Apbrīno

Džezroka leģenda Džons Skofīlds jūlijā uzstāsies “Arēnā Rīga” 1

Publicitātes foto

Šovasar, 28. jūlijā uz “Arēna Rīga” skatuves kāps viens no pasaulē atzītākajiem džezroka ģitāristiem – trīs “Grammy” balvu ieguvējs Džons Skofīlds no ASV. Tieši šogad Džons saņēmis divus no “Grammy” apbalvojumiem – par labāko džeza instrumentālo albumu un labāko džeza solo improvizāciju.

Džons Skofīlds ir mākslinieks, kas nenāk no muzikālas ģimenes un arī pilsēta kurā viņš uzauga – Konektikuta, nav vieta, kas īpaši saistītos ar mūziku. Taču kā Džons stāsta: “Manuprāt ikvienam manā paaudzē interesēja mūzika. Ja tu nespēlēji koledžas futbola komandā, tad tu varēji pievērsties mūzikai. Tā mūzika kļuva par pašu svarīgāko arī manā dzīvē”.

Džons apgalvo, ka ļoti lielu lomu viņa mūzikas karjeras izveidē, spēlējuši cilvēki, kas viņam bijuši apkārt. Sākot no vecāka gadu gājuma māksliniekiem, kas viņu iedrošinājuši, beidzot ar pavisam jauniem māksliniekiem, kuri ar viņu mācījās vienā koledžā.

Liktenīgs esot bijis arī pilsētas nelielā mūzikas ierakstu veikala apmeklējums, kur Džons satika pārdevēju Salliju, kura bija milzīga džeza fane un zināja ļoti daudz par to pastāstīt. Uzzinot, ka Džons spēlē ģitāru, viņa nevis ieteica, bet lika viņam iegādāties “Jimm Hall” un “Wes Montgomery” ierakstus. Tā sākās ceļš uz džeza mūzikas karjeru.

Džons Skofīlds ir mākslinieks, kurš apveltīts ar fantastisku talantu un neskatoties uz to, ka jau pašā karjeras sākumā pameta Bērklija Mūzikas koledžu, viņš ir sasniedzis ievērojamus panākumus un ieguvis neskaitāmas balvas par sasniegumiem mūzikā. Džons pameta skolu, lai kāptu uz lielās skatuves ar tādiem džeza grandiem kā amerikāņu trompetistu Četu Beikeru un saksofonistu Džeriju Maliganu.

Neilgi pēc tam Džons pievienojās bundzinieka Billija Kobhama un amerikāņu džeza mūziķa Džordža Djūka grupai, ar kuru divus gadus aktīvi koncertēja. Taču pēc tam Džons nolēma realizēt vairākas sadarbības ar tā brīža ievērojamākajiem, galvenokārt, džeza un fanka māksliniekiem.

1976. gadā Džons Skofīls noslēdza līgumu ar “Enja Records” un jau 1977. gadā iznāca viņa pirmais albums.

Kopš 70. gadu beigām Džons aktīvi piedalījās vairāku albumu tapšanā, kā arī ierakstīja milzu popularitāti ieguvušus skaņdarbus “Blue Matter” (1986), “Loud Jazz” (1987) un “Flat Out” (1988). Savukārt 1989. gadā tika uzsākta sadarbība ar tā brīža vienu no slavenākajām džeza kompānijām – “Blue Note”. Kā rezultātā 1993. gadā, sadarbībā ar leģendāro saksafonistu Ediju Harisu, tika ierakstīts albums “Hand Jive”, kas pēc klausītāju un mūzikas kritiķu domām ir mākslinieka labākais darbs.

Šobrīd Džons Skofīlds savus klausītājus priecē ar ļoti daudzveidīgu mūzikas izpildījumu, ko pierāda nupat saņemtais “Grammy” apbalvojums par džeza improvizāciju dziesmai “I’m So Lonesome I Could Cry”.

27. un 28. jūlijā Rīgā norisināsies ikgadējais džeza mūzikas festivāls – “World Jazz Festival 2017”. Turpinot tradīcijas, festivāls norisināsies divas dienas un sniegs trīs grandiozus koncertus. 27. jūlijā tiksimies Doma laukumā uz festivāla atklāšanas svētkiem un dienas bezmaksas koncertu, kas jau trīs gadus pulcē pilsētas iedzīvotājus un tās viesus. Savukārt, 27. jūlija vakarā tiksimies kinoteātrī “Splendid Palace” un 28. jūlijā baudīsim festivāla noslēguma koncertu “Arēnā Rīga”, kurā uzstāsies džeza leģenda Džons Skofīlds un itāļu soul mūzikas zvaigzne Mario Biondi.

LA.lv