×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
28. aprīlis, 2016
Drukāt

Džeza dienā – igauņu džezmeņi Cēsīs

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Starptautiskajā džeza dienā, 30. aprīlī, Vidzemes koncertzālē “Cēsis” notiks slavenā igauņu džeza trio “Peedu Kass Momentum” koncerts. Īpašā viesa lomā – latviešu dziedātājs Intars Busulis.

“Peedu Kass Momentum” ir igauņu klavieru trio, kura vadītājs, basa meistars Pēdu Kass ir Eiropas džeza dzīvē pieprasīts pavadītājmūziķis un ražīgs džeza mākslinieks, pazīstams arī Latvijas publikai.

Mūziķis ir vairāku prestižu balvu laureāts – viņš ieguvis Eliona Janga džeza talantu balvu (2010) un uzvarējis “Sony Jazz Stage” konkursā (2006). Kass ir arī Igaunijas džeza apvienības vadītājs un aktīvi darbojas, nesot igauņu džeza vārdu pasaulē. Mūziķis spēlē vismaz 12 dažādos ansambļos. Viņa debijas albumu “Home” novērtējuši kā kritiķi, tā klausītāju.

Īpaši Kass uzsver divu basa instrumentu – elektriskās basģitāras un kontrabasa – nozīmi viņa muzikālajā darbībā. “Kad atklāju, ka basģitāra un kontrabass var būt saistīti, sapratu, ja vēlos būt daudzpusīgs mūziķis, man jāmācās spēlēt abi,” intervijā portālam “Estonian World” saka Pēdu. “Cilvēki mani lielākoties uztver kā kontrabasa spēlētāju, jo saņemu vairāk aicinājumu spēlēt tieši kontrabasu,” joko mūziķis.

Pēdu Kasa izveidotā grupa “Peedu Kass Momentum” pērn kļuva par pirmo igauņu grupu, kas tikai uzaicināta uz “Jazzhead Showcase” Brēmenē – šī ir viena no pasaulē svarīgākajām džeza mūziķu mesām. Ansambļa darbības virziens ir laikmetīgā klavieru trio džezs ar aizraujošiem ritmiem, tīru skaņu un iespaidīgu skatuves tēlu. Trio repertuāru veido visu grupas mūziķu sacerējumi ar uzsvaru uz Pēdu Kasa kompozīcijām. “Visvairāk izbaudu improvizācijas kontekstu, tas ir lieliski piemērots personiskai izpausmei. Vari spēlēt vienu un to pašu skaņdarbu kopā ar vienu un to pašu grupu, un joprojām īsti nezināt, kas tevi sagaida,” tā pats Pēdu Kass.

Grupas pianists ir Kristjans Randalu, igauņu džeza vēstnieks Rietumu puslodē. Udista Dhafera Jusefa grupas sastāvā viņš koncertē ar tādiem džeza dižgariem kā Bens Monders, Ari Henigs, Le Ngujens un Nilss Peters Molvers. Kristjans Randalu grupā ienes krietnu devu dzirkstošas virtuozitātes un ritma intensitātes.

Savukārt grupas bundzinieks Tomass Rulls ir viens no igauņu sitaminstrumentālistu pasaules pīlāriem. Viņš ir iejūtīgs klausītājs un ražīgs komponists, kurš pratīs bagātināt jebkuras grupas skaņu. Savas plašās studijas mūziķa karjeras laikā Rulls strādājis pie vairāk nekā 100 albumu ierakstiem.

Lai starptautiskajai džeza dienai veltītais koncerts demonstrētu džeza pamatbūtību – sadarbību un saspēli –, vairākus skaņdarbus kopā ar igauņu mūziķiem izpildīs arī spilgtais latviešu džeza izpildītājs Intars Busulis.

 

Varbūt noder!!

Koncerts 30. V 19.00 Cēsīs, Vidzemes koncertzālē “Cēsis”

Ilgums: 2 stundas 30 minūtes

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 12 un 15

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+