×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
24. augusts, 2016
Drukāt

Džemmas Skulmes, Ojāra Ābola un jauno, talantīgo mākslinieku saspēle

Publicitātes attēlsPublicitātes attēls

Rīgas mākslas telpā no 10. septembra līdz 23. oktobrim būs atvērta Džemmas Skulmes, Ojāra Ābola un mākslinieku apvienības “Klīga” kopizstāde “Klātbūtne”, LA.lv uzzināja Rīgas domes kultūras iestāžu apvienībā.

Latviešu mākslas fenomenālo personību, gleznotāju Džemmas Skulmes un Ojāra Ābola īpašās, trīs desmitgades ilgās attiecības pārtrūka 1983. gadā, tā arī nepiedzīvojot abu kopēju izstādi līdz pat šim brīdim. Izstādi “Klātbūtne” veidos īpaši izvēlēti mākslinieces Džemmas Skulmes un Ojāra Ābola kopdzīves laikā tapušie darbi (1953-1983), kas atainos abu personību nedalāmu vienotību un saistību tonalitātēs, formās un mākslas darbu simboliski tēlainajās noslodzēs, kā arī tiks eksponēti jaunradīti mākslinieces Džemmas Skulmes darbi kopā ar māksliniekiem no “Klīgas”, kuri pārapdzīvos, izdzīvos abu mākslinieku personisko attīstību laikmetīgā garā, liekot katram apmeklētājam sajust mirkļa bezgalības un mīlestības klātbūtni.

Džemma Skulme (1925) – divdesmitā gadsimta latviešu glezniecības un kultūras dzīves simboliskā ikona, kura spēj ietekmēt gan mākslas procesus, gan sabiedriskās domas virzību līdz pat šai dienai.

Ojārs Ābols (1922-1983) – gleznotājs, kurš savu daiļradi aizsāka ar sociālistiskā reālisma darbiem, izvēršot tos līdz abstrakcijai un formas meklējumiem, līdz 70. gados pievēršas mākslas zinātnei un teorijai. Intelektuālis, bieži nesaprasts, Džemmas Skulmes dzīvesbiedrs.

Mākslinieku apvienība “Klīga” – eksperimentāla, konceptuāla, laikmetīga. Vienmēr anonīma.

Izstādes kuratore: Luīze Lismane

Izstādē tiks eksponēti mākslas darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Latvijas Mākslinieku savienības, Mūkusalas mākslas salona, kā arī citām privātkolekcijām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+