Mobilā versija
+16.8°C
Janīna, Linda
Pirmdiena, 21. augusts, 2017
6. jūnijs, 2014
Drukāt

Dziedāšanas svētkus Dikļos ieskandinās bērnu kori

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Mākslinieka Ivara Mailīša veidotais vides objekts "Skaņu birzs".

Sestdien, 7. jūnijā, Kocēnu novada Dikļos norisināsies vērienīgais pasākums “Dziedāšanas svētkiem – 150”, kuru ieskandinās 120 skanīgas bērnu balsis, vēsta rīkotāji.

Kā zināms no vēstures avotiem, Dziesmu diena Dikļos notika 1864. gada trešajos Vasarsvētkos Dikļu mācītājmuižas dārzā, kurā no apkārtējiem Vidzemes pagastiem piedalījās seši vīru kori no Dikļiem, Lielsalacas (Salacgrīvas), Limbažiem, Mazsalacas, Rūjienas un Straupes, kā arī bērnu koris ar 120 dziedātājiem rīta cēlienā. Un arī tagad Dikļos Dziesmu svētku promenādē notiks bērnu tautasdziesmu koncerts.

Koncertā uzstāsies kori no Jura Neikena Dikļu pamatskolas (vadītāja Gunta Zvirbule), Rubenes pamatskolas (vadītāja Anita Laicāne), Kocēnu pamatskolas (vadītājs Renārs Veličko), Valmieras sākumskolas (vadītāja Larisa Stivriņa), Valmieras ģimnāzijas (vadītājs Renārs Veličko) un Valmieras mūzikas skolas jaunāko klašu koris (vadītāja Marika Rolmane).

Arī šis koncerts, tāpat kā visas pasākuma “Dziedāšanas svētkiem – 150” norises, būs bez ieejas maksas. Pasākumus, kas veltīti 150. gadadienai kopš Pirmajiem Dziedāšanas svētkiem Dikļos, rīko Kocēnu novada dome un Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Pievienot komentāru

"Daba viņu bija tik ļoti bagātīgi apdāvinājusi." Vijai Artmanei - 88 (4)21. augustā VIJAI ARTMANEI apritētu 88. Slavas kalngalā 50 gadu vecumā viņa teikusi: – Baidos, ka tad, kad es teātrim vairs nebūšu vajadzīga, mani aizmirsīs, neviens pie manis vairs neatnāks un es par teātri nekā nezināšu... Tomēr aktrise nav aizmirsta, un, lai to vēlreiz apliecinātu, publicējam gadu pēc aktrises nāves tapušu sarunu par Viju Artmani.
Draugiem Facebook Twitter Google+