто завидно, **

 7. 4 gadus pasēdēt (Kremlī) Medveds diez vai varēs, jo termiņš tagad ir 6 gadi. Bez tam Putinam šis ir formāli pirmais sroks, tāpēc nākamos sešus viņš vēl var sēdēt. Tātad rotācija varētu kļūt aktuāla 2024.gadā. Nez vai viņi to klipu uzņēmuši, domājot par to, Māri Antonevič. Varbūt iespringsti nedaudz vairāk, sacerot kārtējo komentāru.

 8. Vai tad Vējonis nepiedalās Putina rīkotajās atrakcijās? Būtu laiks savas aktivitātes sporta un kultūras jomā darīt pazīstamas arī kaimiņiem.

 9. cik smukas “botas”tagad ražo Krievijā,nav vis kaut kādi fašistu mēsli!Tādus jau cara tētiņš un viņa “holops”kājās nevilktu.

 10. ēst Kalnietes kūku …

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Lielākais pelnītājs

No Latvijas pašvaldību vēlētajām amatpersonām lielākos ienākumus pagājušajā gadā guvis Rīgas vicemērs Andris Ameriks (“Gods kalpot Rīgai”), liecina aģentūras LETA apkopotie dati no amatpersonu deklarācijām. A. Amerika ienākumi pērn bija 616 386 eiro un 35 250 ASV dolāri. Lielus ienākumus Amerikam nodrošinājuši procenti no nebanku kreditētājiem un vērtspapīru portfeļa realizācijas. Pērn no ātro kredītu uzņēmuma AS “4finance” procentos viņš ieguvis 35 250 ASV dolārus, no “Mogo” – 205 000 eiro, no darījumiem “Swedbank” ar vērtspapīriem – 335 000 eiro. Vismazāko summu – gandrīz 29 000 eiro – vicemērs saņēmis algā Rīgas domē.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+