×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
13. aprīlis, 2012
Drukāt

Dzēsts rekordliels kūlas ugunsgrēku skaits

kula3

Pēdējā diennaktī ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumus uz 145 kūlas degšanas vietām, kas šogad ir lielākais izsaukumu skaits, kas saņemts vienas diennakts laikā.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) aģentūrai BNS atzina, ka kūla tiek dedzināta visā Latvijā. “Kūla deg visur,” atzina dienesta operatīvā dežurante.

Vairāk gadījumu konstatēts Latgalē, Zemgalē un Rīgas apkārtnē, lai gan arī citos reģionos kūla tiek dedzināta diezgan daudz, norādīja dienestā.

VUGD pārstāve Viktorija Šembele informēja, ka vislielākais kūlas ugunsgrēks pagājušajā diennaktī un šogad kopumā reģistrēts Daugavpils novada Lauceses pagastā un Krāslavas novada Kalniešu pagastā, kur pērnā gada zāle dega 40 hektāru platībā. Ugunsdzēsēji glābēji abās vietās ar uguns liesmām cīnījās piecas stundas.

Salīdzinoši lielās platībās pērnā zāle dega Limbažu novada Viļķenes pagastā – 10 hektāri, Viļānu novada Sokolu pagastā – 9 hektāri, Ķekavas novada Daugmales pagastā – 9 hektāri, Daugavpils novada Tabores pagastā – 11 hektāri, Salacgrīvas novada Liepupes pagastā – 11 un 5 hektāri.

Pagājušajā diennaktī VUGD reģistrējis arī divus meža ugunsgrēkus. VUGD saņēma informāciju, ka Rēzeknes novada Sakstagala pagastā deg kūla. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka kūla deg četru hektāru platībā un liesmas ir skārušas arī mežu. Kūlas dedzināšanas dēļ nodega arī mežs divu hektāru un jaunaudze. Savukārt Kocēnu novada Zilākalna pagasta meža zemsedze dega piecu hektāru platībā.

Statistika liecina, ka izsaukumu skaits uz kūlas ugunsgrēkiem jau tuvojas tūkstotim – šogad VUGD devies jau uz 900 pērnās zāles degšanas vietām.

Jau vēstīts, ka kūlas dedzināšanas sērga prasījusi arī cilvēka dzīvību. Pļaviņu novadā ceturtdien gāja bojā sirmgalve, kas ir pirmais kūlas ugunsgrēku upuris šosezon.

Glābēji atrada apmēram 77 gadus vecas sievietes līķi. Nav zināms, vai sieviete bijusi kūlas dedzinātāja vai mēģinājusi ugunsgrēku apdzēst. Par notikušo ierosināts kriminālprocess.

Pērnās zāles dedzināšana Latvijā ir aizliegta. Par kūlas dedzināšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 200 līdz 500 latiem vai piemēro administratīvo arestu uz laiku līdz 15 diennaktīm. Sodu var piemērot gan policija, gan VUGD inspektori.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+