Sports
Citi sporta veidi

Dzelzs Mairis. Ar jostu uz slimnīcu 44

Jaunais pasaules čempions WBC versijā ir… Mairis Briedis! Šie vārdi Vestfālenes arēnā bija un joprojām ir prātam netverami. Lietas, ko skatījāmies kā kaut ko tālu un neaizsniedzamu, ir atnākušas tepat pašu mājās. Ar savu latviešu komandu, ar savu latviešu bokseri. Ar dzelzs Mairi.

Paldies Maira Brieža komandai, kura tikai trīs uz Dortmundi atbraukušajiem mediju pārstāvjiem pēc cīņas atvēra ģērtuves durvis. Aiz tām bija ne tikai saldā uzvaras garša un skaistās emocijas. Arī sāpes un spēku izsīkums.

Uzvaras prieks, dopinga kontrole, mediķu pārbaude, mediju uzmanība, zvans no WBC vadības Amerikā, tuvāko apsveikumi – kopā ar sviedru smaržu Brieža ģērbtuvē, kas Vestfālenes arēnā bija ar numuru seši, valdīja visdažādāko emociju kokteilis.

Pasaules čempiona tituls boksā – tas, manuprāt, ir vīrišķīgākais no visiem čempionu tituliem. Līdz tam nevar aizsniegties bez sāpju izbaudīšanas. Bez drosmes un dzelžaina rakstura.

Tā vietā, lai kārtīgi nosvinētu izcīnīto titulu, jaunajam čempionam viss sanāca mazliet savādāk. Te ļāvies svinībām, te atkal Mairis reizi pa reizei sāpēs saķēra pakrūti. Nācās atgulties uz ģērbtuves grīdas. Uz brīdi palika labāk, taču – atkal un atkal. Līdz tika pieņemts tobrīd pareizākais lēmums – doties uz slimnīcu pārbaudīt veselības stāvokli. Tādas nu iznāca čempiona svinības, turklāt jau pēc septiņiem no rīta bija jādodas uz lidostu.

Aizkulises, kuras reizēm paliek aiz kadra. Epizodes, kas lieku reizi pierāda – lielais sports ir nežēlīgs un tādēļ katra uzvara tajā ir īpaši salda. Kur nu vēl šāda. Arī šajos brīžos Mairis bija tas pats pozitīvais tēls, kādu esam raduši redzēt visas karjeras laikā – neatteica interviju, bija gatavs nobildēties. Cik spēki ļāva.

Iespējams, Brieža sāns tika traumēts jau cīņas vidū, kad Mairim uz brīdi trūka elpa un bija sāpes pakrūtē. Cīņas karstumā un adrenalīna uzplūdā nepamanāmas lietas. Nopietnas sāpēs parādījās tikai pēdējā raunda izskaņā, kad cīņas iznākums jau bija izšķirts. Iespējams, ka Briedis kā īsts dzelzs vīrs savu titula izcīnīja ar lauztu ribu. To gan uzzināsim vēlāk, pēc slimnīcā veiktajām pārbaudēm.

Jauno pasaules čempionu gaida pāris mēnešu atpūta, bet naudīgajā boksa pasaulē Brieža komandai tagad ir cits vārds. Arī cita cena. Ar Briedi boksēt gribēs daudzi, šo titulu būs jāaizstāv un šī josta nav mūžīga. “Nākotnes plāni ir lieli, tāpat interese par mums. Publiski par iecerēm vēl negribu runāt, lai nenoskauž. Varu tikai pateikt vienu – mēs nebaidāmies ne no viena un esam gatavi šo titulu aizstāvēt jebkura versijā,” saka Brieža menedžeris Als Siesta.

Briedis un viņa komanda – arī Sandis Kleins, Mareks Osovskis, Agris Freija, Gatis Irbe, Dmitrijs Lučņiks, Raimonds Zeps un Als Siesta – mājās brauc ar padarīta darba sajūtu un prestižo WBC čempiona jostu.

Saistītie raksti

Turpat Vestfālenes halles VIP zonā arī pēc cīņas dārdēja mūzika, ap ēdienu un dzērienu galdiem spietoja lepni ģērbtas dāmas un kungi, lija alus un vīns. Caur šo jampadraci uz mājām devās arī Marko Huks, kura iecerētā čempionu ballīte nebija izdevusies. Varbūt tāpēc tur kopā ar Latvijas kolēģiem iedzertais alus par Maira Brieža uzvaru šķita īpaši salds. Un nebija ne mazākā žēluma, ka šajā banketā smaidi ir samāksloti un urravas nav kam saukt. Mums bija un ir savējās.

Ja nekas nenoies greizi, Mairis Briedis Rīgā plāno atgriezties šodien pulksten 17.25 ar reisu no Varšavas. Pelnījis čempiona cienīgu sagaidīšanu!

LA.lv