Kriminālziņas
Novados

Dzēsti plaši ugunsgrēki vairākās saimniecības ēkās 0

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 28.janvāra plkst. 6:30 līdz 29.janvāra plkst. 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 57 izsaukumus. Kopumā dzēsti 30 ugunsgrēki, veikti 22 glābšanas darbi, bija arī pieci maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos cietis viens cilvēks.

Aizvadītajā diennaktī vairāki plaši ugunsgrēki norisinājās saimniecības ēkās. Plkst. 12:06 ugunsdzēsēji saņēma informāciju, ka Bauskas novada Codes pagastā deg garāža. Ugunsgrēka kopējā platība bija 90m2, dega vienstāvu ķieģeļu ēkas jumts pilnā platībā, portāls “LA.lv” uzzināja VUGD.

Šorīt, plkst. 06:01, VUGD saņēma informāciju, ka Rīgā, Brīvības gatves rajonā, ir redzami dūmi. Kad ugunsdzēsēji glābēji ieradās notikuma vietā, viņi konstatēja, ka deg vienstāvu noliktavas jumts. Dzēšanas darbi sākotnēji tika organizēti tikai no ārpuses, jo pastāvēja ēkas jumta sabrukšanas draudi.

Dzēšanas darbus padarīja bīstamākus arī tas, ka noliktavā atradās gāzes baloni, kuri karstuma ietekmē varēja sprāgt. Pēc tam, kad tika noskaidrota balonu atrašanās vieta, tika veikta to dzesēšana ar ūdeni, lai novērstu sprādziena draudus. Blakus arī atradās trīsstāvu ēka, kuru paralēli noliktavas dzēšanai ugunsdzēsēji glābēji aizsargāja no liesmām. Šobrīd turpinās dzēšanas darbi un no autokāpnēm ugunsdzēsēji glābēji jumtā veido lūkas, lai pa tām varētu novadīt karsto gaisu no noliktavas iekšpuses. Kopējā degšanas platība ir 400m2.

Savukārt, plkst. 08:20, VUGD saņēma informāciju, ka Limbažu novada Viļķenes pagastā deg saimniecības ēka. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu saimniecības ēku ir pārņēmušas liesmas. No blakus esošās piebūves ugunsdzēsēji glābēji iznesa 11 vistas. Savukārt no degošās ēkas ugunsdzēsēji glābēji iznesa divus gāzes balonus, vienu skābekļa balonu un benzīnkannu. Ugunsgrēks tika lokalizēts plkst. 09:51, bet tā likvidācijas darbi vēl turpinās. Kopējā degšanas platība ir 1000m2, degšana norisinās ēkas pirmajā un otrajā stāvā.

Vakar, plkst. 23:25, VUGD saņēma informāciju, ka Rīgā, Kristapa ielā, dzīvojamajā mājā ir jūtams sadūmojums. Ierodoties piecstāvu dzīvojamajā mājā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka pirmā stāva dzīvoklī deg sadzīves mantas 3m2 platībā. No degošā dzīvokļa ugunsdzēsēji glābēji izglāba 60 gadus vecu vīrieti, kurš tika hospitalizēts. Lielā sadūmojuma dēļ no pirmā stāva dzīvokļiem tika evakuēti 15 cilvēki, kuri savās mājvietās varēja atgriezties pēc ugunsgrēka nodzēšanas un telpu izvēdināšanas.

Vakar, plkst. 12:35, VUGD saņēma informāciju, ka Kandavas novada Zantē no trīsstāvu dzīvojamās mājas loga nāk dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dzīvoklī deg sadzīves mantas 20m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās kaimiņš no degošā un piedūmotā dzīvokļa izglāba 62 gadus veco dzīvokļa saimnieku.

LA.lv