×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
1. oktobris, 2013
Drukāt

Dzeņa vēders Toičentālē

Latvijas motokrosa komanda ar 16. vietu atgriezusies no Nāciju kausa izcīņas sacensībām Toičentāles trasē Vācijā. Nākamgad 27. un 28. septembrī motobraucēji par Nāciju kausu cīnīsies Ķeguma trasē “Zelta zirgs”.


Motokrosa sezonas prestižākās sacīkstes latviešiem Toičentālē bija raibas kā dzeņa vēders. Lai gan, vērtējot spēku samērus, mūsējo klātbūtne 20 labāko komandu sabiedrībā nav apšaubāma, to nācās izcīnīt ar uzvaru B finālā. “LA” jau ziņots, ka sestdien kvalifikācijas sacensībās Latvijas komanda ieņēma tikai 21. vietu. Zemāku, nekā cerēts, taču izlozē trāpījās 39. starta vieta starp 40 komandām, pašā barjeras galā bez iespējām ieņemt labas pozīcijas starta posmā. Atlika pēdējā iespēja – nākamajā rītā deviņu komandu konkurencē uzvarēt B finālā. Lielākās cerības saistījām ar Matīsu Karro klasē “MX Open”, un viņš nepievīla – pēc cīņas ar slovēni Timu Gajseru to apsteidza trases pēdējos līkumos un finišēja pirmais. Pievienojot Dāvja Ivanova desmito vietu MX2 klasē, uzvara bija rokā. Augusts Justs MX1 klasē ieņēma 16. vietu, taču katrai komandai vērtēja tikai divus labākos dalībniekus. Puertoriko motobraucēji atpalika par vienu punktu, kanādieši un īri – par diviem.

Fināla pirmajā braucienā Ivanovs un Justs ieņēma attiecīgi 24. un 37. vietu, Karro un Ivanovs otrajā – 13. un 28. Pēc abiem braucieniem mūsu komanda bija 14. vietā. Trešā brauciena pirmajā pusē, Matīsam cīnoties par finišu desmitniekā, latvieši bija tuvu savam visu laiku labākajam rezultātam Nāciju motokrosā. Taču visi aprēķini izgaisa pēc Karro tehnikas ķibelēm un izstāšanās.

Nāciju krosā uzvarēja Beļģijas komanda, apsteidzot par favorītiem allaž uzskatītos amerikāņus. Mūsu kaimiņiem igauņiem desmitā, lietuviešiem – 26. vieta.

 

MOTOKROSS

NĀCIJU KAUSA IZCĪŅA

1. Beļģija 27 punkti, 2. ASV 30, 3. Itālija 33, 4. Austrālija 40, 5. Francija 44, 6. Lielbritānija 49, 16. Latvija (Matīss Karro, Dāvis Ivanovs, Augusts Justs) 129.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+