×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
16. septembris, 2016
Drukāt

Džemmas Skulmes dzimšanas dienā iespēja sastapt mākslinieci (1)

Foto: Ēriks Gailis, "Vetomagazine"Foto: Ēriks Gailis, "Vetomagazine"

Atzīmējot cienījamās latviešu gleznotājas Džemmas Skulmes 91. dzimšanas dienu, 20. septembrī izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” notiks saruna ar mākslinieci aristokrātiskā gaisotnē mākslas un mūzikas pavadībā, pastāstīja Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības pārstāve Anete Pitena.

Ar mākslinieci sarunāsies mākslas zinātniece Laima Slava, kā arī būs iespēja iztaujāt anonīmās mākslinieku apvienības “Klīga” dalībniekus un izstādes kuratori Luīzi Lismani. Tikšanos vadīs mūzikas žurnālists Orests Silabriedis. Sarunas tiešraide būs skatāma portālā LSM.lv.

Tikšanās notiks izstādes “Klātbūtne” ietvaros, kurā aplūkojami latviešu mākslas fenomenālo personību, gleznotājas Džemmas Skulmes un viņas dzīvesbiedra, mākslinieka un mākslas teorētiķa Ojāra Ābola kopdzīves laikā tapušie darbi, kas savijas ar eksperimentālu interpretāciju par abu attiecībām mākslinieku apvienības “Klīga” instalācijās un vides objektos. Izstāde apmeklētājiem atvērta līdz 23.oktobrim.

Izstādes ārējā čaula apzināti veidota kā provokācija; tajā valda nekārtība, haoss, steiga, trauksme. Savukārt otru izstādes daļu veido Džemmas Skulmes un Ojāra Ābola kopdzīves laikā tapušie darbi (1953-1983), kas ataino abu personību nedalāmu vienotību un saistību tonalitātēs, formās un mākslas darbu simboliski tēlainajās noslodzēs. Džemmas Skulmes un Ojāra Ābola īpašās attiecības trīsdesmit gadu laikā pārtrūka 1983. gadā, tā arī nepiedzīvojot abu kopēju izstādi līdz pat šim brīdim.

Izstādē eksponēti mākslas darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Latvijas Mākslinieku savienības, Mūkusalas mākslas salona, kā arī privātkolekcijām.

Ieeja par puscenu visām biļešu kategorijām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. “Aristokrātiskā gaisotnē” – tas man patīk, es to pērku.

Draugiem Facebook Twitter Google+