×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
4. marts, 2017
Drukāt

Džemmai Skulmei jāpārdod dzimtas relikvijas, lai samaksātu nodokli (49)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Džemma Skulme

Mākslinieces Džemmas Skulmes ģimenei jāpārdod dzimtas relikvijas, lai samaksātu nekustamā īpašuma nodokli (NĪN) par savu Mežaparka māju. Pēdējos gados NĪN audzis tik strauji, ka šobrīd sasniedzis jau gandrīz 3500 eiro gadā, vēstīja LTV raidījums “Panorāma”.

Māju Mežaparkā, kas tolaik bija strādnieku rajons, kopā ar vecākiem māksliniece sāka būvēt 1958.gadā. Pēdējo divdesmit gadu laikā situācija ir mainījusies. Pieaugot kaimiņu ēku darījumu vērtībai, būtiski pieauguši arī nodokļi tiem, kas te dzīvo gadu desmitiem un īpašumu negrasās pārdot.

“Mēs esam bijuši spiesti šķirties no dažādām ģimenes relikvijām, lai varētu samaksāt gan zemes nodokli, gan par māju. Ir bijis porcelāns, ko vecaistēvs bija iegādājies, ko vecamtēvam bija dāvinājuši,” “Panorāmai” stāsta mākslinieces dēls Juris Dimiters.

Vienam kvadrātmetram zemes vienā vietā Mežaparkā tirgus vērtība ir 70 līdz 100 eiro, bet vienas apkaimes ietvaros vērtība var ievērojami atšķirties, un pāri ielai zeme ir krietni vērtīgāka – tur viena kvadrātmetrs maksā līdz 180 eiro.

Daudzās apkaimēs kadastrālā vērtība, no kuras tiek aprēķināts nodoklis jau šobrīd ir tuvu tirgus vērtībai, un tas ietekmē NĪN apmēru.

“Nodoklis ir 3490 eiro, mēnesī iznāk 291 eiro. Mēs esam seši. Trīs no tiem ir pensionāri, divi no tiem ar ļoti niecīgām pensijām. Pārējie ir augoši vēl, kas mācās,” stāsta Skulme.

Pašvaldībai nemitīgi ceļot nekustamā īpašuma nodokli, Džemmas Skulmes ģimenei neatliek līdzekļu nu jau nepieciešamajai ēkas rekonstrukcijai un siltināšanai.

Pie šāda milzīga nodokļa kāpuma vainojama Rīgas dome.

Pievienot komentāru

Komentāri (49)

 1. KREDĪTS! KREDĪTS! KREDĪTS! Sergejs Šikunovs piedāvā šādus tālāk norādītos aizdevumu veidus: (sergeyshikunov@yahoo.com), lai iegūtu vairāk informācijas.
  * Parādu konsolidācijas aizdevums līdz 5 miljoniem dolāru
  * Biznesa aizdevums līdz 5 miljoniem dolāru
  * Personas kredīts līdz 1000 000usd
  * Home Loan līdz 5000 000usd
  * Automašīnu finansēšana Līdz 750usd
  * Komerciālie aizdevumi līdz 5,000,000dz
  * Ieguldījumi Kredīti līdz 5,000,000usd
  Mēs izsniedzam kredītus ar zemu 3% procentu likmi un aizdevuma termiņu no 1 līdz 30 gadiem, lai atmaksātu aizdevuma e-pastu (sergeyshikunov@yahoo.com). Ja jūs interesē, var palīdzēt Sergejs Šikunovs.

 2. Labi ka citiem nav jānopūlas ar to. Tikai māksliniekiem kuri dzīvo ekskluzīvos īpašumos.

 3. Kadastrālo vērtību zemei un uz tās uzbūvētai būvei jābūt viena vērtībna, jo tas ir viens īpašums. Zems vērtību, ja vajag, aprēķina procentos no būves vērtības. Lasi ManaBalss.lv – Par piespiedu nomas kadastrālo vērtību. Vai parakstījie portālā Mana|balss, kur ir trīs iniciatīvas šajā joma.

 4. Nez kapec man sis gimenes nemaz nav zel.

 5. Jā vienai tādu māju tik prestižā rajonā kā Mežaparks grūti uzturēt. Jādomā varianti.

 6. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 7. Jau labu laiku atpakaļ jautāju, KAM VAJADZĪGA LATVIJAS TERITORIJA??? NEKAS netiek darīts. lai nebrauktu prom no valsts! Gluži otrādi! Tagad Bauskas novads uztraucies par ceļiem, kas brūk kopā, bet tas taču ir katrā novadā valstī!??? Nu sāk skaidri izgaismoties 26 gadus ilgais ceļu graušanas process! Vienu laiku Jēkabpils apkārtnes šoferīši stāstīja par sliktajiem ceļiem, tagad taurē pūš baušķenieki, KURI BŪS NĀKAMIE??? VISA LATVIJA IR VIENA BĒDU IELEJA ATTIECĪBĀ UZ CEĻIEM!!? Mākslinieces Skulmes nedienas jau IR otrs lielākais posts Latvijā! Cilvēku burtiski ar VARU IZLIEK NO MĀJOKĻA, UZLIEKOT NODOKLI, KURU NEVAR SAMAKSĀT??? EJ KUR GRIBI!??? CIK ILGI MĀKSLINIECE VARĒS PĀRDOT RELIKVIJAS??? UN VIŅA JAU NAV VIENĪGĀ! CIK ILGI AUGS CENAS PILNĪGI VISAM MŪSU VALSTĪ??? RD RĪCĪBA NAV VIENNOZĪMĪGA UN NEVAINĪGA!!! VIENĪGI ALGAS UN PENSIJAS NEMAINĪGAS GADIEM!

  • LIKUMUS PAR NEKUSTĀMĀ ĪPAŠUMA NODOKĻIEM(ieskaitot to lieluma noteikšanAS KĀRTĪBU)PIEŅEM SAEIMA UN RĪGAS DOMEI ATLIEK IZPILDĪT LIKUMUS UN ATBILSTOŠOS MK NOTEIKUMUS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. labi jau, ka ir ko paardot…

 9. tā ir netaisnība, ja mana īpašuma ikgadējo nodokļu maksājumu ietekmē nez kādi apkārtnē notikuši darījumi, ar kuriem manam īpašumam nav nekāda sakara… ja kadastrālo vērtību rēķina nevis no īpašuma “lietojamā labuma”, bet gan “tirgus vērtības” fikcijas (tirgus vērtība rodas tikai darījuma brīdī – kad ir abas puses – pircējs un pārdevējs, un visbiežāk darījumā bez objektīvās īpašuma vērtības piedalās virkne subjektīvu apsvērumu – sākot no pircēja nolūkiem un beidzot ar uzturēšanās atļauju tirdzniecības izraisītajām blakusparādībām) – to nevar pieņemt kā standarta vērtējumu nodokļu aprēķinam! tad jābūt noteiktai atsevišķai vērtībai tikai šim nolūkam.

 10. tas ir par OBSERVATORU

 11. ko lai mēs Purvciema iedzīvotāji sakam,ka mums par dzīvokli piespiedu zemes nomas maksa.Padomā tik cik piemēram ir kretīniski matrausīgi RD UN RNP kuri nez kapēc arī no mums paņem daļu no zemes nomas maksas,īpašniekam maza daļa,pārējo,kā teicu savāc RD,RNP,bet kad paprasījām lai saved kārtībā ap māju ceļu,tad” godājamais” Ušakovs man personīgi atbildēja,ka māja ir uz privātās zemes un redz RD savus resursus negrasās ieguldīt,bet naudu gan vis laik no mums slauc.NEKAUNĪGS TAS UŠAKOVS NU DIEN NEKAUNĪGS!!!! BISTAMS KOKS ARĪ JAU 2IVI GADI TURPINA STĀVĒT UN GAIDA KAD KĀDAM UZ GALVAS UZKRITĪS,ARĪ NEVIENAM NAV DAĻAS,NE RD,NE RNM negrasās to nozāģēt,ie””nirdz tieši sejā nekaunas!!!!

 12. Normālās valstīs tiek uzskatīts, ka strādājot jāiegulda nauda bērnos vai nekustamajā īpašumā, lai vecumā varētu iztikt ar pensiju, dzīvojot savā īpašumā, neprasot pabalstu no valsts. Pie mums ar savu pensiju ir jāapmaksā bomžu un “mazturīgo” vēlme par brivu ar 3 transporta līdzekļiem braukt uz savu vasarnīcu Bukultos, cik vien gribas
  Tāpēc jau NĪN ir atdots pašvaldībām, lai to varētu izkleķerēt pabalstiem visādiem, gados jauniem, strādāt negribošiem, ” mazturīgajiem” un bomžiem, jo, kā saka finanšu ministre – ” pašvaldības jau labāk pazīst savus iedzīvotājus” …..

 13. Modernā dzimtbūtniecība … nepanesamiem nodokļiem apkrauts. Vai Latvijā Satversme darbojas? un Cilvēktiesības? … valsts vara un pašvaldības nostājušās pret savu tautu savā alkatībā … atņem pēdējo mitekli/mājokli/dzīvokli/īpašumu. Vai tik nav saskatāmas valstiska genocīda pazīmes pret nāciju? … iedzīšana parādu jūgā, verdzība uz mūžiem?

 14. jobanijs rekets….

 15. Londonaa videeji par maaju tas ir 1500 strelinmaarcinju/ gadaa, kas tik nedaudz lielaaka veertiibaa par to zhidu ievo jevro… Taatad `Latvija var!` – kaareeteejais `veiksmes stasts`…
  pati at laikam to kaarteejo ` Inteligjences veestuli `parakstiija…
  Starp citu, vareeja tachu Saeima pienjemt N@IN lieluma likumu, atbriivojot no taa vieniigo maajokli vispaar – lai tachu maksaa tie, kas sagraabushiesun kam tasir bizness; vareeja atcelt taapat ari tos citusi, uzliekot PVN=0 paartikai, graamataam, elektriibai, siltumam utt. , ja reiz sociaali atbildiiga valsts, bet nekaa nebij- tik par taam savaam un savu sponsoru algaam vien `cepaas` in tikai taas speej pacelt…

 16. Saeima nevis dome!
  Saeimai bija iespejas regulet jautajumu
  Jaatsāk deportacijas

 17. Varbūt Rīdzeniekus izārstēs no slimības: “Nav par ko balsot vēlēt neiešu”!

 18. ” Pie šāda milzīga nodokļa kāpuma vainojama Rīgas dome.”
  Būsim objektīvi! Par to jau gadiem skandina visas TV un radio autoritātes: viedais Latvijas Bankas prezidents, komercbanku “ekonomisti” , vesels bars politiķu- pārliksim nodokļu slogu no darba spēka uz īpašumu, nu re, te tas ir! Ne tur Rīgas dome vainojama, bet Saeima!

 19. Latvijas patreizeja politika veiksmigi dara visu lai padzitu latviesus no tevzemes . Tikai brunota sacelsanas , kars , var glabt Latviju .

  • Karš nevar glābt Latviju, Atbildēt

   tas vienmēr atnes postu,ciešanas un daudzu nevainīgu cilvēku nāves. Priekš ir vēlēšanas,tāpēc mīļie cilvēki nebalsojiet par tiem,kas izpostīja un vēl joprojām posta Latvijas valsti.

  • Latvijā ir dmokrātiski ievēlēta Saeima, pašvaldību deputāti. Pret ko sacelties? Ja nu vienīgi pret savu izcilo idiotismu, kadu gadiem ievēlot vienas un tās pašas personas, kas Latviju grūž postā.

 20. Iesaku pardot visu un parcelties uz civilizetu valsti , kamer neeiet palikusi bez biksem .

 21. Ne tikai RD, tas pats notiek visur, aŗī Jūrmalā.Esmu tam pierādījums, saņēmu neticami lielu nodokļu summu, kas jāatmaksā par Jūrmalas īpašumu, kas ir veca koka māja un mazliet zemes.

 22. Ne tikai RD, tas pats notiek visur, aŗī Jūrmalā.Esmu tam pierādījums, saņēmu neticami lielu nodokļu summu, kas jāatmaksā par Jūrmalas īpašumu, kas ir veca koka māja un mazliet zemes.

 23. Vienīgajam īpašumam vai īpašumam kurā dzīvo pēc deklarācijas vispār ir jāatceļ īpašuma nodoklis. Domājiet par , ko vēlēšanās balsojiet jeb vispār ir vērts balsot. Tā balsošana ir tikai teātris un šeit bez revolūcijas neiztikt.

 24. piedāvāt Sotheby’s vai Chriestie’s izsolēm savu kompartijas biļeti. Varbūt, ka no āmura aiziet labi.

 25. Tā nu nav tikai Rīgas problēma. To rada lielkapitālisti ar savām spekulācijām.
  Kamēr Rietumos netiks noteikts limits naudai, ko var turēt vienās rokās, mūsu sabiedrību turpinās spiest šie augoņi. Jo viņi plesas un viniem vajag ēst arvien vairāk.
  Bet daudz skaistāk būtu, ja māksliniece caur savu piemēru būtu runājusi par visu tautu.

 26. p0arastais cilvēks Atbildēt

  Ne jau tikai šī ekskomuniste spiesta pārdot ģimenes relikvijas, bet ĻOTI DAUDZI vienkāršie cilvēki… Tad par ko šī kaukšana?

  • Par cik valstī daudz kas būvēts uz aplamību pamatnes, mani nepārsteidz vairs nekas! Esmu pieredzējusi, kas cilvēki (parastie!), lai palaistu bērnus skolā, pārdod savus laulības gredzenus (jo viņiem nav nekādu citu vērtīgu mantu un arī “gimenes vai dzimtas relikviju” nav)!

  • Viens likums, viena taisniba visiem!

   Kad tiesi Mezaparks bija sradnieku rajons? Ja jau gribeja stradnieku rajona – lai pardod un parcelas citur.

   Blatu laiki sen beigusies!

  • DŽEMMA SKULME ir Māksliniece, bet tu esi sūds…

 27. Lai pardot meza parka un noperk londona bus uz pusi mazaks ninhttp://www.telegraph.co.uk/finance/personalfinance/tax/11962411/The-highest-and-lowest-council-tax-bills.html

  • Domāju, ka viņa nav migrante. Migrants nav statuss. Es arī uzskatu, ka migrants nav statuss un labāk dzīvoju kaut zaru būdž, bet nemūku. tā ir struntīga mode tautu iznīcināšanai, kurai nav jālēkā pakaļ. ne katrām modēm ir jāpakļaujas.

 28. Brīva Latvija-kā sakās dabūjāt lupatas ko gribējāt, tie kas dzīvo super,dzīvos vēl superīgāk, vai ne Kalvīt Šleser Šķēļe ušaksov

 29. Tiek plānots, ka visu Jūrmalu lēnu garu pārpirks krievi, un lēnām uz turieni pārvāksies, tad tā būšot vienota ar Latgali un būšot, kā tāda mazā krievija iekš Latvijas.

 30. Es nupat Sedā nopirku 3 istabu dzīvokli par 3000 eiro, un man vēl piemaksās, lai tik es tur dzīvotu, bet te otrādi, griež rīkles, lai samainītu pamatiedzīvotājus pret parazītiem, nu kaut vai bēgļiem, ka tik patriekt latviešus.

 31. Es nupat Sedā nopirku 3 istabu dzīvokli par 300 eiro, un man vēl piemaksās, lai tik es tur dzīvotu, bet te otrādi, griež rīkles, lai samainītu pamatiedzīvotājus pret parazītiem, nu kaut vai bēgļiem, ka tik patriekt latviešus.

 32. to par nepieļaujamu situāciju, kad pašvaldības var rīkoties ar saviem iedzīvotājiem kā ar dzimtcilvēkiem un valstij tur nekas nav sakāms. Valsts pienākums būtu ņemt to savā kontrolē. Kā var aizbildināties ar to, ka blakus kāds miljonārs ir uzcēlis sev pili? Vai tad būdiņas īpašnieks tādēļ ir vainīgs un viņam par sodu jāmaksā 10x vairāk? Absurds.

 33. Ja visi ģimenē pensionāri ar mazām pensijām,tad māja jāpārdod un vietā jānopērk dzīvoklis blokmājā!Man arī vajadzēja pārdot zemi 2000.gadā,lai samaksātu par īri un izskolotu 2 bērnus.Bet nesen pārdevu mantotās sudrablietas,lai salabotu zobus,jo es arī esmu pensionāre!Tāda ir dzīve!Skulmes kundze taču var pārdot savus darbus!

 34. Sava māja, bet vēl jāmaksā …tad kāda jēga no īpašuma???

 35. Labprāt nopirktu kādu Jura Dimitera plakātu, kas bija skatāmi Mākslas muzejā. Par Džemmas darbiem pat neņemos sapņot – tie nevarētu būt man pa kabatai. Nemaz nebūtu jāpārdod senču porcelāns. Bet tā cenu celšanās zemeiJūrmalā un Mežaparkā ir liela cūcība.

 36. Briesmīgi, visi mēs esam Rīgas domes ķīlnieki, katru gadu būtiski ceļot NĪ nodokli vienīgajai dzīvesvietai, tas ir nenormāli. Nevienā Eiropas valstī tā nav. Tur vienīgajam mājoklim tiek piemērota ļoti zema nodokļa likme. Daudzi drīz būs spiesti pamest savus vienīgos mājokļus..

  • Ne tikai mājas būs spiesti pamest,bet arī šo valsti,jo darīts tiek viss iespējamais no valdības puses,sak: tinaties projām no šejienes un atbrīvojiet teritoriju!
   Nez kam viņa un kādiem mērķiem tik ļoti vajadzīga!?

   • Tāds jau ir SC mērķis: atbrīvot Rīgu no iedzimtajām, inteliģentajām latviešu ģimenēm, lai neapdraud vēlēšanu uzvaru!

Draugiem Facebook Twitter Google+