×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
15. marts, 2017
Drukāt

Dziedās un dejos par sešiem miljoniem eiro (6)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Simtgades dziesmu un deju svētku rīkošanai tērēs 5 941 578 eiro, šodien Dziesmu un deju svētku padomes sēdē teica svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

Viņa norādīja, ka lielākā daļa finansējuma jeb 36% paredzēti svētku pasākumu tehniskajam nodrošinājumam.

Vienlaikus Juhņēviča norādīja, ka šogad svētkus atklās dalībnieku gājiens, kas iepriekšējos gadus bija svētku noslēdzošais pasākums. Šāds lēmums pieņemts, lai mazinātu slodzi svētku dalībniekiem.

Šodien Dziesmu un deju svētku padome apstiprināja XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku budžetu un programmu.

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki notiks no 2018.gada 30.jūnija līdz 8.jūlijam, aptverot 32 norises – 18 bezmaksas un 14 maksas. Svētku programmas galvenie akcenti ir Atklāšanas diena ar Svētku dalībnieku gājienu, Deju lieluzvedums “Māras zeme” Daugavas stadionā un skatuvisko deju koncerts “Vēl simts gadu dejai” Arēnā Rīga, Noslēguma koncerts Mežaparka Lielajā estrādē, pūšamo instrumentu un kokļu lielkoncerti, vērienīga Tautas lietišķās mākslas izstāde un citi pasākumi.

Dziesmu un deju svētku padome ir konsultatīva institūcija, kuras darbības mērķis ir sekmēt Dziesmu un deju svētku procesa ilgtspēju un tradīcijas tālāknodošanu. Padomes uzdevumi ir noteikti Dziesmu un deju svētku likumā, un tajā darbojas gan valsts, pašvaldību un kultūras organizāciju pārstāvji, gan kultūras nozaru eksperti, kā arī nevalstisko organizāciju pārstāvji. Dziesmu un deju svētku padomes darbu koordinē LNKC.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Un kur tad liks pārējos 50 miljonus naudiņu , ja tik vien tērēs Dziesmu svētkiem , kas taču ir galvenais notikums jubilejas gadā ?

  2. Bet tā Juhnēviča tiešām ir krāpniece! 6 miļjonus valsts iedalīja, viņai vēl maz .Vēl šai vajaga biļetes tirgot,no nabaga pensionāriem,kuri vidēji saņem 200 evrikus mēnesī plēst pēdējos grašus.Bet tie ir valsts un tautas svētki , krāpniekiem nav vietas pie svētku organizēšanas! Dziesmu svētku norise jābūt pa brīvu, vismaz pensionāriem.Lai maksā naudas maisi.

    • Ja jau simtgades jubilejā gatavojas notrallināt 60 miljonus , tad tiešām vajadzēja no šiem miljoniem sponsorēt visas koncertu biļetes un visiem Latvijas iedzīvotājiem organizēt koncertu biļešu izlozi. Katram tikai vienu biļeti.

  3. reali DEBILA VALSTS— potjomkina sadzas variants// NU LAI TAK LEKAA LAI DZIED PAULA ZINKES/ LAI DZER ALU/ UN KOPOJAS BEZ PREZERVATIVA//// BET KAPEC TAS BALAGANS PAR MANU NODOKLU MAKSATAJA NAUDU// lai tie kam tas vajadzigs- PASI APMAKSAA SO PASDARBIBU

  4. Kas tad tas ir? Tāds nieks vien valstī, kur Kultūras ministrija uzskata, ka vairāk nekā miljons par viena koncerta scenogrāfiju ir normāli.

Draugiem Facebook Twitter Google+