Latvijā
Kriminālziņas

Dzēra, strīdējās un nodūra … par krākšanu0


Apsūdzētais  Pjotrs Brodeckis tiesā. Foto – Artis Drēziņš
Apsūdzētais Pjotrs Brodeckis tiesā. Foto – Artis Drēziņš
Apsūdzētais Pjotrs Brodeckis tiesā. Foto – Artis Drēziņš

Pērnā gada 25. februārī Rīgā kopmītnē Emmas ielā četri vīri dzēruši un strīdējušies. Saskaņā ar apsūdzību, divi izgājuši, un pēc brīža Pjotrs Brodeckis ar naža dūrienu kakla un krūts apvidū nogalinājis Nikolaju. Strīds esot bijis par krākšanu gulēšanas laikā naktī.

Pirmstiesas izmeklēšanā Brodeckis savu vainu atzinis, pēc tam teicis, ka neko neatceroties, jo bijis piedzēries, bet šodienas tiesas sēdē Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā sacīja, ka vainīgs esot kāds cits, un savu vainu neatzina.

Uz pirmo tiesas sēdi vairāki liecinieki vēl netika izsaukti. Apsūdzētā šķirtā sieva liecināja, ka bijušais vīrs bijis ļoti strādīgs, diemžēl pamazām sācis lietot alkoholu, darījis to bieži, reibumā lamājies un apvainojis, divas reizes pat izsaukusi pašvaldības policiju. Tāpēc arī izšķīrušies. Fiziski vardarbīgs neesot bijis.

Savukārt jūrnieks Vladimirs apsūdzēto pavirši pazinis 20 gadus – kopā strādājuši Rīgas Transporta flotē, bet lieliski iepazinis 2015. gadā, kad pusgadu bijuši jūrā. Vladimirs kā kuģa kapteinis, Brodeckis – kā motorists. Kuģojums bijis fiziski un morāli grūts, jo par darbu nav saņemta alga.

Kapteinis pieļāva, ka tas varējis būt viens no apstākļiem, kas provocējis notikušo noziegumu pēc atgriešanās krastā. Vladimirs par notikušo ir ļoti pārsteigts. Uz kuģa Brodeckis nedzēris vispār, kaut iespējas bijušas, vīru konfliktos neiesaistījies, bijis augstas klases speciālists, viens no pirmajiem skrējis dzēst ugunsgrēku motortelpā, riskējot ar sevi.

Nākamā tiesa sēde paredzēta 14. augustā.

LA.lv