Mobilā versija
Brīdinājums +12.8°C
Modris, Matīss, Mariss
Ceturtdiena, 21. septembris, 2017
8. augusts, 2017
Drukāt

Dženija Rūnija, “Sarkanā Džoana” (1)

Runija_6

No angļu valodas tulkojis Vilis Kasims. “Zvaigzne ABC”, 384 lpp.

Ir 1937. gads. Pasaule dzīvo pārmaiņu priekšnojautās. Vēl nav noslēgts Molotova–Ribentropa pakts, vēl joprojām daudzi tic, ka Padomju Savienība vedīs cilvēci pretī gaišajai nākotnei… Džoana ir jauna meitene, kuru sajūsmina Kembridžas studentu dzīve, mācības un iespēja izrauties no mierīgās, paredzamās ikdienas. Negaidīta iepazīšanās ar žilbinošo krievieti Sonju un viņas brālēnu Leo Džoanai paver gluži jaunu pasauli. Kreisi noskaņotā Leo harismai un aizrautībai meitene nespēj pretoties. Šķiet, arī Leo interesējas par Džoanu, bet vai tās ir patiesas jūtas? Ne privātā, ne valstiskā mērogā vairs nav viegli saprast, kurš ir draugs un kurš – ienaidnieks. Romāna iedvesmas avots ir ilggadējās VDK spiedzes – latviešu ieceļotāja meitas Melitas Norvudas – dzīvesstāsts.

 

Pievienot komentāru

Turaidas Roze - bez asinīm afišā28. septembrī notiks Latvijas Nacionālās operas jaunās sezonas pirmā pirmizrāde. Zigmara Liepiņa "Turaidas Roze" ir muzikāli un dramaturģiski pārveidota redakcija operai "No rozes un asinīm".
Likteņupe pirms un pēc Pļaviņu HES būves Vēstures muzejāNo ceturtdienas, 21. septembra Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM) varēs aplūkot jaunu izstādi "Daugavai būt", kuras pamatā ir notikumi, kas Latvijas sociālajā atmiņā saistās ar Daugavas vārdu un ievadīja Trešo atmodu.
Draugiem Facebook Twitter Google+