×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
9. marts, 2017
Drukāt

Džeza sajūtu ceļojums ar Keko Fornarelli

Publicitātes fotoPublicitātes foto

11. martā Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā būs svētki džeza cienītājiem, jo uz koncertzāles “Lielais dzintars” Lielās skatuves būs iespēja baudīt itāliešu kolektīva Keko Fornarelli džeza trio oriģinālprogrammu.

Pianists un komponists Keko Fornarelli ir viens no spilgtākajiem mūsdienu itāliešu džeza pārstāvjiem, kurš ar lieliem panākumiem nes Itālijas vārdu arī starptautiskā mērogā. “Džezā viņš iemīlējās 18 gadu vecumā, kad nolēma pamest klasiskās mūzikas studijas un pievērsās ceļošanai, jaunu kontaktu dibināšanai, svaigu iespaidu gūšanai, bet galvenokārt džeza spēles prasmju pilnveidošanai. Trīs Lionā pavadītie gadi viņam deva iespēju pārņemt vērtīgāko no franču džeza mūziķiem. 2009. gadā, kad Fornarelli jau bija guvis plašu atzinību pēc savu divu pirmo albumu izdošanas, mūziķis nolēma ieturēt radošo pauzi, kas ilga trīs gadus, šajā laikā iedziļinoties savā redzējumā par mūziku. Tas vainagojās ar ideju, ka džezam ir jāmainās, tam jāatbrīvojas no reizēm novecojušām tradīcijām un kārdinājumiem atražot sevi. 2011. gadā Keko Fornarelli laida klajā savu trešo albumu “Room of Mirrors”, parādot klausītājiem to, kā, viņaprāt, būtu jāskan laikmetīgai džeza mūzikai,” stāsta Liepājas Simfoniskā orķestra pārstāve Iveta Vēvere.

Tieši pēc šiem trīs klusēšanas gadiem par Keko Fornarelli atkal sāka runāt, pateicoties arī viņa tobrīd svaigā projekta Keko Fornarelli trio veiksmīgajai Eiropas koncerttūrei. Arī liepājniekiem šī lieliskā džeza apvienība jau ir zināma, jo tās aizraujošo sniegumu, gan nedaudz citā sastāvā, jo toreiz trio basa partiju izpildīja Luka Alemanno, 2013. gada aprīlī varēja baudīt Liepājas džeza dienās.

Trio sastāvu veido taustiņinstrumentālists Keko Fronarelli, kontrabasists Džordžio Vendola un Dario Kongedo pie sitaminstrumentiem. Trio ir virtuozu itāliešu džeza mūziķu apvienība, kas realizē Fornarelli ideju – mūziku kā novērojumu. “Oriģināla, krāšņa harmonija, kas apvieno elektroniskās mūzikas komponentus un akustiskos instrumentus, modernās Ziemeļeiropas idejas un neoklasicisma lirismu, kas ved klausītāju mainīgu sajūtu ceļojumā,” teic I. Vēvere.

 

11. III 18.00 “Lielais dzintars” Liepājā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena no 10 līdz 20 eiro

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+