×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
7. oktobris, 2016
Drukāt

Džemma atkal pārsteidz!

Džemmas Skulmes personālizstādē "Krāsas garša". Foto - Anda KrauzeDžemmas Skulmes personālizstādē "Krāsas garša". Foto - Anda Krauze

Jūrmalas mākslas stacijā “Dubulti”, kas Eiropā ir vienīgā laikmetīgās mākslas telpa funkcionējošā dzelzceļa stacijā, septembra nogalē atklāja Džemmas Skulmes jaunāko gleznu personālizstādi “Krāsas garša”.

Tā skatāma līdz 13. novembrim un pārsteidz ar radošo vērienu – sešpadsmit gleznas tapušas šogad! Māksliniece teic, ka darbi radušies, izbaudot “to labo, meditatīvo sajūtu, kas rodas, satiekoties ar krāsu”. Vienlaikus gleznas ir liecība kritiskam dialogam ar pašas Džemmas Skulmes līdzšinējo veikumu un ar moderno glezniecību plašākā skatījumā – “tā ir pretestība pret tiem smukajiem, labajiem paņēmieniem”, komentējusi māksliniece. Izstādes ideja – gleznu krāsas vieliskuma un abstrakta simbolisma izgaršošana. Izstādes otro stāvu veido pērn gleznotās neodadaistiskās princeses, bērni un karalienes, kā arī agrāk tapušas kolāžas, kuras Džemma Skulme sauc dažādi – par “Kariatīdēm”, “Putnubiedēkļiem” un “Vēstures piezīmēm”, bet kuras vieno koncepcija – izmantot to, kas ir mājās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+