Apbrīno

Džesijas Veiras dvēseliskā popmūzika Siguldas pilsdrupās 16

Publicitātes foto

Ar jutekliski elegantās britu dziedātājas Džesijas Veiras uzstāšanos 31. jūlijā Siguldas pilsdrupu estrādē “Sunset Festival ‘17” uzsāk šīs vasaras programmu. Festivāla pirmā diena papildināta ar pašmāju grupām “Rīgas Modes” un “Franco Franco”. Vēl šogad mūzikas cienītājus priecēs divi koncerti – “The Naked and Famous” 9. augustā un “The xx” – 15. augustā.

Šis būs “Sunset Festival” otrais gads, taču pirmsākumi meklējami vēl 2015. gadā, kad Siguldas Pilsdrupu estrādē tika rīkoti džeza leģendas Ričarda Bonas un ekstravagantās britu dziedātājas Rošīnas Mērfijas koncerti.

Džesijas Veiras eleganti dvēselisko vokālu plašāka publika iepazina 2012. gadā līdz ar debijas albumu “Devotion”, kas sasniedza britu topa 5. vietu, un jo īpaši ar singlu “Wildest Moments” no šī diska. “BBC Music” par to rakstīja: “Albums “Devotion” ir tik izsmalcināts, dvēselisks popmūzikas ieraksts, kādi diemžēl nāk klajā pārāk reti. Dziesmu kolekcija, kas neslēpj sirdi zem apvalka.” “Pitcfork Media” iekļāva albumu desmitgades labāko simtniekā, un nominācija prestižajai “Mercury” balvai bija tikai likumsakarīga.

Albums “Devotion” ieskanas r&b un soulmūzikas ritmi. Džesija par saviem ietekmes avotiem sauc Daienu Rosu un Chaka Khan. Viņas mūzikā noteikti ir dzirdamas atsauces uz abām šīm dīvām, kā arī citām sešdesmito un septiņdesmito soulmūzikas zvaigznēm. Pateicoties gan savām elektroniskās mūzikas ietekmēm, gan visai oriģinālam dziesmu rakstīšanas stilam, Džesija Veira ir uzskatāma par atsevišķu un pamanāmu balsi mūsdienu r&b un soulmūzikā.

Arī otrs dziedātājas albums “Tough Love”, kas iznāca 2014. gadā, iekļuva britu topa pirmajā desmitniekā. “The Gurdian” kritiķe sniedza pozitīvu atzinumu, nosaucot to par juteklisku un intriģējošu un aprakstot to kā līdz augstākai raudzei attīrītu eleganci.

Džesija jūlijā plāno izdot jaunu singlu, kura nosaukums būs “Midnight”, kas ieskicēs Veiras trešo studijas albumu, kuru veikalu plauktos un digitālajās mūzikas platformās varēsim sagaidīt gada otrajā pusē. Džesija piedalījās arī labdarības singla “A Bridge Over Troubled Water” ierakstā Londonā traģiskajā “Grenfell Tower” ēkas ugunsgrēkā cietušo atbalstam, tas kļuva par vislabāk pārdoto singlu debijas nedēļā pēdējo desmit gadu laikā.

Džesijas Veiras pazīstamākie hiti ir “Wildest Moments”, “Say You Love Me”, ko sarakstīja kopā ar Edu Šīranu, “Running”, “Pieces”, “If You’re Never Gonna Move”, “Tough Love, You & I (Forever)”, “Champagne Kisses”, kas izskanēs arī Siguldas pilsdrupu estrādē.

 

31.VII 19.30 Siguldas pilsdrupu estrāde

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 29 – 35

 


LA.lv