Viedokļi
Aptaujas

Kāds ir pašvaldību atbalsts saviem kolektīviem Dziesmu un deju svētkos?0

Foto – Timurs Subhankulovs

Irēna Sproģe, Salas novada domes priekšsēdētāja:

“Dziesmu un deju svētku lielajā gājienā dosimies Sēlijas novadu apvienības grupā zem Sēlijas karoga, mums pievienosies arī Krustpils novads. Esam gandarīti, ka arī mūsu novada dziedātāji un dejotāji būs krāšņi tērpti, piemēram, par pašvaldības līdzekļiem iegādāti jauni tērpi Salas kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīva “Letkiss” dalībniekiem, gandrīz viss jauns arī Sēlpils kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvam “Sēļu zeme”. Atbalstu sniegsim arī savu koristu un dejotāju ēdināšanā, segsim transporta izdevumus.”

Elīna Māla, Bauskas kultūras centra direktora vietniece:

“Vispirms vēlos pateikt, ka pirmo reizi Dziesmu un deju svētkos Rīgā no mūsu novada piedalīsies tik liels dalībnieku skaits – 13 dejotāju kolektīvi, astoņi dziedātāju kolektīvi, pūtēju orķestris, folkloras kopa un tautas lietišķās mākslas studija. Varat iedomāties, cik autobusu pārvadāšanai vajadzīgi, pašvaldība, protams, par visiem samaksās. Ar transportu – astoņiem autobusiem – mums palīdzēs arī Lietuva. Vakar braucu uz Rīgu pēc 72 pakavsaktām vairākiem deju kolektīviem, protams, esam pateicīgi pašvaldībai par finansiālo atbalstu. Un kur tad vēl atbalsts jaunu tērpu šūšanai un dažādu tērpu detaļu iegādei! Ļoti lepojamies ar Bauskas senajām un izkoptajām dziedāšanas un dejošanas tradīcijām. Visu nevar izstāstīt, pateikšu tikai, ka mūsu jauktā kora “Mežotne” mākslinieciskais sniegums ir līdzvērtīgs Latvijas labāko koru sniegumam.”

Silvija Buklovska, Baltinavas novada sabiedrisko attiecību speciāliste:

“Esam gandarīti, ka no mūsu nelielā novada, kurā pavisam ir astoņi pašdarbības kolektīvi, četri būs pārstāvēti Rīgā – jauniešu deju kolektīvs “Kusti kust”, jauktais koris, audēju pulciņa dalībnieki un etnogrāfiskais ansamblis. Pašvaldības palīdzība daudzpusīga, sākot ar finansiālo un beidzot ar ziedu un zaļumu sagādi. Kolektīviem līdzi brauks pavadītāji, būs palīgi saimniecisko lietu kārtošanā.”

LA.lv