×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
1. jūlijs, 2013
Drukāt

Dzērāju kontrole

Foto - Stock.XCHINGFoto - Stock.XCHING

Lai ierobežotu alkohola patēriņu bērnu un jauniešu vidū, pieņemti grozījumi “Alkoholisko dzērienu aprites likumā”.

 

Latvijā alkohola patēriņš jauniešu vidū ir viens no augstākajiem Eiropā. Izmaiņas likumā tagad paredz pienākumu šo dzērienu pircējiem vecumā no 18 līdz 25 gadiem bez uzaicinājuma pārdevējam uzrādīt personu apliecinošu dokumentu. No nākamā gada 1. janvāra alkoholiskie dzērieni, izņemot alu, kurā spirta daudzums nepārsniedz 5,8 tilpumprocentus, lielveikalos būs jātirgo atsevišķās nodaļās. Ārpus nodalītās pašapkalpošanās zonas būs aizliegta arī alkoholisko dzērienu degustācija.

Grozījumi nosaka aizliegumu tirgot alkoholu dienesta viesnīcās, sociālās aprūpes, valsts un pašvaldību iestāžu telpās, izņemot kultūras un sporta iestādes, piemēram, teātrus un koncertzāles. Dzērienu reklāmās paredzēts ietvert informāciju par alkohola pārdošanas, iegādāšanās un nodošanas aizliegumu nepilngadīgajiem, bet no nākamā gada jūlija alkoholu vispār nedrīkstēs reklamēt vides reklāmās.

Diemžēl iepriekš atbalstītais priekšlikums alkoholu netirgot tuvāk par 50 metriem no izglītības iestāžu ieejām nav pieņemts un likumā nav ierakstīts.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+