×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
9. decembris, 2015
Drukāt

Kā vērtējat režisora Alvja Hermaņa protestu pret Vācijas atvērtību bēgļiem? (34)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Māra Svīre

Režisors Alvis Hermanis pārtraucis darbu Hamburgas “Thalia Theater”. Viņš atzinis, ka šādu lēmumu pieņēmis ļoti privātu iemeslu dēļ, vienlaikus paužot kritiku par Vācijas atvērtību imigrantiem un bēgļiem. Kā šādu mākslinieka soli vērtē Latvijas inteliģences aprindās?

 

Māra Svīre, rakstniece: “Ikvienam cilvēkam ir tiesības izteikt savas domas. Būtu muļķīgi Alvim Hermanim vaicāt, vai tad iepriekš, kad viņš slēdza līgumu ar teātri Vācijā par izrādes iestudēšanu, viņš nezināja par šīs valsts attieksmi pret bēgļiem. Jo redz: jo tālāk laiks plūst, jo varenāka tā bēgļu straume kļūst. Tāds iebraucēju apjoms Eiropā ir vienkārši biedējošs. Tas, kas patlaban notiek, ir karš bez ieročiem. Eiropa tiek iekarota. Mani pārsteidz un es patiesi nesaprotu, kā var tā vienkārši piebraukt krastā ar laivu no citas pasaules malas un bez problēmām ienākt citā zemē? Kā var būt, ka tā Eiropas dienvidu robeža ir tik caura? Brīžiem pārņem bažas par to, ka vienā jaukā dienā Latvijā var ieplūst šādas bēgļu straumes no Krievijas.”

 

Foto-LETAFoto-LETA

Māksliniece Džemma Skulme.

Džemma Skulme, gleznotāja: “Mākslinieks nav vēlēts kā politiķis, viņš savā talantā un sūtībā ir iecelts no Dieva, no kāda augstāka spēka. Un tāpēc viņš ir pilnīgi brīvs, nesaistīts cilvēks, kurš var paust savas domas. Hermanis ir sasniedzis tik augstus mākslinieciskos griestus, ka viņš var atļauties justies kā līdzīgs ar līdzīgu jebkurā pasaules valstī. Nevaru zināt, kā tagad kārtojas viņa līguma lietas ar Hamburgas teātri, taču viņa paustais spriedums ir vairāk mūžības vērts nekā merkantilu interešu diktēts. Arī es rīkotos līdzīgi. Varam būt lepni, ka mūsu vidū ir cilvēks, kas rīkojas tieši, bez aplinkiem. Spēja runāt patiesību arī ir Dieva dots talants.”

 

 

 

 

 

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Mārtiņš Brauns, komponists: “Es pilnīgi atbalstu Alvi Hermani. Tas, kas pasaulē patlaban notiek, ir musulmaņu uzbrukums. Protams, šī patiesība tiek slēpta, tā lieta notiek komplicētāk. Ļoti iespējams, ka no visas migrantu straumes tikai kādi desmit procenti ir teroristi, pārējie – saaģitēti, pierunāti. Diemžēl visa vaina ir Eiropas likumdošanā, kas ir gļēvulīga, uzpirkta un iebaidīta.”

 

 

 

 

 

 

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Ieva Akuratere

Ieva Akuratere, dziedātāja: “Kādam Alvja Hermaņa domas var nepatikt, taču ir jāciena strikti cilvēki. Un es cienu viņa drosmi un kategoriskumu. Hermanis nekad nav izcēlies ar politkorektumu nevietā, arī šoreiz viņš rīkojies saskaņā ar sevi.”

 

 

 

 

 

 

 

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Inga Ābele

Inga Ābele, rakstniece: “No Hermaņa puses ļoti normāls solis. Viņš ir ģimenes cilvēks, kurš grib būt pie savas ģimenes un neuzturēties vietā, kur plosās karš. Situāciju Vācijā var raksturot tieši tā. Šī valsts vairs netiek galā ar bēgļu straumi, kas pārņem tās zemi. Varu tikai priecāties, ka ir cilvēki, kas nebaidās atklāti paust savas domas.”

 

 

 

 

 

 

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Dāvis Sīmanis, kinorežisors: “Jebkurš ir tiesīgs paust publiski savu pozīciju kādā sociālpolitiskā jautājumā. Alvis Hermanis vienmēr bijis politiski aktīvs, skandalozs izteikumos par dažādiem procesiem. Arī šāds viņa paziņojums par sadarbības pārtraukšanu ar teātri Vācijā man nešķiet gluži negaidīts, tāpat mani nepārsteidz atšķirīgā reakcija Vācijā, kas sekoja mūsu režisora izgājienam. Visā Eiropā taču nav vienotas izpratnes un domas bēgļu jautājumā. Ir grūti ieņemt kādu vienu pozīciju šajā situācijā arī tādēļ, ka nevar salīdzināt spriedumus, kas radušies cilvēkam – kā šajā gadījumā Alvim Hermanim, kurš bēgļu problēmu piedzīvo tās skartā zemē uz savas ādas, – un tiem, kas Rīgā var ērti spriest, skatoties no malas. Hermanis nekad nav baidījies skaļi izteikt savu viedokli, jo arī politiskā izteiksme ir mākslas sastāvdaļa.”

Pievienot komentāru

Komentāri (34)

 1. Veel varu ieteikt Hermanim padomaat par karjeru ASV- tie kas atbalsta elektrisko kreeslu un uzskata ka cilveeki bez veseliibas apdroshinaashanas nav cilveeki noteikti buus lepni un vienispraatis. Arii Eiropaa Hermanis piemeeram vareetu paliidzeet Marine Le Pen naakamajai veeleeshanu kampanjai, vai arii atbalstiit citas ekstreemi labeejaas partijas! Varbuut Latvija vareetu arii izciiniit kaau iipashi ES statusu – no muslim zone – un ar prieviiteem teerpushies kopaa sasniegt eiforiju dziesmu sveetkos!

 2. Un kauns lasiit ka lielaakaa dalja cilveeku kurus kaadreiz cieniiju un kuri it kaa nodarbojas ar kultuuru ir tieshi tikpat nozheelojami tuvredziigi un vienkaarshi neizgliitoti. Tutklaat dalja no shiem cilveekiem padomju laikaa lieliski izjuta ko noziimee diktatuura, kaadas sekas vareja buut konfliktam ar varas iestaadeem utt. Kauns kauns kauns par tik trulu neizgliitotu, egoistisku un dumju sabiedriibu kas te komentee. Ceru, ka jums nekad nenaaksies piedziivot karu un ir pavisam skaidrs, ka kara laikaa arii visi lielie komenteetaaji buutu pirmajaa rindaa lai tiktu prom- kas ir tikai un vieniigi cilveeciigi

 3. Ja nemaldos Iirijaa ir ap 200 tuukstoshu ekonomisko imigeantu no Latvijas. Taadi ir arii Uk, zviedrijaa un citur. Latvijaa kara nav, it kaa visi dziivo mieriigi un kaut kur skrien jo vieteejaa ekonomika ar visiem viedajiem nacionaalistiem ir pilniibaa sagrauta. Par Hermani- ir pavisam vienkarshi- vinsh savu karjeru eiropaa beigs un paldies dievam jo jau gadiem atrazho savu veco recepti. Lai buutu lepns par savu valsti nav jakljust par fasistu. Un ja nu Latvija nebuutu ieklauta tajaa Eiropaa un ja nu buutu kaads konflikts un karsh? Kaa vispaar iespeejams cilveekus kas beeg no Siirijas konflikta nosaukt par ekonomiskajiem migrantiem? Vai juus seestos laivaa 0 graados ekonomisku apsveerumu deelj? Pati Eiropa un Asv ir radijusi sho krizi tuvajos austrumos un to vareja atrisinat daudz vieglaak- par Hermani- iesaku boikoteet vinju vinja izraades un vinja triviaalo shovinismu un stulbumu

 4. Lai gan arī man ir sava galva un tajā virmo domas, es bieži, gandrīz vienmēr esmu vienisprātis ar Alvja Hermaņa pausto – gan iestudējumos, gan viņa tiešajā runā un rakstos, arī publiskajās darbībās, kurās ir attieksme. Arī šoreiz viņš darījis tā, kā licis saprāts, nevis neprāts, kuru akceptē ES spice.

 5. Alvis Hermanis ir viens inteligents un talredzigs cilveks. Kaut musu starpa but tadi vairaki kuri nekaunas rikoties un izteikties ko mes vairakumi doma bet kautrejas darit. Personigi es vinam pilnigi piekritu pie visa teikto un darito. .

 6. Jauki, ka ir vēl cilvēki ar skaidru saprātu un ar spēju godīgi izteikt savas dpmas un pārliecību.Nevis šos mākslini8ekus vajadzētu celt debesīs un pataisīt par varoņiem, bet pašiem vienreiz beigt baidīties un teikt patiesību skaļi nevis virtuvē. Lielās tautas nekad nav bijušas patiesi brīvas un demokrātiskas. Tie paši franči demokrātijas karoga paēnā ir vienkārši bars bez sirdsapziņas, kurš gatavs pasmieties par citu cilvēku vai tautu vērtībām, bet kad pašus skar atbilde tad tūlīt iet demonstrācijās pat paši nesaprotot par ko. Vācieši no 2. pasaules kara iznesa tikai bailes no vārda nacists un tagad vini ir ar mieru savu Vāciju pataisīt kaut vai par islama valsti, lai tikai par viņiem nevarētu teikt ka ir nācists. Tomēr pašreiz viņi stipri pārspīlē un tas var beigties ar nacisma atdzimšanu. Bet mēs, kuri patiesi varam būt brīvi , dzīvojam bailēs no … paši nezinam no kā.

 7. Pēkšņi iztēlojos ainu — 1) RS izlaiž Baltā, Kristīgā, Tikumīgā Latvieša E-talonu ar 70% atlaidi, 2) SC pārliecinoši uzvar vēlēšanās, 3) Hermanim uzkaras smadzenes

 8. Paldies, latviešu inteliģence, ļoti gaidīju jūsu viedokli! Man ir svarīgi to dzirdēt! Patiesa cieņa visiem par drosmi!

 9. Ļoti tendenciozs raksts. Facebook ir grupa “Gribu palīdzēt bēgļiem”, kurā ir vairāk nekā 2300 biedru, to vidū ir arī ļoti daudz Latvijas inteliģences pārstāvju. Kāpēc netika aptaujāts neviens no viņiem?

  • Varbūt tāpēc, ka tādu bēgļu nemaz nav. Tas ir juridisks jēdziens, kuru lietot var tikai uz personām, kurām tiesa šo statusu ir piemērojusi. Pagaidām tie ir tikai ekonomiskie migranti vai labākā gadījumā patvēruma meklētāji. Šī facebook grupa varētu būt tik laipna un pateikt, cik vispār ir bēgļu Eiropā, lai sevi par tādu sauktu. Pretējā gadījumā jābūt godīgiem pret sevi un citiem un jāsauc sevi “Gribu palīdzēt ekonomiskajiem migrantiem, kas meklē lielākos pabalstus Eiropā”. Pagaidām šos ļaudis citādāk nesauc. Lētākā vieta imigrantu laivā maksā 1000 EUR. Gribat viņiem atlīdzināt zaudējumus?

   • Tā facebook grupa ir nozombētie jaunieši. Tādi paši kā Pakalniņas filmas “Ausma” varonis, kā Pavļiks Morozovs, kā daži inteliģenti un mākslinieki, kas pārņemti ar pasaules glābšanas ideju. Šķiet, ka vismaz daļa no viņiem pēdējā pusgada laikā jau ir pamodusies.

  • Būtu jauki, ja minētie “”Latvijas inteliģences pārstāvji” skaidri noformulētu, kurā brīdi un kādā attālumā no draudu zonas BĒGLIS pārvēršas par vazaņķi un haļavas meklētāju …

 10. Es pilnīgi atbalstu Alvi Hermani.

 11. Es ļoti kaunos par Alvja Hermaņa aprobežotību. Viņš ir tieši cilvēks, kas daudz ceļo pa pasauli. Viņa uzdevums būtu tieši reflektēt Latvijas mēdiju neprofesionalitāti un salīdzināt dažādos viedokļus no visas pasaules. Man kauns, ka Latvija ir vēl tik atpalikusi un nesaprot, ka pasaule ir mainījusies. Integrācija ir vienīgā nākotne. Nacionālisms nav īpašība, ar ko lepojas. Nesaprotu loģiku. Latvieši drīkstēja, kā bēgļi kara laikos mukt no Latvijas prom un saņemt patvērumu, bet citi nē. Atmodas laikā, cik mašīnu stūmēji patvērās Vācijā ar izdomātiem iemesliem. Cik daudzi citi latvieši tikai ekomomisku iemeslu dēļ no Latvijas aizbraukuši. Viņus netrieca karš prom no mājām. Latvieši drīkst integrēties svešās zemēs, precēties, strādāt. Bet bēgļi, kas mūk no kara, nedrīkst to darīt? Cilvēkus, kas ir nāves bailēs pametuši dzimteni par teroristiem saukt, ir necilvēcība un neizglītotība. Vienkārši kauns.

  • Man tieši (3x) ir kauns par Jums. Kur loģika? Jūs pats ne ar vārdu savu teikto nepamatojāt un nenosaucāt nevienu argumentu, tātad loģikas nav. Bet salīdzināt latviešu bēgļus 2. Pas kara beigās ar šiem ir vairāk kā nekorekti. Kaut vai tāpēc, ka patiesībā ļoti mazs procents no viņiem patiešām ir kara bēgļi. Starp citu, Zviedrija izdeva Padomju Savienībai daļu bēgļu. Tas tā. Par to, ka arī tad nemaz visi tā bēgt nevarēja. Lai paralēle būtu pilnīga. Somija, piemēram, acīmredzot, pēc Jūsu “loģikas” arī ir tikpat “aprobežota”, jo jau tagad paziņoja, ka vismaz 2/3 no tiem “bēgļiem” (tas tā – terminoloģijas dēļ patiesībā ir tā, ka neviens no viņiem nav bēglis, jo šis statuss nebūt netiek piešķirts visiem nelegālajiem imigrantiem, kas ieceļo valstī, tāpēc pirms laika visus nokrustīt par “bēgļiem” arī “kauns”, jo to pat Vācija vēl nav izdarījusi ar visu savu ieceļojušo miljonu), kas ieceļoja Somijā pēdējā gada laikā, uzturēšanos atļauju nepiešķirs un prasīs to atgriešanos dzimtenē. Turklāt lai padarītu Somiju nepievilcīgu jaunām imigrantu masām, ir pieņemts, ka patvēruma meklētājiem (! – nevis bēgļiem) būs jāstrādā bezmaksas darbs un viņi tiks regulāri pārbaudīti patvēruma meklētāju izmitināšanas vietām, no kurām Somijas valsts patur sev tiesības viņus katrā laikā izraidīt par kaut kādiem noteiktiem pārkāpumiem. Otrkārt, tātad, ja Latvijas mediji (bez garumzīmes!) nopublicē cilvēka viedokli, kurš nesakrīt ar Jūsējo, tie ir “neprofesionāli”? Kā Jūs pamatojat savu viedokli, ka “integrācija” ir vienīgā nākotne? Mums tūlīt un bez ierunām jāintegrējas šodien daudz agresīvāk sevi pozicionējošajā islāmā? Citādi arī Jums tur loģikas nekādas. Jūs ne ar vārdu nepamatojāt, kas tāds mūsdienās ir noticis ar nacionālismu, ka tam vairs nav vietas mūsdienu izmainītajā pasaulē. Jūsu zināšanai bez kāda Hermaņa un “neprofesionālajiem” Latvijas medijiem Francijas reģionālajās vēlēšanās, kas notiek pēc 13. novembra terorakta, nacionāļi ir ieguvuši tiek daudz balstu kā nekad. Varbūt pēc neintergrējamas neiecietības demonstrācijas tā pasaule sāk strauji mainīties atpakaļ? Jā, un 2 no tiem Parīzes teroristiem bija Eiropā ieceļojuši kā bēgļi. Un pavisam nesen gan Francijas Parlaments, gan Vācijas Bundestāgs paziņoja, ka šai milzu imigrācijai tomēr ir tiešs sakars ar terora draudiem. Neaizmirstiet arī par viņiem pakaunēties! Un turklāt tie nav nekādi kara bēgļi, ja jau viņi tik mērķtiecīgi gāžas uz zemēm, kur dod vislielākos pabalstus. Viņi par vietu laivā maksā sākot no 1000 EUR uz augšu. Tad nu atrada arī nabaga nelaimīgos, kuriem neviens nepalīdz. Naudas viņiem ir vairāk kā vidusmēra latvietim.

  • Un vēl par to, kā tad latvieši drīkst braukt dzīvot uz citām zemēm, bet šie, redz, nedrīkst. Viss ir ļoti vienkārši – ja tā ir ES vai EEZ valsts, kurās šie latvieši dzīvo un strādā, tad viņi tajās nav un nevar būt ekonomiskie migranti. Mēs, starp citu, pat pie labākās gribas nevaram tajās iebraukt nelegāli (atšķirībā no šiem te islāmistiem), ja vien mums ir derīga pase (vai id karte) un mēs neatrodamies kaut kādā tiesībsargājošo iestāžu noteiktā pārvietošanās ierobežojuma režīmā.
   Tā ir viena no dalības Eiropas Savienības priekšrocībām, ko Latvijai arī būtu kauns neizmantot, ņemot vērā to, ka dalība Eiropas Savienībā nesastāv no vienām vienīgām priekšrocībām vien un ir arī daudz nepatīkamu pienākumu. Brīva darba spēka pārvietošanās ir viena no ES valstu pilsoņu pamattiesībām – neviens ES pilsonis, kas strādā citā ES dalībvalstī, nav nedz nelegāls, nedz imigrants. Šīs tiesības ir paredzētas jau ar pašu iestāšanās Eiropas Savienībā. Ir tāds Līgums par Eiropas Savienības dibināšanu, kurā tas viss ir juridiski noteikts Interesanti ir tas, ka tur ir noteiktas šīs tiesības dalībvalstīm, kā arī daudz pienākumi, taču ne ar vārdu nav nekas teikts par to, ka dalībvalstīm būtu savā starpā kaut kā jādala iebraucēji no trešajām valstīm (kas nav ES dalībvalstis). Tas nudien ir pārkāpums pret šiem principiem, par kuriem ir parakstījušās visas valstis iestāšanās brīdī. Tur jau tā skrobe ir, ka ES var tikai vāvuļot kaut ko par solidarizēšanos ar citām valstīm, kuras ļauj braukt visiem, lai pēc tam “bezpardonno” uzgrūstu to, kas pašām par daudz citām valstīm. Starp citu, te es redzu lielu neloģiskumu un pretrunu Vācijas nostājā. Pozēt un taisīt no sevis labdari, kad visus aicināt, tad – jā. Bet paturēt nemaz netaisās. Meklē citus pie kā nogrūst. Un padomājiet par to, cik vīlušies būs bēgļi, kas samaksājuši tūkstošiem eiro par to, lai nokļūtu Vācijā, bet beigās viņus nosūtīs uz Latviju vai Rumāniju. Ticiet man, ne jau nu aiz Hermaņa “neiecietības” viņi mocīsies, bet tāpēc, ka jūtīsies tā, ka lielā velkommētāja Merkele viņus ir prasti uzmetusi. Starp citu, būs vēl lielas ziepes, kad šie it kā no “kara” bēgušie nākamgad sapratīs, uz kurieni viņus sūta. Jau tagad daudzi vīlušies “kara bēgļi” Zviedrijā stāstīja, ka, ja būtu zinājuši, kādi tie apstākļi, nebūtu nekur bēguši.

  • A vot kapec begli nebeg uz savam kaiminu bagatajam zemem – arabu musulmanu zemem, ko a? Redz, tie robezas aiztaisijusi – negrib savus ticibasbralus.

  • KAUNAM! Viņš ir tieši cilvēks, kas daudz ceļo pa pasauli. Viņa uzdevums būtu tieši reflektēt Latvijas mēdiju neprofesionalitāti un salīdzināt dažādos viedokļus no visas pasaules. VIŅŠ ARĪ CAUR SAVU PAZIŅOJUMU IR PARĀDĪJIS, KA MĒDIJI NEPROFESIONĀLI ATTĒLO NOTIEKOŠO, IESPĒJAMS, TĀPĒC JUMS IR RADIES NEPAREIZS PRIEKŠSTATS PAR NOTIEKOŠO.Man kauns, ka Latvija ir vēl tik atpalikusi un nesaprot, ka pasaule ir mainījusies. Integrācija ir vienīgā nākotne. INTEGRĀCIJA KUR? KAM IR JĀINTEGRĒJAS? IEBRAUCĒJIEM VAI VIETĒJIEM? IEBRAUCĒJI NEINTEGRĒJAS, ŠO FAKTU JŪS NESPĒSIET NOLIEGT. TAD KAM? VIETĒJIEM JĀPAKĻAUJAS IEBRAUKUŠO KULTŪRAI, KURA PAT NEDOMĀ TOLERĒT AR SAIMNIEKU? VAI TO NESAUC PAR OKUPĀCIJU? Nacionālisms nav īpašība, ar ko lepojas. KĀPĒC? KĀPĒC LEPOŠANĀS AR SAVU VĒSTURI UN KULTŪRU IR SLIKTA? AR KO NACIONĀLISMS, KAS NENOLIEDZ CITU TAUTĪBU KULTŪRU IR SLIKTĀKS PAR SVEŠAS TICĪBAS NOLIEGŠANU, AR TĀS UZMĀKŠANOS UN NETOLERANCI PRET PAMATIEDZĪVOTĀJU RELIĢIJU? VAI NAV DIENA PRET NAKTI??? Nesaprotu loģiku. LĪDZ ŠIM ARĪ TO ESMU SAPRATIS. VAI ARĪ PATIESĪBA IR JŪSU MĒĢINĀJUMĀ DEMAGOĢĒT. Latvieši drīkstēja, kā bēgļi kara laikos mukt no Latvijas prom un saņemt patvērumu, bet citi nē. KURŠ NEDRĪKST? LATVIEŠIEM TIEŠI IZBRAUKŠANA BIJA LIELĀKA PROBLĒMA, NEKĀ TAGAD. UN TĀ LAIKA BĒGĻI NEPĀRKĀPA ROBEŽAS VARDARBĪGI UN NEKONTROLĒTI. VAI IR KĀDS PRECEDENTS AR VARDARBĪBU PRET ROBEŽSARGIEM NO TĀ LAIKA? Atmodas laikā, cik mašīnu stūmēji patvērās Vācijā ar izdomātiem iemesliem. CIK? PASAKI! UN NEDEMAGOĢĒ! CIK ATVĒRTS BIJA DARBA TIRGUS LATVIJAI VĒL PAT PĒC IESTĀŠANĀS EIROPAS SAVIENĪBĀ???? KĀDAS BIJA IESPĒJAS OFICIĀLI STRĀDĀT? BET TAGAD PABALSTI PAR MAZIEM UN DZĪVES APSTĀKĻI PAR SLIKTIEM. NONSENSS!!!Cik daudzi citi latvieši tikai ekomomisku iemeslu dēļ no Latvijas aizbraukuši. DAUDZ, PROTAMS. BRĪVA KUSTĪBA SAVIENĪBAS IETVAROS ARĪ BIJA VIENA NO SAVIENĪBAS PAMATDOMĀM, TAČU PIE ŠADĀM TIESĪBĀM NO LATVIJAS AIZBRAUKUŠIE NEIEDOMĀJAS PIEPRASĪT CIEMOŠANĀS VALSTĪ TIESĪBAS, KURAS IEROBEŽO SAIMNIEKUS, KONFLIKTSITUĀCIJĀS (AR TICĪBAS LIETĀM UN TRADĪCIJĀM) IEROBEŽOT SAIMNIEKU TIESĪBAS UN TRADĪCIJAS. Viņus netrieca karš prom no mājām. Latvieši drīkst integrēties svešās zemēs, precēties, strādāt. Bet bēgļi, kas mūk no kara, nedrīkst to darīt? DRĪKST INTEGRĒTIES LIKUMA NOTEIKTĀ KĀRTĪBĀ!!!! INTEGRĒTIES, NEVIS UZSPIEST SAVAS VAJADZĪBAS!!! Cilvēkus, kas ir nāves bailēs pametuši dzimteni par teroristiem saukt, ir necilvēcība un neizglītotība. SIEVIETES UN BĒRNI LAIKAM ŠAJĀS TAUTĀS IR TIE DROSMĪGĀKIE. Vienkārši kauns. MAN GAN NAV KAUNS ARĪ PAR TEVI, JO CILVĒKI IR DAŽĀDI, UN GRIBAS TICĒT, KA TU VIENKĀRŠI ESI NEPIEREDZĒJIS VAI AR VĀJU DOMĀTSPĒJU, NEVIS BEZKAUNĪGS DEMAGOGS

   • Psihiski veselam cilvēkam piemīt iedzimta spēja identificēt realitāti. Alvim Hermanim tā ir.
    Vairums cilvēku saprot, ka aiz aicinājuma palīdzēt bēgļiem, ir arī daudz manipulāciju un melu.
    Protams, ka varam palīdzēt! Ar naudas ziedojumiem, ar bēgļu nometņu celtniecību, ar izglītības programmu realizēšanu, apmācot jaunus speciālistus- ārstus, inženierus, lauksaimniekus.
    Psihologi sen secinājuši, ka māte pilnvērtīgi spēj izaudzināt ne vairāk kā 4 bērnus. Tātad, ģimenes plānošana, pedagoģijas zināšanas, labu uzvedības paternu rādīšana ir tas, kas nepieciešams šīm ģimenēm.
    Izberzējiet acis un ieraugiet realitāti! Mūs muļķo. Austrumeiropieši, kas gadiem ilgi saskārāsar dubultu morāli – komunisma uzvarām un reālo badu un beztiesiskumu, daudz jūtīgāk to uztver.

   • Paldies, Anonymous!

  • cilvēkiem kas nezina vēsturi,glvk faktus kas attiecas uz 1944 -45 gadu,nevajadzētu paust savas domas – bēgļi,nebēgļi,utt. Jums nav saprašanas kas tolaik notika,atvainojiet. Es tak nespriežu pat gāzes cenām kā taās rēķināmas. vai par koku trupi vai zivju ērgļu perspektīvām Latvijas mežos….

 12. Hermana kungu vienkarsi Dievinu ar to izteikts ir viss…

 13. POZITĪVI.

 14. no Ievas komentāra gan nevarēja izlobīt vai atbalsta Hermaņa viedokli vai tikai tiesības izteikt savu viedokli.Bet tieši viņa taču bija tā kas Mežaparkā Tautas saietā dziedāja Palīdzi dievs.Manā skatījumā pašlaik sabiedrība ir tādā pašā apziņas līmenī kā 1986,gadā kad ar saviem it kā vājprātīgajiem paziņojumiem klajā nāca Helsinki 86.Pat 1989,gada Literatūrā un māksla vēl pavisam nobijies skaistās frizūras kungs cenšas ļautiņiem iebīdīt domāšanu atpakaļ ierastajās sliedēs.

 15. Uldis Bērziņš kādā raidījumā LR 1. programmā pagājušajā nedēļā minēja Thilo Sarrazina vārdu. Viņam Vācijā nācās upurēt karjeru pēc savas patiesās grāmatas iznākšanas 2010. gadā.

 16. Alvis Hermanis rīkojas veselā saprāta diktēts! Kam tas nav skaidrs?

 17. Kad Katrīna Pasternaka,izteiksmīgā balsī aicināja atvērt latviešiem valsti un sirdis imigrantiem…no dziļas vilšanās raudāju,jo pirms tam šo sievieti ļoti cienīju…Paldies A.Hermanim un arī šiem māksliniekiem,kas ļauj ticēt,ka ir tomērLatvijā neuzpērkami,drosmīgi cilvēki ar normālu domāšanu.Paldies viņiem!

  • Jā, pilnīgi piekrītu. Tā reklāma tā derdzās, ka arī šo aktrisi vairs nevēlos ne redzēt, ne dzirdēt. iepriekš ar prieku skatījos tos labestības raidījumus, kur ziedoja bērniem. tagad, šķiet, ka aktrisi var viegli uzpirkt kāda politiska partija, ka nav cieņas pret šo cilvēku.
   Paldies un prieks par Hermani un citiem šajā rakstā aptaujātajiem māksliniekiem! Ir vilvēki, kas vēl spēj domāt un redzēt notikumu attīstību tālākajā nākotnē. Paldies jums, jo jums mūsu tēvu zeme ir svēta.

  • ŽĪds ir Žids. Jums pārsteigums kas viņas tēvs Jāzeps pasternaks?

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Ne to vien nesastrādāsi par 30 sudraba grašiem!

 18. Lūk, kur ir mūsu īstā inteliģence pretstatā sorosiešiem-liberāļiem-kultūrmarksistiem! Meklējiet: “What is cultural marxism”. Izlasiet arī par Frankfurtes skolu un noskaidrojiet, kādai tautībai pieder tās dibinātāji.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms Jāņiem skaidri zinām, būs sukas tā kā tā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā par, iespējams, nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu aizturējis trīs personas un veicis kratīšanas. KNAB vakar Saeimā aizturēja arī šīs partijas pārstāvi deputātu, bijušo aktieri Artusu Kaimiņu. Saeima vakar deva piekrišanu Kaimiņa aizturēšanai un kratīšanai, nevis apcietināšanai. Deputāts pirms aizturēšanas vakarrīt žurnālistiem teica, ka viņam neesot skaidrības, par kādiem jautājumiem Ģenerālprokuratūra lūgusi parlamentam atļauju viņa aizturēšanai un kratīšanas veikšanai. Kaimiņš pauda uzskatu, ka viņa pārstāvētā partija ir “absolūti neizdevīga valdošajai varai” un pašlaik notiekošais ir domāts “priekš televīzijas kamerām”. Viņš gribot zināt, “kāpēc šī pompozitāte” ir dažus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+