Uncategorized

Rīgas Centrāltirgū aizvien vairāk tirgotāju piedāvā purva ogas – dzērvenes 0

Foto: LETA

Pagājušajā nedēļā Zemnieku tirgū jeb tā saucamajā Nakts tirgū dzērvenes varēja iegādāties tikai pāris vietās, bet šobrīd dzērveņu tirdzniecība vēršas plašumā.

No Limbažiem atvestās sārtās purva ogas savus sānus spīdina lielos grozos un to cena ir 2 eiro/kg. Saimniece atzīst, ka šogad sastopamas vietas, kur dzērveņu nav vispār, piemēram, Pāles purvā, bet citviet vērojama dzērveņu pārpilnība. No Līvāniem brūklenes un dzērvenes atvedis pensionārs Ēvalds, kurš ar C vitamīnu bagātās ogas tirgo par 2 eiro/l. Sirmais kungs atzīst, ka ogu raža šogad ir ļoti bagātīga un viņam šī ir arī laba iespēja piepelnīties. Dzērvenes var iegādāties vēl vairākās vietās un to cena turas divu eiro robežās.

Rudens velšu cenas20150925194858_8530

Vairāki tirgotāji piedāvā vietējās vēlās avenes par 4,50 – 5,60 eiro/kg un tās būšot pieejamas vēl visu oktobri. Joprojām piedāvājumā ir rudens ogas aronijas – par 1 – 1,20 eiro/kg, bet smilts­ērkšķu cena variē no 2 eiro/kg par ogām ķekaros līdz sešiem eiro par ogām bez kātiņiem. No Ķekavas vestās cidonijas jau otro nedēļu var iegādāties par 1,50 eiro/kg, bet ar C vitamīnu bagātīgos mežrozīšu augļus tirgotāji piedāvā par 2,50 eiro/kg.

Tā kā laika apstākļi šovasar nebija piemēroti meža velšu – sēņu – augšanai, to cenas joprojām turas salīdzinoši augstas. Proti, viens kilograms gaileņu šonedēļ maksā ap 6 – 8 eiro/kg, bet baraviku cenu amplitūda ir no 12 līdz 15 eiro/kg. Pēdējās nedēļās gan sēņu raža kļuvusi lielāka, līdz ar to ir pamats cenai samazināties, liecina ekspertu teiktais.

Joprojām tirgū piedāvājumā ir jaunā šā gada raža – visplašākajā klāstā tirgotāji realizē zaļumus – dilles, pētersīļus, spinātus, rukolu, dažādus dārzeņus. Buntīte rukolas maksā no 0,50 – 0,80 eiro, bet spināti – 3 eiro/kg. Nedaudz dārgāki ir no Jūrmalas atvestie romiešu, ozollapu un frisē salāti – 3,50 eiro/kg. Bauskā augušie gurķi vēl ir pieejami par 0,8 – 1,20 eiro/kg, bet saimniece Vilma teic, ka, visticamāk, gurķu raža pavisam drīz beigsies, jo, laikam kļūstot vēsākam, tie vairs neražo. Rīdzinieki vēl var paspēt iegādāties cūku pupas, taču tad jāpasteidzas – tās vēl var nopirkt tikai pāris vietās par 1,20 eiro/kg. Kabaču, kāpostu, puķkāpostu un kartupeļu raža gan šogad ir bagātīga – tos pašmāju ražotāji Rīgas Centrāltirgū piedāvā plašā izvēlē.

LA.lv