×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
2. maijs, 2013
Drukāt

Dzelzs vīrs 3

dzelzs_virs_74

Roberts Daunijs jaunākais var tikai priecāties, ka viņa karjeras melnā strīpa ir beigusies. Kaut arī viņš uz lielā ekrāna ampelējies arī Šerloka Holmsa tēlā, tieši Tonijs Stārks jeb Dzelzs vīrs ir tā loma, ar kuru viņš uz mūžiem paliks popkultūras vēsturē.


 

Droši vien, ka nepaies ilgs laiks, kad tiks izziņots, ka top jau ceturtā filma par Tonija Stārka piedzīvojumiem, jo trešās filmas beigas ir kā atvērtas durvis nākamajiem notikumiem un skaidrāk par skaidru ir rakstīts, ka Tonijs Stārks atgriezīsies. Lai vai kā, kafijas biezumos nav jēgas zīlēt nākotni, jo šā brīža aktualitāte ir popkultūras komikss “Dzelzs vīrs 3”, kas bez jebkādiem pārsteigumiem īsā laikā ir atpelnījis 200 miljonu ASV dolāru lielo budžetu, kaut arī stāsts ir vienkāršāks par vienkāršu un pilnībā atbilst supervaroņu shēmai. Labais varonis, sliktais varonis, un uzvarētājs abu cīņā ir vairāk nekā paredzams. Lielāko uzsvaru filmas autori likuši uz specefektiem, kas gan ļauj līdz ar zemi nolīdzināt Tonija Stārka lepno mitekli, gan lidināties debesīs, superjaudīgu robotu štātītēs ietērptiem.

Pateicoties asprātībām – šajā ziņā Roberts Daunijs jaunākais pasmejas arī pats par sevi –, kā arī iespaidīgām, datoru radītām cīņu epizodēm un “Marvel” labi atstrādātajām komiksu franšīzēm, kuru vidū ir arī “X cilvēki”, “Tors”, “Atriebēji” un “Zirnekļcilvēks”, arī “Dzelzs vīrs 3” paredzēts auditorijai bez vecuma ierobežojuma, kas arī ir atslēgas vārds filmas fantastiskajiem komercpanākumiem. Visticamāk, ka nākamā daļa – ja tāda taps – būs vēl grandiozāka, taču “Dzelzs vīra” tehniskās kvalitātes ir krietni pārākas par filmas sižetiskajiem elementiem, kuri kopā šūti gluži pēc ābeces piemēriem un turpina Tonija Stārka un Peperas attiecības, kā arī Tonija Stārka un ļaunā noziedznieka sāncensību, kuram tad izdosies otru apmānīt un uzvarēt vārda vistiešākajā nozīmē.

 

UZZIŅA:

“Dzelzs vīrs 3″/”Iron Man 3”

ASV, Ķīna, 2013.

Režisors: Šeins Bleks

Lomās: Roberts Daunijs jaunākais, Gvineta Paltrova, Dons Čīdls, Gajs Pīrss, Rebeka Hola, Stefānija Štošaka, Džeimss Bedžs Deils, Džons Favro, Bens Kingslijs

No 1. maija “Kino Citadele”, “Cinamon” un “Multikino”

 

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+