×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
6. jūnijs, 2014
Drukāt

Dziedāšanas svētkus Dikļos ieskandinās bērnu kori

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Mākslinieka Ivara Mailīša veidotais vides objekts "Skaņu birzs".

Sestdien, 7. jūnijā, Kocēnu novada Dikļos norisināsies vērienīgais pasākums “Dziedāšanas svētkiem – 150”, kuru ieskandinās 120 skanīgas bērnu balsis, vēsta rīkotāji.

Kā zināms no vēstures avotiem, Dziesmu diena Dikļos notika 1864. gada trešajos Vasarsvētkos Dikļu mācītājmuižas dārzā, kurā no apkārtējiem Vidzemes pagastiem piedalījās seši vīru kori no Dikļiem, Lielsalacas (Salacgrīvas), Limbažiem, Mazsalacas, Rūjienas un Straupes, kā arī bērnu koris ar 120 dziedātājiem rīta cēlienā. Un arī tagad Dikļos Dziesmu svētku promenādē notiks bērnu tautasdziesmu koncerts.

Koncertā uzstāsies kori no Jura Neikena Dikļu pamatskolas (vadītāja Gunta Zvirbule), Rubenes pamatskolas (vadītāja Anita Laicāne), Kocēnu pamatskolas (vadītājs Renārs Veličko), Valmieras sākumskolas (vadītāja Larisa Stivriņa), Valmieras ģimnāzijas (vadītājs Renārs Veličko) un Valmieras mūzikas skolas jaunāko klašu koris (vadītāja Marika Rolmane).

Arī šis koncerts, tāpat kā visas pasākuma “Dziedāšanas svētkiem – 150” norises, būs bez ieejas maksas. Pasākumus, kas veltīti 150. gadadienai kopš Pirmajiem Dziedāšanas svētkiem Dikļos, rīko Kocēnu novada dome un Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+